Váha 7 mesačného bábätka

dena567
2. feb 2014

Ahojte kocky chcem sa opytat malinka bude mat teraz 19.2 osem mesiacikov....jej vaha je 6 kg aj cosi,ale je dost dlha...viete aj mi dost spapa ale strasne pomalicky mi pribera...mate aj vy niektora tak drobnucke babatko?viete aj sa mi malicka dost napapa ale strasne pomalicky nam pribera...boli sme aj na gastre vsetko ma oki...len sa bojim ze ked tak pomalicky pribera co ked bude mat do roka ledva tych osem??dakujem za kazdu odpoved snad sa tu niekdo najde aj s takou skusenostou ako je to u mojej malickej

elina25
2. feb 2014

@dena567 moja ma 6-mesiacov a 7 a niečo tiež niesme veľké ....

dena567
autor
2. feb 2014

@elina25 a aj to pediatricka niako riesi?je to v poriadku taka vaha?ale predsa tvoja ma teraz vyse kg a to ma este len pol rocka 🙂vies aj teraz som si ju doma vazila ideme na poradnu po piatich tyzdnoch a tam mala naposledy 6 kg...a teraz ma cez nieco sest...nasa odmalicka pomaly priberala

elina25
2. feb 2014

@dena567 ne vraj každé dieťatko je iné,pozri neboj sa nič keby bolo niečo zlé tak si myslím že už by ti povedala tvoja lekárka

snopkulka
2. feb 2014

@dena567 ak je zdravá a inak prospieva, pediatrička ju sleduje ako sa vyvíja a podobne, tak by som sa zbytočne nestresovala, každé dieťatko je iné. Obaja moji synovia zase priberali viac ako dosť - týždenne aj vyše 370g, takže náš trojmesačný "drobček" váži takmer 7kg. Ale ako píšem, každé dieťa je iné 😉

dena567
autor
2. feb 2014

@elina25 ked nas pediater sa k tomu nevyjadruje vies...neviem nechapem ze aj dost spapa a nepriberie...uz davas malickej aj prikrmy???kolko ti vie spapat v ml???

dena567
autor
2. feb 2014

@snopkulka je zdravucka je aj strasne ziva ...nam tak aj na gastre doktorka povedala ze sa necuduje ze tak pomaly pribera ked je takato ziva...ale akosi to aj s muzom stale riesime...mame prve babetko a clovek sa obava....

elina25
2. feb 2014

@dena567 on by ti povedal keby bolo niečo zlé,ja už jej skúšam dávať s káždého rožku trošku zo začiatku mrkvu,zemiacik tak vyzivu tak skusam stále niečo

dena567
autor
2. feb 2014

@elina25 tak vy ste este tak na zaciatku vsak???no nasa uz papa aj zeleninku masko aj ovocie...aj kasicky aj spapa dost a nic...

snopkulka
2. feb 2014

@dena567 to chápem 🙂 jedna moja kamarátka vravievala, že prvé dieťa je taký pokusný králik - rodič ho stále sleduje, skúša na ňom všetko možné, LEBO je PRVÉ 😎 môžem potvrdiť, bola som rovnaká 😝 😀

dena567
autor
2. feb 2014

@snopkulka asi kazda mamicka ma taky strach a stale ho sleduje 🙂 ked je to prve babo 🙂 aj by ma moc zaujimalo ze ci taketo babetka kolko maju priberat ked uz ma vyse ako sedem mesiacov....

elina25
2. feb 2014

@dena567 my ešte len pomaličky len pred nedávnom sme začali 😉 moja ked sa narodila mala 2.900 a tvoja?

lusinda1989
2. feb 2014

@dena567 vobec sa s tym netrap nasa bola ziva od narodenia ako stvormesacna lozila ako pat a pol stala ako devat a pol chodila a vaha? Teraz ma 16mesiacov a ma 9 kg. Odjakziva sme priberali pomaly a mala je zdrava. V pol roku sme mali okolo 5,5kg takze sa neboj.

dena567
autor
2. feb 2014

@lusinda1989 ahoj dakujem moc ma to povzbudilo ked viem ze tiez niekdo mal drobnejsie babatko ze sme neni sami 🙂 a ze malickej nic neni 🙂 moooc to potesilo....a pediater sa vam k tomu ako vyjadroval???

dena567
autor
2. feb 2014

@elina25 moja mala 3100... aj my sme isli s tymi prikrmami tak pomalicky ale nasej moc to mliecko nechuti skor tie prikrmy mliecko spapa ale popri tom ju zabavame 🙂

ivianocka
2. feb 2014

nasa mala asi 7 kil v 7 mesiacoch, ale pomalicky priberala. lebo je nechutilo mliecko. toho spapala malicko. prikrmy spapala 200 ml v pohode. masko so zeleninou. ani kase nechcela. len to masko🙂 my sme potom zmenili mlieko na ine, ktore jej zacalo chutit. ale doktorka nas strasila, ze ked menime mlieko, moze mat alergiu na BKM. ale nic sa nestalo a zacala priberat lepsie. to je len moja skusenost, nie je to vseobecne.

reby
2. feb 2014

kazde dieta je ine,ja mam tri a naozaj su vo vsetkom rozdielne,aj vahou,najstarsi priberal jak maly medvedko 😉 dcerka ta velmi pomalinky,ako ty pises,teraz bude mat 4 roky a ma cca 13kg,spagetka 😀 a posledny,ten mam pocit,ze predbehne obidvoch 😅 bude mat rok a uz teraz ma cca 10kg 😀 takze vobec sa s tym nazatazuj,ked pekne prospieva ako ma,tak ziadny problem nevidim a vobec sa neznepokojuj 🙂

asocial
2. feb 2014

@dena567 neboj...nas ma 15,5 m 83 cm..porodna vaha 3700.

