Syn nechce dudlík ale prsník

naty1987
20. feb 2013

ahoj zeny, mam taky mensi problem syna kojim aj ked papa uz skoro vsetko co v jeho veku smie no ked ide spat nakojim ho a dudluje, dudlik odmieta ked mu ho len skusim dat strasne zacne vrieskat a to mal dudlik rad no ja mam uz taku odudlanu bradavku a boli to je viec na pravom prsniku lavy mu asi nesmakuje 😅
najprv som si myslela ze ci nahodou nie je este hladny ale odmieta aj umele mlieko max si da s caju ale zas chce prso a dudluje az pokym nezaspi
kojime sa cez den 3x a v noci ako kedy 2-3x
co mam s nim robit? ako ho od toho odnaucit ved to tak boli

marcelatje
20. feb 2013

@naty1987 ešte je maličký nech si podudluje. Možno nechce ani papať ale byť pri maminke, lepšie ako kus gumy v puse nie? Dojčenie má aj iné funkcie ako len dieťatko nasýtiť. Chce byť pri/na tebe keď mu je zima, teplo, bojí sa, nevie zaspať, chce sa ukľudniť..........

ingmiriama
20. feb 2013

@naty1987 presne toto isté robil môj malý myslela som si, že je hladný ....a keď som mu dala dudlík tak ho zahodil čo najďalej od seba plakal a chcel len prsník ....no mňa to nebolelo ....nejak sa to samo upravilo...viem že som ho kojila v noci 5 krát ....a keď mal 15 mesiacov tak začal spávať celu noc ...kojím 3 krát denne, v noci už nie...myslím si že to je vývojom dieťaťa

naty1987
autor
20. feb 2013

@marcelatje ako mas pravdu ved ja mu to prso neberiem len som sa bala aby nebol hladny ked tak dudloval

naty1987
autor
20. feb 2013

@ingmiriama diky no som sama zvedava ze ako dlho bude pricucnuty 😀
v noci kojimn ako kedy niekedy ukazkovo len 2 krat inokedy sa skoro ani nevyspim ale to ho dam potom pri seba

martinkaxp
20. feb 2013

ved nech dudluje, môj syn od zaciatku nechcel ziadny cumel, velmi rychlo na to prisiel, ze to je odzub. A tak som ho skoro 2 roky kojila. Zaspaval zasadne do roka pri prsniku a mozno aj trosku dlhsie, cize samozrejme som mu nahradzovala ten cumel 🙂 a mne este v pôrodnici odporucili sestricky po kojeni vytlacit trosku mliecka a rozotriet po bradavke, hlavne ak boli. Mliecko je fajn na hojenie

ingmiriama
20. feb 2013

@naty1987 presne spával medzi nami....uf uvidíš určite to prejde ....keď si na to spomeniem aká som bola ráno z neho unavená ....

marcelatje
20. feb 2013

@naty1987 a je správne prisatý keď ťa to bolí? 😕 Ak priberá tak určite nehladuje 🙂

annia
20. feb 2013

@naty1987 🙂 Pozname 😉 Prave sme dodudlali. Tiez este stale kojim a aj u nas je to tak. Este tych prvych 5 minutiek popapa, potom uz zaspava, ale nepusti ma 🙂 Obcas to pobolieva, len horsie ked ma kusne- mame uz totiz 6 zubkov, vtedy vidim vsetkych svatych. V noci je hore aj 3x, ale statocne drzim....inak by asi nezaspal. Caj a podobne veci nefunguju 😉

naty1987
autor
20. feb 2013

@martinkaxp vidis mliecko ma veru nenapadlo no musim natriet sak to je vseliek 🙂
@ingmiriama ja maleho davam pri nasked je taky umrncany a teraz nam zas idu iste zubky tak uz viem co ma asi caka 🙂
@marcelatje ano prisaty je spravne ja som mala pri sebe aj laktacnu ked sa maly narodil ale teraz to uz neni o prisati ale o tom dudlovani a rad sa este odtahuje ruckou prec a dudluje to potom boli citim zubky a neni mi vsetko jedno
@annia jaj hryzanie maly vzdy len tak akoby skusal hryzkat ale neodvazil sa no dnes kusol och
ani malemu caj nezabera to si len cucne po tom dudlani ze asi zmena a dudla troska si potiahne a zas dudla a zaspi, no a dnes ma skoro slahlo som ho uspavala od 18:45 co mu ocka padali a on o 20-tej bol este hore a moje prsia mi davali uz vypoved 😝 a on stale len dudlat a byt na prse

