Cirkevná stredná škola

leuskq
15. okt 2022

Dobrý deň, chcela som ísť na strednú školu , ale zistila som, že je to cirkevná katolícka stredná škola. Je to najbližšia škola toho odboru ku mne . Na etiku chodím a nie som pokrstená , ale verím v boha. Myslíte , že to je problém??

elanor
15. okt 2022

@leuskq problem by to ako taky byt nemal. Len sa priprav, na 2 hodiny nabozenstva tyzdenne. Normalne znamkovane, takze budes sa musiet ucit, kolko tolko.
Plus nejake osme pocas skolskeho roka tiez, v podstate povinne, lebo budu namiesto vyucovania.

betulinka1
15. okt 2022

@leuskq ak sa ti ta skola paci kludne chod. Nebude to problem, ze nie si pokrstena.

kate_cs
15. okt 2022

@leuskq ja chodím teraz na pomaturitné štúdium na cirkevnú školu. Nie som ani veriaca, ani pokrstena a nikto sa ma na to nepýtal. Jediná vec, že mám predmet náboženstvo, dá sa to v pohode zvládnuť, dokonca keď sa na náboženstve modlia, ja to nerobím a nikto to nerieši.

benit
15. okt 2022

Moja dcera chodila tiez a nebol to problem. Nebola ani pokrstena,musela len dodrziavat omse, ktore mali zo skoly.

kaktusik007
15. okt 2022

@leuskq deti som dala na cirkevnu lebo ju mam cez cestu, nie preto ze by som bola veriaca ;)
akurat nemas moznost vyberu etika / nabozenstvo.
ale zase - kazdu chvilu je nejaky cirkevny sviatok, kedy sa neuci ;)

leuskq
autor
15. okt 2022

Ďakujem veľmi pekne každému ❤️❤️

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sendy1977
15. okt 2022

@bilberryday ja mám nadstavbu cirkevnú. V tej dobe to bola jediná škola s týmto odborom široko ďaleko. Nikto to v životopise neriešil, že škola je cirkevná a pravoslávna. A pritom bolo iba minimum študentov pravoslávnych.

elanor
15. okt 2022

@bilberryday mam za sebou cirkevne gymnazium, dokonca maturitu z nabozenstva, a nikomu to do dnesneho dna nebolo ani cudne, ani nemal predsudky, ani nic.
Problem bude asi niekde inde...