Náklady na stredoškolský internát

26. jan 2022

Dobrý deň,
chcem sa spýtať syn uvažuje ísť na internát do Topoľcian na strednú školu, mohli by ste mi prosím cca napísať mesačné náklady na internatny život ,( internát stravné cestovné vreckové). Aby som mala zhruba predstavu o koľko sa nám zvýši rozpočet. Ďakujem pekne.

acikaa
26. jan 2022

pripnem sa tu. Lebo to zaujíma i mňa.

sima338
26. jan 2022

Moja sestra cca 5 rokov dozadu, bývala na intráku v BA, stál 60 EUR, jedla jej mamina veľa dávali z domu, tak vreckové mala už len 20 EUR na týždeň, to mala vyslovene na drobné nákupy do potravín, nejakú kávičku počas týždňa, sem-tam aj kino jej za to vyšlo, ale podotýkam, mala plno jedla z domu, mala zaplatené obedy v škole ( 30 EUR ), paušál 15 EUR, električenku za 13 EUR, to tiež nerátam do tých 20, oblečenie a väčšie výdavky jej rodičia platili pomimo.

evica17
26. jan 2022

Tak internat - cena, sa pohybuje od mesta, kde sa nachadza. Tak od tych 40- 80 eur. Strava - ranajky, obed , vecera - to vyslo dakych 60 eur na mesiac. A cestovne, pokial nie je internat pri skole priamo , ale treba dochazat. To je individualne. Minimalne na cestu tam a domov ti treba ratat. A vreckove, to je podla tvojho uvazenia, ja som dostavala 20 eur na vyske, s tym ze z toho som.si obedy este platila v menze. Ciz epodla mna tak pre istotu a na desiate by mohlo stredoskolakovi staci 10-15 eur.

autor
26. jan 2022

@evica17 ďakujem.

baboadel
29. jan 2022

Ahoj, dcéra je prvý rok na internáte. Strava 81,50 na mesiac, ubytovanie 27 eur, vreckové cca 20 eur na týždeň, Cestovné cca 10 eur. Na začiatku roka sú ešte na intráku rôzne poplatky, poistenia, rôzne tak do 30 eur. Takže náklady sa na rodinný rozpočet dosť zvýšia. Každá škola má aj informácie o internáte, skús si vyhľadať, tam by mali byť podmienky aj náklady.

lenus911
29. jan 2022

Moj chodi do Kosic (zo SNV), internat 29e, strava 80e (ranajky,obed,vecera), na zaciatku roka tam su este nejake vydavky na poistenie a tak...doprava zadarmo kedze ma tu karticku,co sa dava stredoskolakom (nenapadne mi ako sa vola), + tyzdenne mu davam 20e ak by nieco vyskocilo, na desiatu a tak. Zavazi aj kolko km je internat od domova, tam su potom aj zlavy od kilometra, ale mozno to ma kazdy internat individualne 🙂

zlatko1
4. feb 2022

Ahoj, internát mesačné 30e,strava raňajky večera 47 e,mesačník na mestskú 15e,obedy 1,47 to si dobija kredit a prihlasuje sa kedy chce ísť a plus ma 20e na týždeň to jej stačí a ma kartu ak jej treba viac ..

klarkahanka1987
13. feb 2022

Konkretne v Topolcanoch sa za internat plati 25-30 eur (mam tam dceru) su tam 2 internaty jeden v strede mesta a druhy na okraji mesta, ten v meste je zrekonstruovany, modernejsi za mesiac 30€, ten druhy je starsie vybaveny a plati sa 25€. Moja dcera je na intraku v meste, ma tam aj stravu ta stoji tak 60€ mesacne, vreckove jej davam 30€ na tyzden, kludne ak mas nejake otazky este tak pis🙂

jazminn
17. apr 2022

v Prešove-internát 24, strava 90, MHD 10, vreckove 20e/t