Vypadanie mliečnych zúbkov a rast trvalých

rosnicka17
27. feb 2013

Ahojte mamičky. Chcela by som sa vás spýtať, ako sa vaším detičkom vymieňali mliečne zúbky za trvalé? Naša slečna má 5 rôčkov a už jej vypadol druhý zúbok. Ten prvý jej už pekne rastie a dnes jej vypadol druhý ale ten trvalý sa tlačí uplne nakrivo ☹ Napraví sa jej to ešte nejako, či bude musieť neskôr nosiť rovnátka? Ďakujem za každú radu.

beruha
27. feb 2013

@rosnicka17 mozes sa upokojit. nasa mala mala v novembri 6 a prve trvale zubky, spodne jednotky, jej narastli ZA!!!! mliecnymi spodnymi jednotkami. bola ako zralok . . . 😀 nehovoriac o tom, ze tie mliecne mala take malinkeeeee. ked jej ich zubarka vytrhla, hovorila som si, tak do tejto medzierky sa jej tie velke krive lopaty nikdy nezmestia 😀 a zmestili. asi tak v priebehu troch mesiacov. ma ich pekne rovne v jednom rade. takze neboj. vobec nebudete musiet nosit rovnatka 🙂

rosnicka17
autor
27. feb 2013

@beruha jéé, tak to si ma potešila 🙂 Ja ako som zbadala dnes ten druhý zúbok, tak mi bolo do plaču ☹ pretože mliečne má teda hrozné-samý kaz a niektoré stoličky sa jej už úplne rozpadli ☹ A to ešte hornú jednotku si ako 3ôročná vyrazila aj s koreňom. Hneď som sa zľakla, že budeme mať problém aj s týmito trvalými. A to sa jej ešte aj tlačia tie zadné stoličky-6-tky. A tie, že sú hneď trvalé a majú veĺký sklon ku kazeniu 😒 . Tak ďakujem za pozitívnu odpoveď a dúfam, že aj nám sa krásne vyrovná.

beruha
27. feb 2013

no sestky nam narastli hned trvale a ma ich vcelku dost zbrazdene . . ., ale cistime pravidelne, k zubarke tiez chodime pravidelene, tak snad bude dobre. 🙂 len tu dentalnu nit sa nam nechce pouzivat. . . 🙄

rosnicka17
autor
27. feb 2013

@beruha no veď aj my čistíme pravidelne Elmexom a samý kaz. A čítala som, že trvalé zúbky by sa mali už umývať pastou s veľkým obsahom fluoridu-že najlepšie tie pre dospelých. To jej mám teda umývať tie 2 zubáky našou a ostatné tie mliečne jej detskou? Tak to si teda neviem predstaviť. A tie zúbky sa vám teda postupne posúvali, až na to miesto kde majú byť?

beruha
27. feb 2013

no ja som teraz zacala pouzivat elmex junior. je tam toho fluoru tak niekde medzi nasou dospelackou a detskou elmexkou. mala by nasu dospelacku ani nezniesla. . . hovori, ze uz ta junior ju stipe 🙂

drzubok
12. mar 2013

@beruha elmex junior obsahuje 1400 ppm fluoridov teda tak ako aj elmex pre dospelých

beruha
13. mar 2013

hej, hej. teraz som to kukla, ale junior ma mensi obsah mentolu (a to je teda asi to, co na paste stipe🙂

katarina43
23. jún 2013

@rosnicka17 a kedy dceke vychadzali mliecne zubky skoro?dakujem 🙂

rosnicka17
autor
30. jún 2013

@katarina43 ahoj. Áno, dosť skoro jej začali ísť-prvý jej vyšiel keď mala 5 mesiačkov.