Prespanie u priateľa

19. feb 2023

Pustili by ste vašu čerstvo 18 ročnú dcéru spať k jej priateľovi? Respektíve k jeho rodičom. Sú spolu 5 mesiacov, je to slušný chalan a ja by som s tým nemala najmenší problém. Ale môj muž z toho robí hroznú vedu. Nedovolí a nedovolí, má hlúpe reči, nechce si pripustiť že jeho mala dcerenka už nemá 10 rokov. Pohádali sme sa kvôli tomu, pretože mi nevedel povedať jeden dôvod, prečo s tým má problém. Dcéra to viac menej rešpektuje, keďže býva u nás, ale už na něj vidieť, že jej rupnu nervy a vybodne sa na celý zákaz. Keď ide von s niekým iným, nemá najmenší problém, ani keď sa vráti ráno o siedmej opitá. Aký máte na to názor? Prehaňa on, alebo ja som priliš benevolentna?

1ivanka1
19. feb 2023

V tomto veku som uz prespala u priatela ale bolo to vynimocne, ked mali napr.nejaku oslavu alebo sme isli u nich na diskoteku. On prespal tiez u nas vynimocne. Nebolo to pravidlom. Ked sa boji o to, ze by mali sex tak mu povedz ze ten mozu mat aj bez prespania spolocnej noci. V ktorom rocniku je dcera?

simik22
19. feb 2023

Nie, nemala by som problém. Keď je to slušný chlapec , radšej ako by sa mali túlať kdesi po nociach.

ivangeline
19. feb 2023

Tak ked uz nevadi,e chodi po nociach opita..tak toto nemusi vadit tiez,nie? :D Mne by vadilo oboje. Tiez som prespavala u frajera v 18/19... a dcere by som nedovolila. :D

bluemoon24
19. feb 2023

Ma 18 let, kdyby bydlela sama, souhlas nepotrebuje. Prehani, ja bych pustila a kdyz ho znas je to obrovske plus.

januska12323
19. feb 2023

Keď mu nevadí, že chodí po nociach opitá kde ktovie čo vystraja ako mu môže vadiť keď bude vedieť kde je? Zákazom dosiahne akurát to, že dcerenka sa naštve, oznámi, že ide ku kamoške a pôjde ku frajerovi.

bozenka9532
19. feb 2023

V 18 násť zakazovať ešte niečo?
Je dospelá,aj keď býva pod mojou strechou,aj keď ju ešte živím..... určite by som nezakazovala.... veď už nie je dieťa, už musí vedieť čo môže a čo nie....
Moja prespávala u priateľa od 16 ,nikdy som nezakazovala.... bola poučena o bezpečnom sexe.
Zakazovaním skôr dosiahne manžel to, že Vám bude klamať a zatajovať....

pribinak
19. feb 2023

Veď je dospela ….. oplodniť ju môže aj v parku na lavičke ak by chceli dieťa

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
19. feb 2023

Ja to vnímam tak ako vy, ale on ako keby zaspal dobu. Keď zistil, že už nie je panna, tak vyčistil nám obom žalúdok ako keby neviem čo hrozne sa stalo, nabliakal do mňa že ako to môžem dovoliť, že otehotnie a neviem čo. Pretože on sa s ňou o tom nikdy nerozprával a asi si myslel, že nevie nič o tom, pri tom sa s ňou o sexe otvorene rozprávam celý život. Chová sa ako zo stredoveku, neviem čo s ním. Nechcem sa hádať, ale toto už je cez a dcéra uz nie je vo veku, kedy by sme silou mocou museli držať jednotný názor vo výchove. Veď tu sa o výchove ani hovoriť nedá už.

autor
19. feb 2023

@bilberryday rodičia sú v pohode, nemajú s tým problém a ani my s nimi, sme v kontakte a občas sa aj navštívime.

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
19. feb 2023

@bilberryday ale tak je dospela, snáď vie sama vyhodnotiť už nejaké veci. Keď sa popáli, tak sa popáli. O tom je tiež život nemôžem ju všade brať za ručičku

vava_1994
19. feb 2023

Jedine asi čo mu vadí bude sex, ale to že ho môžu mať hocikedy hocikde mu nedojde? Moj bol taky isty mama mu to vysvetlila samozrejme ze stale si lubil rypnut, nedajbože keď sme si dali pred nim pusu, išiel nás prebodnút pohľadom…možno je pre neho 5 mesiacov krátka doba, nejak ho lepšie spoznať, neviem…každopádne dcéra je plnoletá takže nech si uvedomil aj ten fakt…

autor
19. feb 2023

Okrem toho, jeho rodičov poznáme celý život.

breznica
19. feb 2023

Pokiaľ chalana poznáš a navyše sex už spolu mali,neviem kde je problém. Dcéra je plnoleta, domov chodí ráno opitá, za noc na diskotéke ju stihnú pretiahnuť aj traja a to otcovi nevadí? Či on nechodil na diskotéky? 😅

inak2022
19. feb 2023

Pokiaľ jej to nedovolite, ak sa vás to na rovinu úprimne opýtala, začne robiť veci poza chrbáty. Je plnoleta, manžel robí zle len sám sebe bohužiaľ. To, čo potrebuje spracovať, je jeho problém, dcéru by do toho nemal zaťažovať.

