13 ročná dcéra uteká v noci z domu za frajerom

janka11142
10. máj 2013

Dobry den.mam na vas otazku čo robiť s dcerou,ktora mi uteka v noci z domu aby išla za frajerom.vyfackanie a dohovaranie nepomaha.a myslim že ani psycholog by nepomohol.za rodičmi dotyčneho asi nepojdem lebo vraj chodi po krčmach. dakujem za odpovede...

jaja018
10. máj 2013

Strážiť strážiť strážiť. Skús jej zobrať mobil. Nebude si mať ako dohodnúť stretnutie

felinda
10. máj 2013

nie to povedie len k dalšiemu uteku...však 13 ročné sú už ,,vyčúrané,, 😀 sksu si s nou pohovoriť, že nechceš aby utekala, že sa o nu bojíš a napr. sa dohodnite, že može isť von napr každý piatok a sobotu do 22.00 hod alebo tak..viem, že 13 rokov je málo, ale sama vidíš, že už má frajera...a to vieš, zakázané ovocie....

cherry1981
10. máj 2013

No tak to si neviem a ani nechcem predstavit ja mam 13 ronu dceru a tiez uz pokukuje po chlapcoch poviem Ti pravdu uz mi tiez usla, ale nie v noci ale cez den ma oklamala, ze ide len na 5 minut von a hned pride a nebolo jej do vecera a bola mimo nasho bydliska. To bolo prvy a posledny krat co to spravila. Zobrala som jej notebook, mobil, chodila ju vozit do skoly a bravat zo skoly nemohla ist nikde s nikym. Bitka nepomoze, ja som si s nou sadla a vela sa rozpravala, aj ked dakedy ani dohovory nepomozu vsak puberta je puberta a vtedy je vsetko super, len nie to co povie mama a otec.
Aj si poplakala pri tych zakazoch, ale poviem Ti nam to pomohlo. Trvalo to dlho, vyhrazala sa mi, ze odide z domu, ze len my sme taky co jej vsetko zakazujeme atd, ale kazdy den mala doma pohovor, zakazane, vsetko mobil internet notebook a ver ci nie preslo ju to. Uvedomila si, ze mi cez rozum neprejde. Sme si dali pravidla, ktore sa budu dodrzovat ked ich porusila, mala zase o trest navvyse. Ja som ju nebila fyzicky ja deti nebijem, ja som jej strasne vela veci, ktore ju bavili zakazala a to nam pomohlo. 😉 😉 😉 A teraz mam doma poslusne dieta, ktore sem tam ofrfle, ale tak to patri k tomu. Inak musela mi zacat vela pomahat ked niekde chce ist, tak u nas je nieco za nieco a to plati. Drzim palce

cherry1981
10. máj 2013

@janka11142 Inak preco myslis, ze by psycholog nepomohol,ak je to uz take zle, ja som uz jedneho pekneho dna bola tiez rozhodnuta , ze s nou pojdem ku psychologicke ak by sa to nezlepsilo, ale myslim si ze este si s nou dokazes poradit. 😉

janka11142
autor
10. máj 2013

dakujem za odpovede.dnes som hovorila s jej triednou,ale ta je nazoru že jej ho nemam zakazovať...že by to bolo ešte horšie...tiež sa mi vyhraža že skoči pod vlak atd.ešte mam v plane isť večer priamo za tym chalanom,ma 17rokov,ale včera mi povedal že šak mu ona povedala že už ma 14,taky bol drzi...aj keby mala 14nasť tak nech radšej bavi sestru a sa ma flakať...mobil jej už davno beriem a na net maju pristup v škole ked nemože doma...

eeffka
10. máj 2013

@janka11142 ja by som jej zakazala aj dychat 😀 😀 😀 ze 13r uteka za frajerom... ako to kde sme? nevies na noc zamknut? ci byvas v dome a vylezie ti oknom?

