Hlási sa vaše dieťa na umeleckú školu - grafický dizajn?

zuzanakatrakova
4. máj 2020

Ide niekomu dieta na príjimačky na strednú školu na grafický dizajn?

kubasa2005
4. máj 2020

neda sa ist inam?cim bude ked skonci ?prepac poznam vela ludi co tam chodilo a pracu v obore si nenaslo-skola nanic

butterfly333
4. máj 2020

To je grafik digitálnych médií? Elektrotechnika škola.

sara07
4. máj 2020

musí mat fakt talent aby sa uchytil, nápady, umelecké citenie doslova inak len vychodená škola , ked má talent dá sa pekne uchytit

zuzanakatrakova
autor
4. máj 2020

@butterfly333 je to stredna umelecka skola Nižná 3D graf.dizajn, chcem len nejake info ohladom skusok. Ak niekto robil skusky minulé roky...

butterfly333
4. máj 2020

@zuzanakatrakova aha ja že elektrotechnika lebo si je grafik digitálnych médií.

0silvia0
4. máj 2020

@zuzanakatrakova zaujima ta len tato konkretna skola? Moje deti obe robili prijimacky na umelecke skoly ale v BA

0silvia0
4. máj 2020

@kubasa2005
@sara07 dnes kopa firiem hlada grafickych dizajnerov, staci pozriet ponuky prace. Dnes je to praveze dost ziadana oblast, len cloveka to musi bavit a musi byt dobry..

zuzanakatrakova
autor
4. máj 2020

@0silvia0 a vedela by si mi povedat z coho sa skladala ich talentova skuska? Lebo mi budeme mat aj tému vytvoriť plagat a stale nevieme aku temu by sme mohli malovat. Viem ze je toho vela ale chcela by taku "inu"

deti95060810
4. máj 2020

známej dcéra ide do Trenčína...

kiwi3
4. máj 2020

ja som chodila na vsvu a nepoznam grafickeho dizajnera, ktory by mal problem s peniazmi resp. zakazkami, a to su takmer vsetci na volnej nohe
@kubasa2005

lentilka23
4. máj 2020

pozri si www.uat.sk je to najlepsia skola v BA tohto zamerania. ma aj blizko internat. Graficky dizajn je tam odbor, aj iaj ine....

kiwi3
4. máj 2020

@lentilka23 no neviem. praveze ta skola je dost slaba, poznam par ludi, co tam robili pedagogov a nikto dlhsie nevydrzal, lebo to nema uroven. skor je to taka zarobkova cinnost. ak to niekto chce robit do buducnosti vaznejsie, tak ako strednu by som doporucila skor supku alebo polygraficku

0silvia0
4. máj 2020

@lentilka23 aj ja som počula o tejto škole to, čo píše @kiwi3. Medzi umeleckými školami v BA má povesť, že tam chodia tí, ktorých nikde inde nezobrali...

0silvia0
4. máj 2020

@zuzanakatrakova dcéra robila prijímačky minulý rok na šupku, teraz je prváčka:
zátišie
dostali nejaký predmet, ktorý mali zakomponovať do maľby
kreslili tuším ešte postavy, išlo o to, ako zvládajú proporcie ľudského tela
syn je tretiak na škole dizajnu, tiež mali zátišie, vedomostný test, a viem že mali robiť nejakú koláž, viac si nepamätám. Obaja mali priniesť samozrejme vlastnú tvorbu, portfólio vlastných prác.

kiki68
4. máj 2020

@kubasa2005 bude grafickym dizajnerom, to su ludia v agenturach, co robia reklamy, spoty, vsetko to co vidite. Celkom to uzivi.

kiki68
4. máj 2020

@0silvia0 kamosi absolvovali a robia v agenture reklamu. Dalsi maju uz svoj business

kiki68
4. máj 2020

@zuzanakatrakova hlavne si nastudujte co ma plagat obsahovat. Lebo to na svoje principy, tiez princip kombi farieb. A co bude na talentovkach, tazko povedat. Moze ten plagat suvisiet s temou vobec skoly a pod.

