Koreň zuba

kessy25
12. nov 2021

Ahojte potrebovala by som radu zacal ma boliet zub uz v utorok vcera som bola u zubara kedze som dve noci nespala a bolelo to hrozne .. uz u zubara som pocitovala na dasne ako take bolave vacky ze mam zubar to kukol a ze velky zapal tam je tak jasne ideme trhat dal mi injekcie ale tie nepomohli vsetko som citila tak dal dalsie a zub vyvrtal stym ze potom ide na koren .. ale tam sa nemohol dostat a injekcie neposobili tak mi dal len anribiotika stym ze ked ich douzivam mam prist na rezanie korena ... ale stale to boli myslite ze to aspon troska prejde kym ku nemu pojdem alebo budem v takychto bolestiach ? A urobil spravnu vec? Lebo povedal ze keby mi to ma rezat tak to uz nevydrzim

bloger
12. nov 2021

@kessy25 Určite vie čo robí skús si to niečím ochladzovať to ti trošku zmierni bolesť aj tie antibiotiká by ti mali pomôcť

kormino
12. nov 2021

Ahoj mne v pondelok trhal zlomený zub,koreň vyťahoval po kúskoch,medzitým prestala účinkovať injekcia,dostala som ďalšiu . Podarilo sa to po cca hodine.Keďže to je horný zub,cítila som,akokeby mi ťahala z nosa.Bolo to bolestivé,aj teraz má ešte pobolieva celá strana .Držím palce

whatever1
12. nov 2021

@kessy25 Antibiotika stiahnu zapal, ulavi sa ti od bolesti a pri dalsom zakroku injekcia bude ucinkovat, neboj. Zatial si davaj aj nieco od bolesti, zubar ti nic nepredpisal? Ak nie tak mu zavolaj.

kessy25
autor
12. nov 2021

@whatever1 mne nic nepomaha od bolesti uz 😔

kessy25
autor
12. nov 2021

@kormino a bolelo to uz predtym ze sa trhal ?

kormino
12. nov 2021

@kessy25nebolel,len bol zlomený,nedal sa zachrániť.Chcela som predísť tomu,aby bolel.Totiž trhali mi aj boľavý zub a vtedy injekcia nezabrala vôbec.Neboj antibiotiká ti stiahnu zápal a bude lepšie.😃

kessy25
autor
12. nov 2021

@kormino no uz by aj mohli lebo to boli este horsie 🥺 v utorok idem ku nemu aj sa bojim toho rezania

kormino
12. nov 2021

Musí ti to rezať?Mne po kúskoch navrtala ,vytiahla kúsok ,až kým nebol vonku celý.Skús si dať ak máš valetol,alebo panadol Rapid Mne najviac zaberie vždy Ibalgin a prikladať ľad .

malicka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
whatever1
12. nov 2021

@kessy25 novalgin alebo aulin si skusala?

kessy25
autor
12. nov 2021

Mam nalgesin teraz hadam pomoze novalgin je na predpis a uz som nestihla volat doktorovy dufam ze to povoli ... aj cmulam lad v ustach

kessy25
autor
13. nov 2021

A meviete mi poradit ako zmiernit vnutornu opuch ? Uz do pol ust mam opuch

malicka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
whatever1
13. nov 2021

@kessy25 Ak sa ti opuch zvacsuje to nie je dobre, aby si nedostala zapal okostnice...Volaj na zubnu pohotovost,opis im situaciu aj od kedy beries atibiotika, tam ti povedia co robit.

loginexistuje
13. nov 2021

@kessy25 kup si cordosyl a vyplachuj mne pomohlo aj nahrievanie infralampou

kessy25
autor
13. nov 2021

@whatever1 stale je taky isty

kessy25
autor
13. nov 2021

@whatever1 ja uz tam taky zapal az na okostnicu mam len potrebujem ho vyliecit antibiotikamy

miselar
13. nov 2021

@kessy25 Ja mam podobné k zubárovi som sa ešte neodhodlala nakoľko je to zub múdrosti je v ňom diera a tiež sa mi spravil vacok .Ja som si to praskla aby vyšiel hnis a vyplachujem morskou soľou dám pol lyžičky so šálky cca deci vody a niekoľkokrát vyplachujem .Dúfam že zápal prejde a potom ho pôjdem dať vytrhnúť .Musím sa zbaviť toho zápalu .skús tu slanú vodu .

kessy25
autor
13. nov 2021

@miselar cim si to prepichla? Nebolelo to ? Mna je troska boli na dotyk tak sa bojim to prepichnut

miselar
13. nov 2021

@kessy25 tak bolieť bolelo ale keď to vyšlo tak som cítila úľavu .Ja som si to tlačila prstom .Raz dávno sa mi tiež spravilo na zube jednom a nahriala som si normálne ihlu a jemne pichla až som to orepichla ale hneď to treba vydezinfikovať .Najprv si to vyplachuj tou soľou niekoľkokrát denne a na ďalší deň alebo večer skúsi prepichnut a hneď vypláchnut tou soľou .

ls85
13. nov 2021

@kessy25 ked je silny zapal casto lokalna anesteza nefunguje. Mohol ti opichat priamo koren, nechapem jeho postup. Korene mali ist von hned, ak nefunguju antibiotika, mozes este z toho celkom slusne zapuchnut. Na tvojem mieste by som to urcite neriesila cez zubara, ale uz cez zubnu chirurgiu.

ls85
13. nov 2021

@loginexistuje len nie nahrievat🙏🏻🙏🏻🙏🏻 Zapalu tym len pomozes sirit sa dalej, urcite by som to skor chladila.

kessy25
autor
13. nov 2021

@miselar ja to mam ale take fakt ze velke.. v pondelok mu idem hned volat

kessy25
autor
13. nov 2021

@ls85 no on sa mi nemohol dostat do toho korena.. tak hadam bude dobre a ten opuch uz nebude vacsi .. v pondelok volam hnedd doktorovy ze ci mam prist stym vackom lebo je to taka velka gula

loginexistuje
13. nov 2021

@ls85 ja mam osobnu skusenost pri zapale okostnice a odporucil mi to stomatochirurg a pomohlo

patys123
13. nov 2021

Keď je už veľký opuch ,utekať čím skôr na pohotovosť. Najlepšie teraz hneď.

ls85
13. nov 2021

@kessy25 pre pana krala nic dobtoho nepichaj, mozes si sposobit infekciu ako delo. Treba ca najrychlejsie korene vybrat, ranu vycistit, od druheho dna vyplachovat ustnou vodou bez alkoholu a brat nadalej antibiotika.

ls85
13. nov 2021

@loginexistuje urcite by som zapal nenahrievala a v ustach uz vobec nie.

ls85
13. nov 2021

@kessy25 odkial si? Ak si v blizkosti v Ba viem ti zapar top chirurgov doporucit.

kessy25
autor
13. nov 2021

@ls85 ja som okres pd tak tu je pohotovost zubna uz nula bodov takze musim vydrzat asi do pondelka ...