Koľko vás stojí mesačné stredoškolský internát?

katica06
10. feb 2022

Ešte máme nejaký ten týždeň na výber školy. Dcéra sympatizuje s zvdialenejsím gypmlom ja s bližším. Koľko vás stojí mesačné stredoškolský internát?

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pinkgirl
10. feb 2022

Na synovej škole je poplatok za internát 28€/mesiac + strava, a nezabudni zarátať aj zvýšené náklady za dopravu do školy a domov.
Veď si pozri na webe toho gympla v ktorom internáte ponúkajú ubytovanie pre ich študentov a zistíš si cenu priamo.

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vulka
10. feb 2022

@katica06 U nás 20€/mes plus 4€/strava na deň

katica06
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katica06
autor
10. feb 2022

@pinkgirl možno zle hľadám, ale na stránke školy som nič nenašla. Koľko stojí strava a koľko mu dávate ešte má ďalšie výdavky , vreckové mesačne? Keby sme zostali pri výbere dcéry znamenalo by to odchod z domu v nedeľu hneď poobebe, prestup u nás meste, potom Zv následne v NR a príchod večer do KN . Pre mňa horor.

heni79
10. feb 2022

@anita1978 Len na okraj - málo škôl má internát priamo v škole. Takže sa logicky dochádza do školy. Podstatné je skôr, aký štandard internát ponúka. A ohľadom dochádzania - aké sú reálne podmienky. Lebo ak iba presun MHD, to nepokladám za dochádzanie.

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pohodickasrandicka
10. feb 2022

@katica06 internát ubytovanie mesačne 33€, večere v internáte 28€€, obedy v škole 30€, autobus zo do školy mesačník 13€, z domu do mesta školy 20€. Vreckové na raňajky týždenne 10€. Internet na internáte na pol roka asi 15€. Kredit na mobil mesačne 15€. Zrpš na začiatku roka v škole 20€ a v internáte 10 či 15€. Ak chodia spolu poobede plávať či korčuľovať v normálnej dobe by na tiež nejaké drobné dostávala. Na dzusiky s kamoškami si musí zarobiť sama.

katica06
autor
10. feb 2022
heni79
10. feb 2022

@anita1978 Nuž, to si mala zrejme šťastie.

pinkgirl
10. feb 2022

@anita1978 ak sa chystá na SPŠ dopravnú na Hlavnej, tak študenti sú ubytovaní na Internáte pri SPŠ elektrotechnickej na Komenského. To by mal blízko do skoly MHD 2 zastávky.

pinkgirl
10. feb 2022

@katica06 veď skús zavolať do tej školy ako to majú pre študentov zariadené, alebo sa opýtaj na dni otvorených dverí. Môj chodí do školy u nás v meste akurát, že jeho škola má internát a má aj pár spolužiakov čo sú ubytovaní.

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
baboadel
10. feb 2022

Ahoj, moja dcéra je v B.Štiavnici platí sa internát 27, strava mesiac 81 eur, na začiatku sú aj iné poplatky napr. sponzorské, zábezpeka a pod. Každý internát ma stránku, tam je to všetko uvedené.

qyxina
10. feb 2022

@katica06 odporúčam informovať sa v škole - nie každá škola má aj internát, hlavne pokiaľ ide napr. o gymnázium, ktoré je k dispozícii v takmer každom meste a umožňuje teda denné dochadzanie študentom z okolia

katica06
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katica06
autor
11. feb 2022

@qyxina škola na stránke neuvádza žiaden internát. Iná škola v meste má. Uvažujem o všetkom možnom práve preto, že gympel je v každom meste. Ibaže tento je kvalinejší a čo u mojej dcéry najviac zavážilo, že tam bude mať najlepšiu kamarátku(tá býva s otcom a babkou)ktorú roky nevidela, iba týždeň v letnom tábore. Na pol roku bola čistá jednotkárka. Netuší čím chce byť. Lenže škola sa nemá vyberať podľa kamosiek.

jarmila1977
11. feb 2022

@katica06 dcera i syn su na internate v Trencine...platime za ubytovanie i stravu 105€ mesacne na kazdeho....zo stravy v tom maju ranajky,desiatu,obed a veceru.

