Externé štúdium - druhý ročník na strednej škole

kiki122
29. nov 2020

Ahojte chcem sa spýtať.. Som v 1.rocniku na strednej zdravotnej škole a počula som, že sa dá prejsť od druhého ročníka na externé štúdium. Neviem co je na tom pravdy nič som o tom ani na nete nenasla. Tak ci náhodou nemáte skúsenosti alebo neviete niečo o tom.

sisa_s
29. nov 2020

Externe studium na strednej skole je vacsinou pomaturitne doplnkove, cize pre niekoho, kto uz absolvoval inu strednu skolu...pochybujem, ze sa da len tak prejst v 2.rocniku na strednej na externe..ved ani dospela nie si, na externe chodia ludia, co pracuju, co by si robila cely cas, ak by si nechodila do skoly kazdy den? Pozistuj si to v skole, ale nikdy som o takom niecom nepocula

zuz02
29. nov 2020

Určite na externe? To sa mi veľmi nezdá, ale opýtaj sa, inak nebudeš vedieť. Skôr býva to, že ziak dostane individuálne vzdelávanie (napr.kvoli chorobe alebo kvôli športu) a vtedy nemusí stále sedieť v škole, chodí len na preskúšanie, napr.pri športovcoch to tak je, sú v škole, keď práve nesutazia alebo nie su na sústredení.

ninusa221
30. nov 2020

Nemyslis individualne studium? Ja som mala ked som mala problém..lebo externe je vlastne pomaturitné takze ak myslis to ze by si chodila do skoly poobede alebo cez víkendy tak to musiš mať maturitu 🙂

kiki122
autor
30. nov 2020

@ninusa221 no ja som počula normálne o takom ze chodis do školy len na skúšky, že sa učíš doma. Tak ale tiež sa mi to zdá blbosť uz na strednej

nerya
30. nov 2020

Na strednéj a hlavne zdravotnej neexistuje. Máš určitý počet hodín praxe a aj odborných hodín, ktoré musíš absolvovať

ninusa221
30. nov 2020

@kiki122 no tak to je infividualne 🙂

vollino5
30. nov 2020

Nepočul som o ničom takom, viem, že jedine tak=e extrerné studium platí pre športovcom, ktorí reprezentujú krajinu, ale či sa dá niečo podobné vybaviť aj pre bežných ludí, tak to neviem :D