Mám 17 rokov a rozišiel sa mnou priateľ

kvetinka134
22. nov 2020

Ahojte..
Chcem sa len vyžalovať a vypočuť si váš názor..
Mám 17..mám priateľa, no mala som dnes sa so mnou rozišiel.
Dôvod prečo to ukončil napíšem, vysvetlím od začiatku.
Takže, boli sme najlepší kamaráti a nikdy som si nepredstavovala, že s ním môžem byť niečo viac. Ale stalo sa :D. Trvalo mi veľmi veľmi dlho kým som sa doňho zaľúbila 😏
On sa do mňa zaľúbil už dávno, ešte keď sme boli na prvom stupni (aspoň on to vraví) :D
Naši rodičia sa neznášajú, pred niekoľkými rokmi dozadu sa veľmi pohádali a vôbec sa nechcú udobriť :/ sú veľmi tvrdohlavý..
Už keď som bola malá tak mi s ním zakazovali chodiť von a kamarátiť sa .. to isté robia aj teraz :/ ..
Nechcú aby sme spolu niečo mali..
Neviem čo mám robiť... prešiel si niekto s takým niečím?... poprosím váš názor..
Ďakujem

deti95060810
22. nov 2020

vzdelávaj sa, pripravuj sa na povolanie a počúvaj rodičov... isto ti nechcú zle 😉

sisa_s
22. nov 2020

A preco to ukoncil? Lebo rodicia?

kvetinka134
autor
22. nov 2020

@sisa_s áno ahh .. bojí sa ich a bojí sa že, nebudem sa mať pri ňom dobré

zuzka251
22. nov 2020

mozno sa ti to nezda, ale rodicia chcu svojim detom dobre. tym nechcem povedat, ze suhlasim s tym, ze na zaklade neznasanlivosti rodicov treba zakazovat kontakt medzi detmi..neviem, ci je to od rodicov cisto len truc alebo videli na chlapcovi nieco negativne a chceli ta chranit..treba sa s nimi porozpravat.

kvetinka134
autor
22. nov 2020

@zuzka251 oni sa s ním vôbec nerozprávali, nevedia vôbec aký je :/ .. kvôli tomu, že sa pohádali tak naňho nechcú ani pozerať neznášajú ho

zuzka251
22. nov 2020

@kvetinka134 mozno ak ho spoznaju, zmenianazor, zmieria sa... uvidis. a co chce on? nemas 14, ale ani 40...nevesaj hlavu, o nic nejde. takych chlapcov beha po svete 1000000, casom zistis, ci jeten pravy on.

kvetinka134
autor
22. nov 2020

Moji rodičia nemajú až taký dobrý vzťah ako sa tvária :/ ...iba keď ma otec dobrú náladu tak je všetko v poriadku ..a keď nie tak mesiac spolu s mamou nerozpráva a spí v obývačke....viem že je to od veci toto, ale aj toto som musela už napísať 🤦🏻‍♀️

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvetinka134
autor
22. nov 2020

@zuzka251 on chce byť so mnou..toľko rokov sa snažil aby si ma získal :/ ...
Ja by som sa kvôli nemu dokázala pohádať aj s rodičmi ale on nie..on je také bojko ...

kvetinka134
autor
22. nov 2020

@viestta áno, aj ja ju to vravím/píšem že bude dobré...ale on nie :/ ah

mogaa
22. nov 2020

@kvetinka134 nechcem ti brať ilúzie, ale 17ročný chalan by ťa už nenechal kvôli rodičom, lebo oni to nechcú😉

kvetinka134
autor
22. nov 2020

@mogaa tak ja neviem no 😏..ale keď mám napísať pravdu už mu tak ani neverím...asi mi klame

mpg
22. nov 2020

@kvetinka134 Netreba to brať tak pesimistický, aj tak máš ešte dosť málo rokov na nejaký vážny vzťah, teraz by si mala ukončiť čím najlepšie školu a ak sa tento aj nevráti, tak ešte stretneš veľa iných. Vzťahy sú už také, ako vidíš aj u rodičov, nejde to vždy hladko, ale tí, čo patria spolu tak aj spolu zostanú a tí, čo nepatria tak ich spolu nič neudrží.

jana_eyre_2
22. nov 2020

A ako tvoji či jeho rodičia odôvodnuju svoj nesúhlas s vašim vzťahom? Aká je príčina?

Jaaj, čítam že sa pohádali rodičia medzi sebou... No tak to máte naozaj ťažké a je mi to ľúto.. toto neviem či sa dá hodiť na to že rodičia chcú dobre keď ide o spor, čo ide mimo mladých...

thoughtfulweirdo
22. nov 2020

Viem, že ti je to teraz luto, rozchod bolí aj v 17tich, takže si kľudne poplač, posmut, ale nie príliš dlho. Skús si nájsť niečo nové na vyplnenie času, čo ťa postupne zaujme. Teraz je to kvôli sociálnej izolácii ťažké, ale podľa toho, čo ťa baví, sa dá niečo nájsť aj doma. Či už umeleckým smerom, alebo nejaký nový jazyk prípadne sa skúsiť mrknut na základy programovania? Niečo, čo ti odpúta myseľ. Treba si uvedomiť, že keby za to naozaj stál, nerozišiel by sa s tebou kvôli rodičom. V 17tich by skôr vymýšľal, ako sa stretávať potajomky poza ich chrbát, než by ustúpil. Možno po čase trošku dozreje, ulezi sa mu to v hlave a s prosikom príde, ale určite sa na to neupinaj. Tes sa, že vďaka tomuto rozchodu si sa nieco nové naučila a hoci to teraz bolí, je to príležitosť nájsť si o nejakú dobu vhodnejšieho priateľa 🙂

kvetinka134
autor
22. nov 2020

@thoughtfulweirdo presne 👌... pravdivé slová!!! Ďakujem 🙂

leuchtturm
22. nov 2020

Pan Boh dal, pan Boh vzdal. Vies kolko chlapov este stretnes v buducnosti? Keby bol tento ten pravy na cely život, nerozisiel by sa s tebou. A napokon, z vlastnej skusenosti mozem povedat, ze som vdacna Bohu, ze ma nenechal zobrat si priatelov z mladosti...nebola by som s nimi stastna.

macekovam
Autor odpoveď zmazal
Zobraz