sashabb
19. feb 2023

Nuž, je to praobyčajná žiarlivosť z manželovej strany. Nič iné za tým nehľadaj. Musí si zvyknúť, aj keď teda už to mal mať dávno za sebou 😀

martul
19. feb 2023

Manžel preháňa a strašne. Či si myslíte, že keď k nim nepôjde spať nebudú to spolu robiť? Nájdu si miesto. Môj manžel má tiež niekedy také zvláštne názory na život, ale čo má neskutočne prekvapilo bolo keď jeho jediná milovaná dcerenka zlatíčko miláčik a cojaviemčo prišla domov s tým, že priateľ ide s kamošom a jeho priateľkou navrybscku na tri dni, že by chcela ísť s nimi. A môj muž zadrel že: ,,mámo mohla by si v pondelok zavolať tvojej doktorke či by nevysetrila aj dcéru a predpísala jej tabletky šak má ešte školu pred sebou a my pravujeme, kto by kocikoval,.....😁skoro som odpadla.
Dcéra mala skoro 19 a priateľa pol roka.

komplikovana
19. feb 2023

Mozes mu povedat, ze sa boji preto, lebo dceru dostatocne nevychoval a nepripravil do zivota, co sa vztahov a sexu tyka. Takze je to jeho chyba. Ked si mysli, ze zakazom svoje strachy poriesi, tak sa myli.

zelenakobyla123
19. feb 2023

Ja som u priateľa prespávala od 16tich, s rodičmi sme mali odjakživa kamarátsky vzťah, otvorene sme sa rozprávali o všetkom, takže som nemala potrebu robiť veci poza ich chrbát a narušovať tým ich dôveru. Od 15 beriem antikoncepciu kvôli menštruácii + neznášam a nechcem deti, takže tehotenstva sa naozaj neobávali, podľa mňa váš manžel extrémne preháňa😅

danica2711
19. feb 2023

prečo je manžel presvedčený, že sex môžu mať len v noci, keď uňho prespí?

1mina
19. feb 2023

V 18 urcite, aj ja som v tom veku uz chodila k priatelovi ak troska skor.A nasi presne hovorili ze vzdy lepsie ako byt celu noc kdesi v klube opita 😀

deginko
19. feb 2023

Určite by som pustila

pralinka25
19. feb 2023

tak mne z toho vychadza ze manzel bol kedysi "dobre kvitko" a podla seba sudi aj ich. a preto sa boji.
tiez som prespavala u frajera a uprimne sex sme mali najmenej vtedy ked som spala u nich. skor sme si to zariadili inak.

karolinakr
19. feb 2023

Mne mama tiež nedovolila a hrozne vystrajala..Ked otehotnie, ostane vam na krku.Predpokladam, ze 18 rocny priatel ešte nema peniaze na byt

karolinakr
19. feb 2023

S tymto boli vzdy problemy.Ked som len spomenula slovo chalan, už bol oheň na streche.A nikdy nikto u nás nespal

autor
19. feb 2023

@danica2711 ja si myslím, že si proste nechce prepustiť, že jeho dievčatko je už žena. A takto sa tomu snaží zabrániť aj keď mu musí byt jasné že sú obaja vo veku, kedy t*tkaju jak zajace. Alebo ma ešte napadlo, že môže to byť pre to, že si uvedomil, že tu pre ňu nebol keď to potrebovala a teraz sa snaží o niečo, čo už nedozenie.

autor
19. feb 2023

@karolinakr myslím si, že na to aby otehotnela nemusí nikde prespávať. Okrem toho dôverujem svojej výchove. Sama ma poprosila aby som jej začala kupovať antikoncepciu, keď si našla nový vztah. Keď otehotnie, bude na nej ako sa rozhodne a podržím ju v každej situácii.

caroline_
19. feb 2023

Urcite by som pustila,ja som v tom veku uz riesila spolocne byvanie. A ak si muzik mysli,ze sex budu mat len v noci a u chlapca doma,tak sa velmi myli.

autor
19. feb 2023

Baby, skúste sa opýtať vašich mužov, ak máte dcéry čo na to povedia. Ma zaujíma či len ten môj zaspal v prvej republike, alebo je to diagnóza každého "otecka malej princezničky". Možno to je ak tým, že súdi podľa seba, ale tak tému prvý sex máme za sebou, aj keď sa to tiež neobišlo bez hádky a musel dlho predýchavat, ale o to viac tomu nerozumiem. Obaja majú auta, trávia spolu celé dni. Nemyslim si, že sa snaží zabrániť sexu, to by ju musel asi doma o radiátor priviazať. No, fakt by ma zaujímal pohľad muža na toto.