Dieťa a počítač

cherry1981
3. sep 2013

Zaujimalo by ma kolko casu dovolite Vasim detom travit na PC, FB, pretoze mam pocit, ze dnesne deti su na FB zavisle aspon u nas doma stale pocuvam, moja spoluziacka moze toto, a hento a ja nemozem Je to aj u Vas tak? Tiez Vase deti by najradsej travili cele dni len pri PC? A ked im to nedovolite tak je zle? 😅 😅 Jedna sa o decka od 13 rokov vyssie 😅 😅

sisaha
3. sep 2013

@cherry1981 tak 1,5 hod za cely den.. Dcera ma nastastie prilis vela ucenia, takze na to nema cas..Ale je pravda, ze uz ma 15. V 13tich tam bola castejsie.
Na poznamky typu oni maju dovolene hento a tamto som reagovala tym stylom, ze presne takuto vyhovorku som pouzivala ja vo svojej puberte, ked som chcela nieco dosiahnut. Takze na mna to neplatilo.. Pripadne som povedala, ze sa teda spojim so spoluziackinou mamou a popytam sa, ci skutocne moze to co mi moja dcera prezentuje..Ak argumentovala, ze spoluziacka byvala vonku v 13tich rokoch do 21 hodiny a ja som nedovolila, tak sme hodili iba debatu na temu, co z nej vyrastie, ked jej rodicom je to jedno... Myslim, ze pochopila

cherry1981
autor
3. sep 2013

@sisaha Tak to som rada, lebo takto to prebieha aj u nas 🙂 🙂

nikolet_89
3. sep 2013

@cherry1981 moja dcerka je este mala na PC ale uz teraz, ked vydi mna, ci muza tak hned obrazovka a sleduje co sa deje a mackaaa :D je to asi normalne, ale ked bude mat tych 13 tak bude mat PC na ulohy a samozrejme FB, pokecu a podobnym zalezitostiam sa clovek nevyhne, bude to moct pouzivat, ale iba s tym, ze budem vediet jej nick a heslo ak ho zmeni vypnem pocitac asi 😀

sisaha
3. sep 2013

@nikolet_89 ak ti heslo nepovie....co ti samozrejme nepovie, tak nevypnes.. na net sa prihlasi od hocikial a ani o tom vediet nemusis.. 😉 Skor je to o dovernych rozhovorochj.. U nas bola podmienka, ze na FB ma bude mat v priateloch, aby som mala prehlad o jej priateloch a strankach co si medzi sebou zdielaju.. Ostatne je vecou dôvery. U nas to zatial funguje a dufam, ze aj fungovat bude.

cherry1981
autor
3. sep 2013

@sisaha
@nikolet_89 Ja heslo na fb mam a keby mi ho nedala tak by ho nezapla, ale mam na to aj svoje dovody, preto to heslo mam a povazujem za ako taku povinnost rodica jej sem tam skontrolovat s kym a o com si pise. Samozrejme ze mala pokusy si ho zmenit, ale to sa neoplati, kedze som si ho znova vypytala 🙂

lili_mia
3. sep 2013

@sisaha Vieš o tom, že jednotlivé príspevky sa na fb dajú pred istými užívateľmi zablokovať? Teda ich nevidia? Viem to, pretože to robím 🙂 Nespochybňujem tvoju rodičovskú dôveru, len poukazujem, že aj z toho sa dá vyzuť a mne je argument, že ťa mám v priateľoch, taký nedomyslený.
@cherry1981 Kedysi to bol pokec. Než by decká vyšli von, tak sedia na zadkoch a píšu si ako strašne im tá škola lezie na nervy 😀 😀 😀 takto sa chová väčšina, takže decká, ktoré by aj išli von, sa prispôsobia, len aby boli v partii.

novoscofield
3. sep 2013

@cherry1981 hm nechcem to nejak riešiť, nemám na to vek :D ale akože je fajn že sledujete svoje dieťa, ale sme v 21. storočí, myslíte, že tie správy si nevie vymazať aby Ste ich nečítali ? :D ...

sisaha
3. sep 2013

@lili_mia ano viem, ze sa daju blokovat..., ja sama mam svoju dceru blokovanu (tiez nemusi vediet o vsetkom), ale tieto veci sme si vyjasnili a vidim na co reaguje, takze pokial sa mi to zobrazuje, viem, ze bloknuta nie som

natinecka
3. sep 2013

moja dcera bola v kuse na fb a odrazilo sa to na známkach - bolo to min. šk. rok......povedala som dosť, FB som zablokovala a odvtedy tam nechodi....

lili_mia
3. sep 2013

@novoscofield Ide o princíp. Ak rodič vidí, že dieťa je na FB a preventívne si prezrie správy a tam prázdno ... isto by si nemal pocit, že dieťa niečo tají? Dievčenské tajomstvá sa aj tak najlepšie zverujú osobne a neradím ich písať hockde, už len tým, že rodič má heslo 🙂
Prázdny priečinok správ, ok, zablokujem fb a vec vybavená. A na môj mobil mi šahať nebude 😀

darkabarka23
3. sep 2013

No ja si myslím,že ak dieťa nemá problémy v škole,ani inde,musíme sa zmieriť s tým,že sedí na FB,lebo bohužiaľ sú tam naozaj všetci,je taká doba a to by sme sa všetky matky naraz museli dohodnúť na určitú hodinu,a vypnúť PC a vyhnať deti von 😀 .Ja osobne nemám heslá detí na FB,ani ma to nenapadlo,lebo si myslím,že aj deti v puberte,keď si začnú uvedomovať svoju osobnosť potrebujú aj svoje súkromie,a keď si otvorene medzi sebou nepovedia veci na FB,povedia si to osobne a na to už nemáme aj tak dosah,proste nemôžme deti vždy mať do detailu skontrolované.A po druhé,aj my keď sme boli deti,sme našli cestičky,ako obísť rodičov 😉 .Základom je vždy pevné rodinné zázemie a dôvera,či máme ,alebo nemáme heslo našich detí na FB.

cherry1981
autor
3. sep 2013

@novoscofield Jasne ze vie aj pri tom som ju uz prichytila 🙂 Deti su prespekulovane

cherry1981
autor
3. sep 2013

@natinecka A neprotestovala?

sepelka
3. sep 2013

nevidím nejaký význam toho, že dostanem heslo od FB. Možno od jedného profilu, ktorý má akože kontrolovateľný. Nieje problém vytvoriť niekoľko profilov a to už neustrážim 🙂

igiana
3. sep 2013

My mame doma take pravidla, ze na internete su vtedy, ked ja alebo mm vidime co robia. Ked su doma bez nas, internet je vypnuty. Inac mame aj program, ktory foti plochu pocitaca v intervaloch, ake si zvolime a uklada do suboru v nasom pocitaci, takze zbytocne by tajili a mazali.

natinecka
4. sep 2013

@cherry1981 zo začiatku som v kuse počuvala, že všetci su na Fb iba ona nie a podobne...vravela som jej,že ked si chce pisať so spolužiačkami da sa cez Skype, alebo cez Gmail (tam sa tiež da pisať ako na FB, myslim rýchle správy)...tyýdeň ju to držalo a potom ju to prešlo...ja som už aj chcela jej povoliť FB, ale ma tak naštvali znamky Z 1 nosila 4, že som povedala nie! a dodnes na FB nechodi a ani sa nepyta...

denise.v
4. sep 2013

@igiana mohla by si mi poslat link na ten program ktorý fotí plochu počítača? Dakujem

denise.v
4. sep 2013

@igiana dakujem 🙂