pinkgirl
11. feb 2022

@katica06 teraz som pozrela ako bude cestovať 😲 ...veď to stratí len presunom do a zo školy asi 3hodiny. Ako píšeš Gymnázium je v každom meste a ísť tak ďaleko s argumentom naj kamošky nie je ktovie čo - veď kamoškami budú aj bez spoločnej školy, teraz sa deti vidia viac cez sociálne siete, už to nie je ako pred 30timi rokmi kedy sme boli odkázané na pevnú linku a listy 😉
Neviem či by som súhlasila a dala dieťa študovať takto ďaleko. Porozprávaj sa s ňou o tom. Určite máte aj u vás v meste dobrú školu.

katica06
autor
11. feb 2022

@pinkgirl presne ste to vystihla. Cesta s čakaním pri prestupový je cca. 6h. Ale hovoriť sa s ňou nedá. Na všetky moje argumenty iba kývne. V 8r.si vybrala hotelovú akadémiu. Po letnom tábore s kamoškou melie iba tento gympel. Už som zapojila aj babku. Výsledok: tvrdohlavo stojí pri svojom výbere. Nechcem brániť jej ambíciám, no mohla by si vybrať aj vychodenejšiu cestu. Mm je proti akémukoľvek gymplu. Do gympla u nás v meste ju určite nedostanem(tiež má na to osobné dôvody). Vo vedľajšom meste je gympel tiež, je cirkevné len iného vierovyznania ako sme my. Mm s tadiaľ pochádza, ma stanici aj meste sa zdržiavajú skupiny neprispôsobivých spoluobčanov. Tak na poriadne vystrašilo.

pinkgirl
11. feb 2022

@katica06 no nie je to ľahká situácia. Treba sa s ňou o tom rozumne porozprávať. A ešte by som sa skúsila spojiť s jej triednou učiteľkou a kariérnou poradkyňou na ZŠ. Triedna určite vidí k čomu má tvoja dcéra vzťah - k akému predmetu/oblasti a triednu požiadať aby s dcérou prehodila pár slov a nasmerovala ju na bližšiu školu. Podnet zvonku a nie od rodiny možno dcéra skôr prijme.

prvosienka88
11. feb 2022

@katica06 ja som platila 25e na mesiac

katica06
autor
11. feb 2022

@prvosienka88 a ostatné výdavky, strava, cesta, MHD, poplatky, vreckové?

luccija
11. feb 2022

@katica06 robila by som čokoľvek len, aby ste jej to vyhovorili.Je smiešne vybrať si tak ďaleko školu kvôli kamarátke s ktorou aj tak neudrziava blízke vzťahy.Kamaratka sa bude ponáhľať po škole za babkou a otcom a .ona bude sedieť na izbe možno s niekým s kým si nebude rozumiet.Preco odmieta gymnázium v mieste bydliska?Ja by som dieťa dala internát iba, ak by nebolo inej cesty, alebo teda má vysnívanú školu a pod...

luccija
11. feb 2022

@katica06 to ju budeš mať doma tak, že operies, navaris a môže ísť.Pises, že v meste sú asociáli pri tomto cestovaní a prestupoch ju čaká to iste

katica06
autor
11. feb 2022

@luccija tí sú vo vedľajšom meste, mm je železničiar neraz s nimi mal problémy. Polícia s nimi nič nespraví. Prestupovala by v zv a NR , niem aké sú tam pomery. U nás to také hrozne nie je. Do najbližšieho gympla chodia súrodenci, ktorí jej v minulosti ubližovali, potom ich dali na inú školu. Nechcem to tu takto verejne....S naj.kamoškou boli až do rozvodu jej rodičov spolužiačky. Poznám svoje dieťa čím viac na ňu človek tlačí, tým viac sa bude držať svojho rozhodnutia.

prvosienka88
11. feb 2022

@katica06 strava okolo 70e, cesta nič keďže som chodila vlakom viac ako 200km. Vreckové je individuálne a MHD tiež záleží kde to je aké mesto ako ďaleko od centra...

perthes
4. sep 2022

@katica06 dcéra ide na medicku 2 v Košiciach
Dnes nastupuje do prvého ročníka. Internát 35€ s celodenná strava 4,70€. Len ľutujem, že som sa nechala zblbnut vedením internátu a obedy sme jej zaplatili má internáte. Každopádne od októbra to meníme a bude mať obedy v škole.

kajka229
9. sep 2023

@baboadel mi za stravu platíme 134