Je pre 12-ročnú slečnu Barbia vhodný darček?

8. sep 2023

Ahojte prosím vás je vhodný darček pre 12 ročnú slečnu barbie? Ci aký darček by ste kupovali vy? Ďakujem za rady

evkamotka
9. sep 2023

Ked o nej nic nevies, kup jej kozmetiku (yves rocher?) a cokoladu

jenny224
9. sep 2023

V dnešnej dobe už určite nie. Ja som sa v tom veku s ňou ešte hrala, ale teraz mám 34 😆 Poukážka to istí.

galioska
9. sep 2023

v dnesnej dobe pochybujem😀

janage
9. sep 2023

Tak naše posledné darčeky boli fixky zvýrazňovače, pero, zápisník, veľká antistres omalovanka a kniha všetko okrem fixiek motív Harry Potter 😁
A gumené medvediky. Tie majú radi hádam všetci.
Išla by som štýlom pekný zápisník nejaký neutrálny nadčasový vzor, využije minimálne v škole

janage
9. sep 2023

@evkamotka stačí, že bude alergik, či ekzematik a ani čokoláda ani kozmetika nebude pre ňu. Ak o nej nič nevie jedlu a kozmetike by som sa vyhla

vroni
9. sep 2023

By ma zaujímalo, v ktorej "dobe" sa 12 ročne hrali s bábikami. Za mňa v žiadnej.

babulkomale
9. sep 2023

Ja som sa hrala s Barbie do 14, pretoze som im stavala domy, sila postelnu bielizen, matrace z peny, oblecenie premakane do najmensich detailov a tak...
Ale nemali sme mobily a nekrutili bokmi na verejnosti pred vykladmi podla videi z Tiktoku , to je zas fakt.
Aha a este knihy ma bavili, ale chodila som do kniznice, vtedy sa tolko nekupovala beletria.

alickapusinka
9. sep 2023

Bábiku 12 ročnej podľa mňa nie. Je to už dievča v puberte.

estellas
9. sep 2023

Bábiku by som nekupovala, myslím, že je veľká na to. Najlepšie bude spýtať sa rodičov čo by ju potešilo. Keď ju nepoznáš tak ťažko kupovať. Možno nejaký dekoratívny predmet. Mňa napadla ešte krabička na náramky ale neviem či nosí náramky. Alebo zápisník s perom.

maru33ka
9. sep 2023

Mám 12 ročnú dcéru, určite nie. Je v puberte, o tom ani neuvažuj.

marsmykkok
9. sep 2023

@babulkomale Ja som sa prestala s hračkami hrať úplne v 10tich rokoch. S bábikami a barbie dokonca skôr, hrala som sa skôr s plyšákmi. A potom od 10 rokov som veľa čítala knihy, skladala puzzle a tak, kedže mobily neboli, ale hračky vôbec.

juliacenc
9. sep 2023

Kup darcekovu kartu do obchodu s oblecenim to urcite bude happy

vanilka83
9. sep 2023

Určite už barbie v tomto veku nie...zariad sa podľa krúžkov,záujmov,takou kozmetikou nič nepokazís

babulkomale
10. sep 2023

@vroni zas povedzme si, Barbie nie je uplne len babika.
Je to babika v tvare dospelej zeny a my sme sa hravali normalne vztahovky aj s Kenom 😃

vroni
10. sep 2023

@babulkomale, ja som zlý príklad, mňa bábiky nebavili nikdy, takže mňa by si bola bábikou vydesila snáď už od šesť rokov 🤣 Je to dedicne, moja dcéra bábiku v živote do rúk nezobrala. Vlastne raz. Dostala ju na vianoce, tak ju pohladkala, ze moja, moja baba, vrazila ju do postieľky a nikdy viac sa jej nedotkla...
V 12 ma fakt vzťahy akejkoľvek bábiky už vôbec nezaujímali. To pomaly už tie moje....

vlastnynazor
10. sep 2023

Barbinu urcite nie. Toto je uz ina generacia, ako sme boli my - ta sa ti z barbiny vysmeje.
Radsej by som kupila knihu (ak vie po slovensky, tak po slovensky, ak nie - tak bud v nemcine alebo v angline), oblecenie, sminky alebo take tie teenagerske kabelky...

babulkomale
10. sep 2023

@vroni kamoska sa tiez nehrala s babikami, pripadali jej ako mrtve deti vraj 🤦

sense
10. sep 2023

Moja ma 10r a teda s barbie aj s bábikami sa ešte hráva.... Ci sa bude aj v 12 je otázne. Ak o dieťati nič nevieš tak by som tiež šla do darčekovej poukážky.
Alebo nejakú spoločenskú hru

simca06022011
10. sep 2023

Nie, ziadna barbie.. mam teraz 12r dceru, ani kamosky ani nik s barbie sa nehra. AK jej chces darcek mily, kup jej nejaku bonbonieru a k tomu nejakeho squishyho do izby ako napr. vankus. Pripadne nejaku vonavku, sprchac, micelarku - nejake darcekove balenie? podla ceny cielovej. Ziadny makeup a tak, to by sa rodicia mozno nepotesili (no ja teda vobec nie, ma toho viac nez dost a netusim zkade).
Teraz osm 12rocnej kupovala dm micelarku, masky pletove, krem, balzam na pery, sprchac.. a nejake drobnosti, na jarmoku latkoveho panaka a bonbonieru malu = akurat do malej tasky darcekovej

1mina
10. sep 2023

Ja som sa v takom veku najviac tesila ked mi teta nosila vselijaku kozmetiku (pracovala vtwdy v nivea) ... Hracky uz asi moc nie, radsej nejake doplnky, poukazky, kozmetiku

vroni
10. sep 2023

@babulkomale, tak barbiny nie, ale tie "realistické" bábiky desia aj mňa a to už mám tých 12 rokov niekoľkokrát za sebou...