Bilingválne gymnázium - príjmačky

zuzanaana
6. mar 2024

Dobrý večer, vedel by mi niekto poradiť kde by som našla staré príjmacie skúšky z bilingvalných gymnázií (najlepšie GBZA a SSAG)
na precvičovanie? Poprípade linky na nejaké knihy na prípravu? Ďakujem.

lenkahvh
7. mar 2024

@zuzanaana skús použiť Google
Na každej stránke školy sú staré testy, aspoň v našom meste

liz_lemon
7. mar 2024

najprv sa nauč, ako sa píše slovo prijímačky

jennky13
7. mar 2024

@liz_lemon wau, pani dokonala

ibrunova
7. mar 2024

Náš bilingválny má staré testy na stránke.

zuzanaana
autor
7. mar 2024

@liz_lemon ja viem ako sa slovo prijímačky píše, písala som ku večeru a bol to preklep, veľmi ma mrzí že som vás pohoršila a dovolila si zverejniť niečo kde som napísala slovo inak a uvedomila si to neskôr. Podstata tejto diskusie je úplne niekde inde, pýtam sa na niečo a nehľadám tu doučovanie tak sa hlboko ospravedlňujem.

zuzkabro
7. mar 2024

Učím na bilingvalnom gymnáziu, staré prijímačky nikde nenájdeš, sú to prísne strážené info, ku ktorým sa nedostanú ani samotni učitelia. Niekedy samotné školy ponúkajú platené kurzy,na ktorých uchádzači prechádzajú testami.

lenkahvh
7. mar 2024

@zuzkabro nuz, tak to bude asi nejaky omyl toto, moj sa z nich ucil minuly rok a nenasli sme testy len na jednej skole, ale na viacerych hned - aj ked bez vysledkov

katuskapd
8. mar 2024

No syn tiez ked chcel na bilingválne gymnazium vytlacila som mu testy z tej skoly aj s vysledkami pre mna. Mali ich z minuleho roku. Tento rok su tiez ale uz bez odpovedí. https://bilgymnmv.edupage.org/text10/

kaktusik007
8. mar 2024

@katuskapd
@lenkahvh takto, su 2 typy prijimaciek. Spanielske v NMnV patri do skupiny, kde sa "hraju" na talentovky, ale realne je test zo slovenciny, matematiky a cudzieho jazyka. A takychto bilingvalnych gymnazii je velmi vela.

a potom su testy vseobecnych predpokladov - na ktore sa proste clovek nenauci, bud to v sebe ma alebo nema.

a potom su Sucany, kde je taky natresk ze robia kombinaciu psychotestov a vedomostnych znalosti ;)

katuskapd
8. mar 2024

@kaktusik007 teraz nechapem ,autorka chcela testy,napisala som link na skusanie,co stym ma akoze sa hrajú na niečo.....

kaktusik007
8. mar 2024

@katuskapd moj prispevok je o tom, ze my netusime ake testy ma skola, kam chce ist autorkino dieta. Ty si dala dieta na skolu, kde su testy lahsie - lebo su vedomostne a ano, taketo testy zvyknu byvat zverejnene. Moje dieta ide na skolu, kde su testy vseobecnych a jazykovych predpokladov a k takymto testom sa dostat je celkom problem - ojedinele byva zverejnena mala cast, a naozaj velmi ojedinele su k tomu spravne vysledky. Nieto zdovodnenia.

pretoze ked mas priklad --- mame skupinu ludi, ktori sa volaju Dolny, Hornaty, Ubity, Kuricity --- a mas vybrat, kto dalsi s nimi hra hadzanu a mas styri moznosti --- Zeleny, Modristy, Cervicny, Dazdovkovy ---- koho vyberies???

terina25
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alama
8. mar 2024

ja si myslim, ze Cervicny - ide to podla chemickych pripon-ny, naty, ity, icity a dalsi je ecny/icny. Dcera robila tento typ prijimaciek minuly rok, predtym sa nepripravovala, ziadne testy nerobila, spravila na nieco vyse 70% a bola 10.v poradi, takze bez problemov sa dostala. Jej kamaratka robila tiez takyto typ,na inej skole a ked si hovorili co tam bolo, tak vraj velmi podobne, prip.aj rovnake typy zadani.

katuskapd
8. mar 2024

@kaktusik007 ok chápem, ja som spokojna aj s touto školou, ved nie vsetci mozu na tu najlepšiu.... tato je zameraná na prirodne vedy a jazyky ,bude mat maturitu zo slj,anj aj španielskeho. Ďalej pôjde na výšku.

