Chudnutie 16 ročnej

alex055
12. apr 2017

Ahojte. Mam 16 rokov. Vzdy som bola trocha "plnšia" a vzdy sa snazila schudnut. Uz 2 roky s tym bojujem, no vzdy mi to vydržalo tak 2 týždne a potom som jedla normalne. Schudla som za 2 roky týmto spôsobom zo 73 kil na 64kg. Teraz v januári som sa zaťala a chudla 3 mesiace a schudla som na 57kg pri výške 164cm. Obmedzovala som sa, držala prísny režim, žiadne prehrešky a sportovala. Teraz neviem ako mam vlastne pokračovať a zamýšľam sa, ci sa mam vobec v tomto veku tak sústrediť na jedlo. Co si myslite?

dorottka
12. apr 2017

nema. Co ti mozem poradit - sportuj a stravuj sa normalne (normalne znamena, ze ne vyprazane alebo tazke smotanove veci kazdy den). Este mas malo rokov, vsetko sa len vyvija, tak pozor na diety, lebo sa ti moze dokaslat metabolizmus (true story). V tvojom veku som tiez chudla a bolo to neudrzatelne, bud som hladovala a nemala energiu na nic alebo som prirodzene proste vazila viac nez som chcela. O par rokov sa to upravilo proste same, ani neviem ako 🙂

bosoriak
12. apr 2017

@alex055 schudla si krasne, pomaly a tak to ma byt. Akurat ja si myslim, ze ano, urcity cas trva, kym riesis jedlo, davky a podbne, ale postupne sa s tym tak zzijes, ze uz to bude automatika. Uvidis, nebudes ani rozmyslat, nebudes musiet citat vsetky zlozenia jedal na obale a cvicenie ti bude robit radost. Mne to trvalo asi tak 8 mesiacov. 🙂

Drzim palce.

hexena
12. apr 2017

hlavne daj pozor aby sa kila nevratili
ja bojujem cely zivot s jojo efektom
schudnem a priberiem potom viac
po rokoch zistujem, ze ved vlastne som ani nemusela chudnut cele roky, ze ved som na zciatku ani nebola nejaka tucna, bolo to len v mojej hlave
ale to je normalne, ze dievca v puberte sa viac sleduje, chce sa pacit chlapcom, porovnava sa s kamratkami...
potom som uz bola tucna vdaka tym jojo efektom
teraz som ako -tak ok, tiez som chudla pomaly, roky a nastastie sa zatial jojo efekt nedostavuje, max 2 kg hore-dole
clovek sa ale nesmie vratit k svojim starym nezdravym stravovacim navykom

drzim palceky