annia
20. feb 2013

@naty1987 Ja sa desim tejto noci, lebo ta minula bola strasna. Ale takyto je poslednych par dni...ale zubky mu teraz nejdu. tak neviem. Zobudil sa o tretej v noci, napapal sa a dudlal...ked zaspal prelozila som ho do postielky a v tu ranu bol hore.,tak znova ku sebe,podudlal, zaspal,do postielky a on hore..a takto nespal do siestej. Uz mi bolo do revu. 😒 Ono to dudlanie asi samo prestane...teda ja sa tak utesujem 🙂

naty1987
autor
20. feb 2013

@annia presne toto co pises som mala ja dnes vecer ked som ho uspavala strasne ,ale asi s toho casom vyrastu a zistia ze uz dudlat im netreba ja som tiez zvedava na tuto noc

bis
20. feb 2013

@naty1987 u nás je to podobné,od narodenia odmieta malá cumlík,cumlík som ja,spí s nami,lebo ju nemám ani kedy dať do postielky,často sa budí,zaplače,podudluje a otočí sa mi chrbtom a spí,a takto celú noc.. a úplne najviac sa mi budí do polnoci,niekedy mám pocit,že každú polhodinku..ráno vstávam vyžužlaná a unavená,plus chrbát ..

bubina76
21. feb 2013

@naty1987
@annia
@bis Juuuj, dievcata,akoby som citala o mojej cucke 😉 Lenze ona ma "uz" 15 mesiacov 😒 A asi to este nejaky cas potrva, nevyzera,ze by sa toho chcela vzdat 😀 Tiez spi s nami na letisku,lebo v postielke bola ako na ihlach... Lenze mne uz hrozne cestuje po celej posteli v noci,sme oblozeni matracmi ako v zakopoch 😵 nech sa neskyda dolu... Vy mate asi este kludnejsie dietky...
A tiez ma sem-tam hryzne, hlavne ked chrape a nechce prsko pustit a si ho tak pritahuje k sebe 🙂 Takze, dievcata, vydrzat...

veronika9842
21. feb 2013

moj tiez celu noc dudluje,ale cez den uz moje mlieko nechce,len teraz po ockovani si cucol aj cez den.ale posledne noci su hrozne v kuse na prsniku,pusti ho zaspi,zaspim aj ja a potom zase plac a chce cuckat a dookola to iste,len ked ho manzel vezme do inej izby tak pospi lebo ma neciti pri sebe. 🙂

annia
21. feb 2013

Tak my sme dnes v noci boli hore len 2x...som trpla co bude, ale pekne sa zobudil, napapal, zaspal, dala som ho do postielky a spal 🙂 Ziadne place, budenie sa.Uff...aspon som sa vyspala. Hadam ste aj vy mali lepsiu noc 😉

achesa
21. feb 2013

my sme si tiež tým prešli. Cumlík ee, prsník mňam, večer sa napila a potom si ešte dudkala, kým nezaspala a keď som ju chcela odtrhnúť skôr, ako poriadne zaspala tak pišťala a rozdudlala sa zase🙂 asi mi teraz neuveríš, ale užívaj si to, ešte ti to bude chýbať🙂

anastacia242
21. feb 2013

jéééj a ja som myslela, ze to len moj je taky vydumaný a cumel nechce len cicku 😀
tak si to užívajme a doprajme našim deťom toto cmulkanie a dudlanie... 😉

naty1987
autor
21. feb 2013

tak maly tuto noc vstaval len raz na kojenie normalne ze nechapacka 😕 ale zaspaval od 18:45 a este o 20-tej bol hore no dal si 30-tku umeleho m. dokojil sa a zaspal
a dnes cez den spal len hodinku teraz vypil 40ml UM dokojil sa ledva a uz spinka taky bol chudacik uz unaveny 😅 🙂

swojska
28. feb 2013

@naty1987 moj bude mat dva mesiace a dudlik som mu skusila dat dvakrat a vyplul ho, odvtedy sa ani o to nepokusam..dam mu prsnik, to ho ukludni, prsnik nie je len na papanie,,a okrem toho vraj deti co nedudlaju zacnu skor rozpravat 🙂 ...dam ti radu ktoru som sa docitala na internete aj sama skusila aj ked je to asi dost morbidne, skus manzelovu bradavku 😖 ,my sme to raz skusilia pekne sa prisal.len tak ocumlaval..a ukludnil sa..i ked uznavam ze je to dost experimentalne a nie kazdy sa stym stotozni...ale aspon si tvoje prsia oddychnu 🙂