0silvia0
5. máj 2020

@kiki68 ok, ja viem ake je uplatnenie...

ankaanka1977
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katpox
3. júl 2021

@zuzanakatrakova presne tento odbor vychodila sesterka a vedela, ze uplatnenie nic moc, ale bola to jednoducha skola, s prstom v nose ju zvladla, ( siel tam aj bratratrabec, stvorkar na strednej a si to pochvaluje... Hladal nieco, kde sa nemusi ucit a skusky dava na acka, sranda, ze vsetci ani netusili, cinvobec zmaturuje) , popri nej si sesternica spravila este pedagogicke minimum a uci na skole vytvarnu, sem tam niekomu cosi male nakresli....aj nejaku tu grafiku, reklamu, bilbordy, inak portety a krajinky kresli.

katpox
3. júl 2021

@katpox *bratranec

0silvia0
3. júl 2021

@katpox aku graficku vysoku skolu vystudovala s prstom v nose? To ma zaujima...

goblinko1
3. júl 2021

@kubasa2005 čím bude? 🤣 práca na nic? Počúvaj/ te som tretiak na strednej, zameranie grafika, dizajn, reklama a už ako študent si dokážem slušne zarobiť 😊 a každý deň robím niečo v tejto oblasti čiže žiadne uplatnenie ? Sranda no...

goblinko1
3. júl 2021

@kubasa2005 môžete mat akúkoľvek školu pokial ste leniví ako voš a nezamakate na sebe tak nebudete mat uplatnenie.

kubasa2005
4. júl 2021

@goblinko1 si jeden z mala nepisem o pociitacovej grafike ta samozrejme uplatnenie ma .Neuveris vtom obore robiim aj ja a mam len obycajnu polygraficku

katpox
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katpox
4. júl 2021

@0silvia0 v banskej bystrici chodila, bola to jednoducha skola, vacsinou si len daco kreslili a mala odovzdavat prace...siel tam aj jej brat, ktory ledva zmaturoval... Pritom studii grafiky, si stihla este spravit pedagogiku, aby mohla ucit a teda aj uci vytvarnu na strednej umeleckej v Nr, bokom si privyraba pri tvorbe hlavne reklam na bilbordy a plus kresli na zakazky... Zas ma velky talent, co sa tyka vytvarnych zrucnosti a citenia, aj preto jej to prislo ako menej narocne studium... My mame v rodine vytvarnicke nadanie, dedko ani nestudoval ziadnu umelecku a nadherne vedel kreslit, moj tato zase, bez skoly, vie drevorezbu, ja tiez kreslim ako vsetci bratranci, sesternice z tatovej strany, plus sesternicina mama chodi renovovat rozne staradovne zasle fresky a uci riez vytvarnu, ja som si na vs dala ako ckove vytvarne predmety +predmet zamerany na navrhy detskych casopisov a prislo mi taktiez velmi lahke, som to brala ako relax a ani neviem jak prebehli skusky.. Profesori sa cudovali, ze nemmam ziadne ine vytvarne vzdelanie, alebo absolvovanie umeleckej skoly a mpj a tvorba bola aj prikladom pre ine triedy. A na zaver sme mali v pc vytvorit v gimpe navrh detskeho casopisu a aj v tlacenej forme, som skoro odpadla, ze moj bez hanby sa urcite uplatnil najmenej ako pomocka v materskych skolach pre predskolakoc.. .. No my sme taka proste fajta v rodine, nemozme za to, ale nam to proste ide, aj ked nechceme.

0silvia0
4. júl 2021

@katpox no ale pre niekoho, kto nema az take nadanie zhora, ta skola nemusi byt taka lahka ako popisujes...

mey8
4. júl 2021

@zuzanakatrakova ja som tam studovala par rokov dozadu, a poviem uprimne, zedo dnes lutujem ze som nezmenila skolu za ruzomberok(rodicia mi to nedovolili) bola a predpokladam ze to aj stale je skola v style flaaaakacka... Ty co boli fakt talentovany tak len zdokonalovali svoje zrucnosti. Ale vecsinou to bolo v kresleni a malovani, co sa tyka propagacie (pc) tam sme boli odkazany sami na seba a na internet, skoro ako samouk, nebol tam kompetentny učitel /ka, profesor/ka co by nas naucil nieco zasadne v odbore prop. Grafiky.... 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️ Takze ja by som zvazila co tvoje dieta robi, co ho bavi a ci by ina skola nebola vhodnejsia.... Co sa tyka talentoviek, tak vacsinou ako to uz niekto spominal je to zatisie (kvoli perspektive, a dodrzani svetla a tmy-tienovania,) malokedy sa robia tzv. Portrety ci figuralne kreslenie, ale aj to moze byt...