kaktusik007
8. mar 2024

@alama spravne ;)
@katuskapd rozhodne je to lepsia skola ako bilingval oproti. To absolutne suhlasim. Nas /mna a syna/ odradilo, ze po prvom roku nie je povinna skuska urovne spanielciny, a ta zataz studentov nebola az taka..... a tiez aj to ze ide o spanielcinu ;) ja mam lenive deti - potrebuju tazku skolu, aby sa dokopali k nejakym vykonom 🤷🏼‍♀️

kaktusik007
8. mar 2024

@alama ano, syn to malo co z testov ma dava na 60-70%, ale mne to pride nedostatocne...... lebo je to o tom, ake deti sa stretnu na prijimackach a ci bude v prvej 30tke.... a kedze viem ze ked mu na niecom zalezi sialene stresuje a bol by schopny obrazne povedane vypocitat ze 1+1=3, bojim sa 🤣🤣🤣🤣

alama
9. mar 2024

@kaktusik007 ano chapem, nemame to uplne vo svojich rukach, deti aj zostresuju, ostava dufat, ze to bude OK. Syn ma prijimacky tento rok, z deviny, znamky ma dobre, pripravuje sa, nejde na gympel, ale len na priemyslovku, a ja mam tiez dost stres z toho "co ak" 🙈. Drzme si palce, nech im to vyjde k spokojnosti. Inak u dcery, ten co bol prvy na prijimackach, mal nejakych 86%, cize nikto nemal plny pocet. Ona hovorila, ze to vyplnala intuitivne, vobec nevedela do coho ide a mozno to aj bolo lepsie.

ajja1
11. mar 2024

Prosim, neviete mi niekto porfit, ci je nejaky rozdiel v rom, ci dcera pojde na 1.termin alebo na 1.termin prijmaciek na danne bilingvalne gymnazium? Ide o to, ze ona uviedla na prihlasku na 1.termin skolu, na ktorej jej menej zalezi a na 2.termin tu, ktoru by chcela viac. No vychovna poradkyna jej dnes povedala, ze ak by mali dvaja rovnaky pocet bodov a zalezalo by od toho prijatie, tak najskor zoberu toho, kto bol na prijmackach v 1.termine. Myslite, ze to tak je? V podmienkach ministerstva sice je uvedene, ze zadavame skoly v poradi podla preferencii, ale v podmienkach prijatia dannej skoly taketo kriterium nefiguruje....

kaktusik007
12. mar 2024

@ajja1 vychovna poradkyna rozprava kraviny a tvoja dcera to spravila rozumne a tak ako aj moje deti -- prvy termin - skola, na ktoru az tak moc nechcem, viac menej si idem vyskusat ten stres a system prijimaciek... druhy termin - sem chcem ist, uz viem co ma caka co sa tyka stresu a sposobu odpovedi, je teda predpoklad ze som kludnejsia 🙂

kedysi to tak bolo, asi 20 rokov dozadu.... teraz sa vezmu deti, ktore prisli na oba terminy, spocitaju sa im vysledky a spravi sa proste jeden zoznam..... Na synovom gymnaziu napriklad 14 deti z 22, ktore prijali, pisalo prijimacky na druhy termin 🙂

kaktusik007
12. mar 2024

@ajja1 pozri stranku skoly -- v podmienkach prijatia je presne uvedene, ako bude skola postupovat, ak budu mat deti nahodne rovnaky pocet bodov....

simoli
13. mar 2024

@ajja1 je to hlúposť. Tiez sme to tak spravili pred rokom. Prvé termíny sa išiel otukat (teda bilingval, keďže 4 ročne nerobil) a druhy termín už bolo ľahšie...

simoli
13. mar 2024

@zuzanaana https://examino.sk/ my sme robili toto. Sú tam tiež VŠP aj VJP...

kaktusik007
13. mar 2024

@simoli a dostal sa?

luccija
13. mar 2024

@ajja1 to sa mi nezdá.Ved tam sú dôležité známky, monitor, prijímačky súčet.Tiez si dcéra dala druhu školu tu na, ktorú chcela ísť viac

simoli
14. mar 2024

@kaktusik007 áno, na tri sa dostal. Na štvrtú spravil prijímačky tiež veľmi dobre, ale GJH bilingvál 🙂 hlásilo sa 400 a brali 30. To ale nebola naša priorita, mám tam staršieho a viem aké je to náročné...môj mladší ma ADHD a dys takže to by bolo úplný masaker, on ale chcel ísť skúsiť tak som mu nebránila...