kikina84
10. máj 2013

neviem ako budem reagovat ked mi nieco podobne bude robit dcera..ale mozem ti povedat co mozes robit teraz..ja som utekala z domu v 14stich rokoch za frajerom a nepomohlo ani fackanie,ani dohovaranie,,dokonca mi otec dal na okna petlice aby som neutiekla oknom /byvali sme na prizemi/..jedine co zabralo je to,ze ma to muselo samú prejst..je typ ludi ktorymi buberta plieska tak ze tam nepomoze ani sebalepší psycholog,ku ktoremu som mimochodom aj chodila,to bol presne moj pripad..ale nastastie je to uz 15 rokov dozadu a ja som sa spamatala uz daaaavno..drzim palce 😎

sisaha
10. máj 2013

preco mam pocit, ze tema je vymyslena? Triedna povedala, ze frajer jej ma ostat? blbost..

zonjushe
10. máj 2013

som zvedava, co bude robit moja dcera v 13 rokoch..neskutocne, co stvaraju dnesne deti..ja som sa v 13 rokoch este hrala s babikami..

ewca
10. máj 2013

mozno by som skusila najst nejaky kompromis... co ja viem, dovolit jej yt mozno dlhsie vonku s tym dotycnym, alebo fakt vela sa rozpravat, asi to naozaj musi byt tazke, neviem si ani predstavit, ze by mne toto dcera dakedy urobila... mys mojou mamou sme mali velmi otvoreny vztah a o vsetkom sme vzdy hovorili, bez prehnanych emocii atd... ja som videla, ze mi mama doveruje a snaila som sa jej doveru nesklamat... chodila som si k nej o rady a vzdy mi povedala viacero alternativ a vzdy sme nakoniec nasli spolocne riesenie...podotykam nikdy ma nebili ani nic take, skor sa so mnou neorzpravala... ale zase ja som nebola nejake problemove dieta, ja som bola dost poslusna, ale ja verim, ze to bolo v tom, ze sme sa vedeli otvorene o vsetkom porozpravat, dokoncaaj o sexe

maznacik007
10. máj 2013

@janka11142 ja by som zasla za chalanom a jeho rodicmi a jasne im povedala ze dievca ma 13 rokov a je pod zakonom a ze ak jej neda pokoj tak dam na neho trestne oznamenie.
druhym krokom by bolo vysetrenie u gynekologa s dcerou
a tretim navsteva zariadenia pre nastrocne matky,rozne filmy s podobnou tematikou ... zamestnat ju najst nieco co by ju bavilo robit...
samozrejme take ze mobil, pc a pod po uteku je absolutne tabu ... a hlavne zamestnat ju ... proste domace prace okolo domu, dobre je aj strazit a hrat sa s detmi od znamych

kikina84
10. máj 2013

@janka11142 a ten chlapec je normalny? teda je z normalnej rodiny,nieje narkoman alebo nejaky vyvrhel? pokial je OK..tak jej to nezakazuj..len si stanovte nejake pravidla ktore bude dodrziavat a hotovo..to viem presne podla seba..su jednoducho typi deciek co sa zapru a cim viac im budes zakazovat tym viac pojdu proti tebe.a detto ked s nimi puberta plieska...ja som bola presne taka ista..treba najst kompromis..tam ine nepomoze

kikina84
10. máj 2013

@maznacik007 mozes mi verit ze tie rady co si jej dala su sice spravne,ale absolutne nezaberaju..na tuto temu by som mohla napisat slohove prace..nakolko je to asi 15 rokov dozadu co takto prepinalo aj mne..a viem presne co namna platilo a co nie..a tieto veci presne robil aj moj tatko a ja som sa just zacala vzdorovat a robila naschvali..tam uz proste nic nepomoze..treba hlavne najst nejake kompromisi,aby boli spokojne obe strany,lebo dcera prestane mat doveru v mamu a bude sa jej bat cokolvek povedat v buducnosti..ked jej automaticky hned nieco zakaze a zobere telefony a podobne,to je zle riesenie,ona ked je v puberte to je detto naprd riesenie..jednoducho sa zapre a bude robit naschval,moze sa aj na hlavu postavit..nech si s nou sadne a vysvetli jej veci okolo toho,,myslim sexualne a dohodnu iste pravidla,lebo takto to moze naozaj zajst az k tomu ,ze si nieco mala urobi,ani mne odtoho nechybalo ked som bola v jej veku a nasi mi zakazali chodit na mojou jedinou laskou,ked je taketo mlade srdce zamilovane to je najzranitelnejsie obdobie na svete a ver mi ze to co si pisala vobec neprospeje,skor sa to zhorsi, 😉

maznacik007
10. máj 2013

@kikina84 ako prepac ale trinastrocna je este pod zakonom a ak otehotnie je to aj vina rodica.... ja teda dufam ze to nebudem musiet aplikovat na svoje dieta ale presne takto by som postupovala...
13 rocne dieta nema co chodit po krcmach ani do 22.00 a uz vobec nie sexovat so 17rocnym ak si mysli ze ano ok ale nech potom prebere za seba celu zodpovednost aj za nasledky svojich cinov...

