Zákrok po zápale na koreni zuba po endodoncii

amelia000
8. jan 2020

Ahojte, zubarka mi zistila zapal na koreni, ale ten zub mi bol robeny uz pred 3 rokmi.

Mala ste nejaka takyto problem?
Navrhla mi ako riesenie zakrok kde mi rozrezu dasno a vyberu tu vrchnu cast korena a aj ten zapal.
Mala ste niektora tento zakrok?

ivangeline
8. jan 2020

Mne sa urobilo zo zápalu na koreni hnis, tiež po endodoncii, mŕtvy zub, rozrezali ďasno a vytlačili, vyčistili, zafixovali. Bolelo neskutočne, keď odišla lokálna anestézia a krv šla ešte 2 týždne potom. Stále som oplachovala harmancekom. Mala som aj cystu, ktorá potom zmizla.. 😩

amelia000
autor
8. jan 2020

@ivangeline no tak to som zvedava co za bolest to bude ked mi zrezu vrchnu cast korena ked ty pises ze toto bolo tak velmi bolestive. A potom uz ok nemala si problem?

ivangeline
8. jan 2020

@amelia000 ...tá cysta nad zubom bola dlhšie ale potom zmizla a bolesť sa pomaly vytrácala. Vedelo to ako keby zaboliet, občas, aj keď mi tvrdila zubárka, že to nemá už bolieť, keď je to mŕtve a vyčistené ale postupom času to prešlo, bolo to asi rok, bolesť bola skutočne len krátka, najhoršie boli tie 2 týždne potom. XD Aj som opuchla, a keď už to vyzeralo dobre, cestovala som lietadlom a tam asi zmenou tlaku sa mi to zas rozkrvácalo...

marfka3
22. feb 2020

@ivangeline ahoj.ja som tiez po resekcii 8 den,ale stale mam tlaky tam a trochu boli na zhryz.A v stredu letim lietalom.Dalo sa to vydrzat tie tlaky?Sa bojim co sa mi bude robit v lietadle ...

ivangeline
23. feb 2020

@marfka3 Dalo sa vydržať ale fakt som nečakala, že sa mi to rozkrvaca. Veľmi krvácalo. Dávali mi ľad v lietadle a kopec vreckoviek.. takže by som sa na to radšej pripravila a časť cesty som bola na wc..

berusaa
9. júl 2020

@amelia000 prosim ta ako ti zistila zapal na koreni?

amelia000
autor
10. júl 2020

@berusaa robila rtg. 🙂