Trojmesačné dieťa si šúcha ďasna

ana96
5. nov 2020

Ahojte baby chcem sa opytat ci moze aj v tretom pomaly zubky ist lebo moj maly strasne si sucha dasna az otvara usta jak keby chcel nieco dat do ust aj strasne slinta...kamoska aj svokra hovorila ze to moze ze mozu mu ist zubky je j taky nervozny ....dakujem

zuzka251
5. nov 2020

@ana96 a nema reflux?

ana96
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
5. nov 2020

Áno, niekedy majú aj 3 mes bábätka už zúbky

ana96
autor
5. nov 2020

@zuzka251 no ma ale taky slaby
uz je to lepsie

ana96
autor
5. nov 2020

@pribinak no lebo tak sa mi vidi strasne tie rucicky dava do ust a sucha si dasna

ivangeline
5. nov 2020

Môže byť ale práve v takom čase začínajú deti slintat a dávať ruky do úst, lebo si ich našli... Mojim obom deťom začali zuby v 8m...ale v 3m sa dialo toto, čo opisujes a niekde som sa dočítala, že začínajú pracovať slinne žľazy a inde, že sa dejú veľké zmeny v mozgu...no je pravda, že je pár deti, ktoré majú zúbky skôr, už aj v tom 3m, no to do týždňa by mali vyjsť.

sonicka19983
5. nov 2020

My to isté...šúchanie už od 3-4 mesiaca a obe jednotky vyšli koncom 6teho mesiaca...veľa trpezlivosti želám...

zuba1987
5. nov 2020

@ana96 Ahoj, zubky nebolia len nez idu vykuknut. Bolia aj ked sa tlacia zo sanky von. Syncek si tiez suchal dasienka, tiekli mu slinky a mali sme pocit ze uz uz vykukne zub od toho 3m. Prvy vykukol v 6m presne na den a potom uz isli jak na beziacom pase.
Boli ho to, skus mu dat nejake zuzlatko nech si moze dasienka posuchat.
V tomto obdobi tiez objavuju rucicky a zacinaju sa tvorit slinky vo vacsom (v 2m vo vacsom slzicky, dovtedy deti placu "nasucho").
Ja som menila take tie malicke podbradniky od 3mes snad do 10mes kazdu chvilku.

nikpa
5. nov 2020

@ana96 syn mal prvý zub okolo 4-5 mesiaca, takže v pohode

danielahamar
6. nov 2020

Môji mali ako 4mesacny obaja vonku jeden urcite

ana96
autor
24. nov 2020

@zuba1987 no maly as jak keby s nervami zobral tie rucky a silou do pusi

lenka2710
24. nov 2020

@ana96 aj môj tak začal od 3.mesiaca toto robiť, keď mu dám niečo do rúčky, nejaké hryzatko alebo hračku tak je jak pitbul, keby mohol tak si dá ruku do úst až po lakeť, niekedy dve naraz tisne! Presne zúbky nebolia len keď už sú pod povrchom, dlho to trvá kým sa prerezu, môj bol také kľudne dieťa a teraz je to len jedno umrncane klbko, keď práve nespi tak mrnci alebo plače a všetko do úst, až je u toho chudák celý nervózny

3michaela23
26. nov 2020

@sonicka19983 ked tu opisuje suchanie dasien v 3 mes a ze zub vyjde AZ V 6 MES ,,tak to sa bude diat Pri Kazdom zube,ktory vyjde ?myslim ten proces ,ze cca 3 mes bude zub vychadzat?

babydesire
27. nov 2020

@ana96 ano,,isto zubky,,nieje to skoro,mavaju prvy aj v troch styroch mesiacoch

zuba1987
27. nov 2020

@3michaela23 ahoj, ja si myslim ze ano, cca 2-3mes ze trva kym sa zub vyderie z kosti cez dasno az von