v prvom rade musim ochranit svoje dieta a teda to ze sa po nociach tula 13 nastka je priame ohrozenie zivota z mojho pohladu moze sa na mna moje dieta hnevat kolko chce ..... raz pochopi ked bude same mamou ....

samozrejme tie obmedzenia po dohode s nou ... a vela by som o tom diskutovala ukazovala jej aj ine pohlady na vec ... mozno ak by to bol normalny chlapec co ale asi neni podla popisu ze sa stretnu u nas a tak .... ale pravidla potrebuje kazdy a najma dieta v puberte

dedenini
10. máj 2013

Nooo urcite zakazom sa nic nevyriesi...a bude chcet utekat dalej, na dlhsie, a castejsie..a moze sa stat ze nepride nakonec aj dva dni... Pohorsovat sa natom ze sak ma este len 13 rokov.. to uz je za nami... Ved uz v dnesnej dobe 12 rocne maju pohlavny styk... Noo ja ked som utekala z domuza mlada , aj ked som mala 15 , a chcela som byt vonku, na mna platil zakaz niecoho co som milovala... a ostrihanie... milovala som dlhe vlasy, a moja mama vedela ze len to na mna plati ze budem dobra, len aby ma neostrihala... taaak neviem.. skusit jej dat vecsiu volnost treba, a viac sa snou skamaratit a doverovat..ptoom bude aj ona vam verit a casom da aj na vase rady .... nieje nad to mat s matkou kamaratsky vztah... co som ja nemala..a zakazmi to bolo vzdy len horsie.....

eeffka
10. máj 2013

@kikina84 nechcem sa ta nejak dotknut ale ak si ty ako 13r behala za frajermi v akej spolocnosti si sa pohybovala? lebo aj ja som mala 13r "frajera" ale ten ma o 20,00 odprevadil k brane ma tam oslintal a isla som domov, 13r spoluziacka co utekala za 18r frajerom skoncila nabuchana v 14 a neviem ci ma vobec aspon ucnovku...
Mam pocit ze 13r co si toto vobec dovolia nemaju dobre zazemie v rodine a vychovu resp sa pohybuju v pochybnej spolocnosti a to sme opat naspat oblukom v rodine, ze im to toleruje/resp neriesi.
Dcera ma teraz 8r a uz teraz do nej hucim, ze mi ma povedat vsetko, uz sa mi zverila o svojej velkej laaaske, cakam ze tak do 2r budem musiet riesit sex, pocatie a podobne veci...
ako ked chce mat frajera tak ok, nech pride v nedelu na kavu poobede ( kakao? 😀 ) ale urcite nie v noci.

a este k @dedenini 12rocne maju styk??? to kde zijes? normalne 12r dievcata maju plne usta reci ale nesexuju. Ak sa pokial nebavime o spodine je jedno akej farby

kikina84
10. máj 2013

@maznacik007 ved som pisala o tom,ze si treba dohodnut pravidla..moze za nim chodit,ale len pokial je to slusny chlapec ,s tym ze bude bud u nich,alebo neho doma pod dozorom,nebude pit,fajcit,nebodaj drogovat,sexovat taktiez nie a bude chodit na stanoveny cas domov.. vies ako mne vtedy chybalo keby mi nasi dali jeden takyto navrh? suhlasila by som na plnej ciare,jednoducho ked je zamilovana s tym nic nenarobis..teraz je to v stadiu ze aj ked mam 30 rokov a mam nejaky problem,neviem prist za našimi a zdoverit sa im.lebo mam v sebe stale komplex z detstva,ze cokolvek co som im povedala ako mala,mi automaticky zakazali,alebo ma nepustali von,namiesto toho aby mi vysvetli ,a spravili nejake komromisi,pre spokojnost vsetkych..su typi deti ktore maju velmi tazke povahy a treba nane ist uplne inak..nemoze sa vychova vsetkych deti hadzat do jedneho vreca..a to co ona pise naozaj v tej malej vidim kusisko seba a viem co zabera a co nezabera..teraz som stastne vydata uz 10 rokov ,mame deti a hluposti ktore som robila niekedy su minulostou..no poucila som sa aj z toho ako sa kumne spravali rodicia,aj ked viem ze mi chceli dobre.no ich cesta nebola spravna..jednoducho mi nikdy nedali sancu dokazat ze viem byt zodpovedna a viem dodrzat slovo ,aj ked som bola mlada..nikdy mi nedoverovali v nicom.automaticky zakazy prikazy,ani to len neskusili ..preto mam teraz s nimi taky vztah aky mam..na h*vno