A teraz je tenky ako rezanec...ma 9,7 kg...ale ja aj manzel sme boli taki...aj doteraz sme..ruky nohy tenke brucho velke..ako nas maly...je taky..a nechce jest..

dena567
autor
2. feb 2014

@ivianocka presne aj ta moja masko zo zeleninkou spapa 200 ml...to ma strasne rada..mliecko jej zarabam z nemliecnou kasou a davam jej to cez lyzicku to pekne spapa...my sme aj mliecka menili ale nepomohlo 🙂 ona skor tie prikrmy....s spytam sa ked pridavam nemliecnu kasu do mliecka zasiti ju to vyse???lebo spapat by mala tak 150 ml mliecka ale spapa 130 a ma dost...ze ci ta kasa s tym mlieckom ju vyse zasiti...diki 🙂

brady1
2. feb 2014

6 mesacne dietatko ma mat 2nasobok porodnej vahy a rocne trojnasobok. ale ked pribera aj pomaličky je všetko ok 🙂 moja mala tiez takisto približne teraz ma 21 a pol mesiaca a važi 11,5kila a je vysoka na svoj vek 😉

dena567
autor
2. feb 2014

kočky velmi pekne vam vsetkym dakujem dost som sa ukludnila 🙂

lusinda1989
2. feb 2014

@dena567 no ta nas najprv strasila a tak ale potom som jej povedala ze aj ja som bolabtaka a jednoducho ze je vela v pohybe tak nema moc z coho priberat. Kojila som sedem mesiacov flasku odmietala az potom chytila a papame babylove mliecko ine nechcela. Nakonic ked dokuna uvidela aka je mala atd tak zhodnotila ze jednoducho je drobnejsia a tak prestala riesit. A inak moja by zjedla aj mna keby mohla proste jej dobre spaluje(to ma po tatkovi) a je vela vela v pohybe.

evuliceeek
2. feb 2014

no baby tak nám beží 7 mesiac a malý má 10kg a 74 cm 🙂

ushka
2. feb 2014

Nasa dcerka ma 8 mesiacov a necelých 7 kg. Od narodenia pribera pomalsie ale zato rovnomerne. Zo zaciatku to riešili vsetci okrem mna a mojej mamy. doteraz kojim

gubcikova
2. feb 2014

tak naša malá mala ak si pamätám 5900g v roku to bolo 8900 ,v dvoch 9800 a teraz má 4 roky a má 14,5kg.

augustovkaa
2. feb 2014

Môj bude mat 6 mesiacov a váži 7 kg. Je drobnejsi, ale papat mu chutí. Od 5 mesiacov sa vie pretacat na bruško, už aj naspäť, plazi sa, nacahuje za hračkami. Je zdravý a stále sa usmieva. Čiže ukľudni sa, každé dieťa napreduje inak🙂

katie555
2. feb 2014

@evuliceeek tolko ma moja mala a to uz ma 15 mesiacov ....a narodila sa takmer 4 kilova.
podla mna toto je uplne zbytocne rieist..kazde dieta je ine ...pokial prospieva , je spokojne tak je to vp ohdoe

naolina
2. feb 2014

my mame 7mes a vazime 6,4kg a dlzka-64cm.Narodila sa 2900 a 50cm

evuliceeek
2. feb 2014

@katie555 úplne s tebou súhlasím, každé bábo je iné a porovnávať alebo sa riadiť tabuľkami je zbytočné stresovanie sa, ak to nesedí.........nech sú zdravé - to je základ, máme zlatú lekárku - mala som obavy, že je tak veľký, máme to ale v rodine - chlapov ako hora, povedala nám, že máme krásne veľké zdravé dieťa 🙂

melalex
2. feb 2014

Moja prvá dcerka ked mala 1 rok važila 8kg a druha dcerka 7,5kg ked mala rok a teraz ma 20.mesiacov a váži len necelých 10kg a vobec to neriešim.Majú byt po kom štihle.

katie555
2. feb 2014

@evuliceeek ja som si uzila toho ohladom vahy (zijeme v uk) a tu si davaju extra pozor ked je dietat kojene ..2 mesiace stale do mna hudli ze pribera malo podla ich tabuliek, kazali mi ju v noci budit na kojenie (spavala uz ako 3 mesacna aj 8-10 hodin v noci) ...poslali nas dokonca na kontrolu k lekarke, ktora ju skontrolovala, ci reaguje tak ako ma (myslim ze mala 4 -5 mesiacov vtedy) napsiala tetam sestrickam odkaz ze dcera je jednoducho z tych mensich ale ze je v poriadku...a vpodstate u nas okrem vyssej porodnej vahy (3930) je pomerne mansia, sikovna a zvlada vsetko ..takze neriesim...a ked vidim taketo temy/spravy tak sa akurat pousmejem ..bo vsetko je individualne