janka11142
autor
10. máj 2013

@sisaha nie nevymyšlam si,že zakazovanim len sama sebe uškodim lebo tym nič nevyriešim...a prečo nezamikame,my zamykame ale u nas ma každy kluč,lebo jeden pride o 11 z roboty,druhy ide na nočnu ,myslim mojich bratov,tak preto ma každy svoj kluč a ešte jeden vždy v zamke.a ešte sa bojim že som jej ubližila lebo som nezvladla nervy a varechou ju vybila po chrbte aj križoch a aj ju vyfackala.sa jej v škole pytali učitelia či ju seklo v križach.a mam na plane isť aj večer za nim ale musim počkať na manžela aby šiel so mnou. a davam jej za priklad aj susedu čo ma 15 rokov a už aj male dieťa,ale to ma odbije že ju stale len s nou porovnavam,že ona taka neni...

kikina84
10. máj 2013

@ewca presne toto co hovorite Vy sa tu snazim vysvetlit,ale vidim ze zbytocne..mat dieta nieje len o tom ze: tak do 18stich ma budes posluchat a hotovo,budes robit co ti poviem..ale treba dat dietatu aj nejake sance,aby vedelo dokazat ze mu mozete verit..a aby malo s vami super vztah aj v dospelosti..plne s vami suhlasim 🙂 🙂

kikina84
10. máj 2013

@janka11142 ked ti hovori ze taka neni.tak jej dovol, aby ti to dokazala..

janka11142
autor
10. máj 2013

no ona mi hovori že ju nemam s nou porovnavať...a ten chalan že je tiež normalny,to mi ale nepride normalne ked mi papuloval že šak ma 14...a ma len otca,mama mu zomrela ked bol maly...

krasneleto
10. máj 2013

@maznacik007 to nemyslis vazne? sa okovy na nohy by si jej nedala? gps cip pod kozu a podobne? a co myslis ze vyhrazanim ju to prejde.. ach jaj

maznacik007
10. máj 2013

@krasneleto no gps cip pri dnesnej koncentracii uchylov, fetakov atd.. by som veru zvazila ...

ako neviem mne to nepride normalne, ale asi je to tak ako pise nejaka kocka vyssie ono to zavisi aj od socialneho statusu a celkovo smerovania rodiny ...
rozhodne by som nechcela riesit doma taketo nieco
http://www.pluska.sk/regiony/stredne-slovensko/...

maznacik007
10. máj 2013

@krasneleto a potom ake vyhrazenie ... ja som v prvom rade za diskusiu a najma za to ze ak chce robit rozhodnutia ok ale potom musi prevziat aj zodpovednost za svoje ciny a najma nasledky ...
plus samozrejme o sexe diskutovat nemienim je ludovo povedane pod zakonom cize pohlavny styk ak by mal s nou ten chlapec tak pacha trestny cin... co je na tom zle ak to budu vediet ... za to ludia aj sedia v base....
rovnako co na tom ze by som ju zobrala napr. za tou ich susedou co ma ako 15 nastka dieta nech sa porozprava a vidi ake je to narocne ...

ako nic v zlom ale slusny chlapec sa s dievcatom v tom veku nestretava v noci a po krcmach ... ak tak ist spolu aj s rodicmi na turistiku a pod... ale tak ako je to popisovane...

neviem ci ja som taka staromodna alebo co ale teda toto je moj nazor moj postoj a moja vychova, s dcerou mam velmi dobry vztah, ma fcb ale zalozeny cez moj email, teraz si menila pristupove heslo a prisla mi ho posuskat... ale na druhej strane som mama a teraz uz velmi dobre vie ze ked je vonku a dohodneme sa ze vtedy a vtedy pride tak to splni

krasneleto
10. máj 2013

@maznacik007 ja len tolko k tomu, ze asi aj dievca nie je moc slusne ked sa po krcmach tralalaka atd... a inak je to dobre na hlavu postavene, no cisto teoreticky, si vezmi ze by s nim naozaj spala... po prve chlapca oklamala , cize by sediet nesiel.. a po druhe ved nikto ju k sexu predsa nenutil...
a v dnesnej dobe je potom najlepsie deti nemat vobec:D ale viem ako si to celkovo myslela... v prvom rade si myslim ale ze dievca neprestane utekat ked sa jej povyhrazaju.. su proste tipy co idu aj cez mrtvoly... v 13 je to sice des... ale je to tak

nell201
10. máj 2013

@janka11142 toho chlapca treba udat na policii.......zneuzivanie!...keby mu aj hned povedala,ze ma 14 rokov stale je pod zakonom do 16-tich....mimochodom pochybujem,ze te chlapec nevie kolko ma frajerka rokov a zvlast ak si za nim bola a on sa s nou stretava dalej........tu iba policajtov...na zaciatok

maznacik007
10. máj 2013

@krasneleto ja sa nechcem hadat ale to ze ho oklamala by mu na sude nezavazilo ... aj ked asi by vyviazol potom s podmienkou .... (pripad zo zivota)
ako jasne prvorada je vychova aj ked niekedy geny, temperament povahu neoklames ale usmernit vies...

ja sa snazim mat v tomto smere otvoreny vztah, myslim sexualita, vztahy, dovera .... moja je na mna velmi velmi naviazana ...
ono ty mozes davat do toho dietata vela a nikdy nevies co sa ti vrati, ale predsa len treba dufat ze niekde v nich je to nahromadene a raz vyjde na povrch .... aj ked niekedy je to strasne tazke ....

v kazdom pripade su urcite zakonne normy a limity a tiez si myslim ze ak chce dievca v tak mladom veku sexualne zit tak ma ist ku gynekologovi a dat si predpisat tabletky ....

simca06022011
10. máj 2013

no ja neviem, ja ako 13 rocna som bola o 6tej doma a cusala.. nie to este aby som sa flakala, by ma pretrhli doma, keby ma niekto chytil s frajerom. A rovnako by som postupovala pri svojej dcere, ked sa nudi, vymyslim jej tolko prace ze sa potentuje... ale v ziadnom pripade by som ju za frajerom nepustala, raz by zdrhla v noci tak ju roztrhnem ako zito.... isla by som aj za rodicmi chalana a za nim, nech sa spamataju, dceru ku gynekologovi a tak.

simca06022011
10. máj 2013

inak toto je prave pripad pre psychologa, moja sestra po takychto utekoch skoncila v 14tich v reedukacnom, pretoze to prestali nasi zvladat a nechala na ovplyvnovat frajermi a kamaratmi a bandami a skoncilo to nie prave najslavnejsie..

kikina84
10. máj 2013

@eeffka tu nejde vobec o spolocnost..tu ide o povahu..kazdy clovek city preziva inak..moje rovesnicky mi hovorili ci mi nesibe ked kvoli chalanovi utekam z domu,no ja som bola doneho hotova a proste by som si bola zily podrezala keby ma za nim nepustili..ked to vezmem spatne urcite to nebolo v poriadku..no dodnes mozem povedat ze som citovo velmi zalozena a aka kolvek citova zmena namna velmi zle posobi...niekedy ked sa ma nieco moc dotkne,viem sa zachovat uplne ako keby som nerozmyslala..ako keby sa mi zahmlilo pred ocami..jednoducho som moc emočná a neviem sa vo vypetych citovych situaciach zachovat s chladnou hlavou v danom momente,az neskor si uvedomim ze som tak reagovat nemusela..a poznam vela ludi okolo mna ktory city prezivaju rovnako..a u maleho dietata je to detto,lebo je este v puberte a naozaj to moze docielit k tomu ze si nieco spravi tá mala pokial to nebudu riesit s chladnou hlavou..