Odvolanie po neprijatí na strednú školu

annatinkova
23. máj 2022

Dobrý deň syna neprijali na 2 gymnázia, pre nedostatok voľného miesta. V oboch prípadoch sme hneď podali odvolania. Do akého dátumu mi školy majú dať vedieť výsledky po odvolaní?
Ďakujem

nique
23. máj 2022

bratova dcera posielala odvolanie na 2 gymnazia, vyjadrenie dostala od obidvoch minuly stvrtok. na odvolanie ju prijali na obidve, takze netreba to este vzdavat, lebo takych pripadov este je. teda ona nastupi iba na to preferovane a 1 miesto zostava stale volne

lucka_ke
23. máj 2022

do dnešnej polnoci majú dať žiaci školám vedieť či nastupujú, čiže už by riaditelia mali vedieť či bude miesto

grace55
23. máj 2022

Rátaj tak v utorok - stredu.

renka30
23. máj 2022

Dnes do pol noci musia prijatí poslať potvrdenie o nastúpení na školu, čiže zajtra by už školy mali na 100% vedieť, koľko žiakov nastúpi a koľko miest sa im uvoľnilo, takže rátam, že najbližšie 1-2 dni by to mali mať zúradované.

annatinkova
autor
23. máj 2022

@nique Môžem sa spýtať, v ktorom meste sa hlásila na gymnázia?

nique
23. máj 2022

@annatinkova Namestovo, Tvrdosin

zuzidr
23. máj 2022

tiež nemám dcéru prijatú nikam, a už tomu dávam šancu tak do zajtra, prípadne streda ráno ...nešťastná je veľmi

annatinkova
autor
24. máj 2022

Je tu niekto, kto stále nemá výsledky po odvolaní?

zuzidr
24. máj 2022

@annatinkova my nemáme z troch škôl, ako som písala vyššie, do včera do pol noci mali potvrdiť alebo nepotvrdiť tí, čo boli prijatí....

rikarika
24. máj 2022

@annatinkova kamaratka poslala 2 odvolania a z jedneho jej volali včera poobede, ze prijimaju ale cakaju este na to jedno, lebo to ma prioritu, tak mozno dnes.

annatinkova
autor
24. máj 2022

Nemajú školy nejakú pevne stanovenú lehotu, do kedy musia dať vedieť?

zuzidr
24. máj 2022

@annatinkova vraj do 27.5

zuzidr
24. máj 2022

@annatinkova teraz mi odpísali z jednej soš, že stále sa mení poradie a aj tí čo potvrdili nástup ,ešte stále môžu napísať, že nenastúpia, lebo čakajú na iné odvolanie, to je jeden kolotoč....že možno v piatok budú vedieť viac....nemám slov na tento systém

dadika111
25. máj 2022

Moju dcéru takisto neprijali ani na jednu školu. Riaditeľka nam stále vraví, aby sme čakali. Ze ono sa to pomaly posúva. Dnes sa že vraj odhlasili 2 žiaci. Ale ja by som chcela vediet, aku dobu maju rodičia na vyjadrenie odvolania zo školy, či žiak nastúpi alebo nie.

zuzidr
25. máj 2022

@dadika111 píšem vyššie, do. 27.5 horozne toto čakanie, ja som už rezignoval, ale pozerať sa na smutnú dcéru je des....

dadika111
25. máj 2022

@zuzidr prepáč. to som si nevšimla. U nás je to podobné

annatinkova
autor
26. máj 2022

Ja som už včera nevydržala a zavolala som na synovo preferované gymnázium, pán riaditeľ mi oznámil, že sa čiara tak posunula, že mu zostal prvý pod čiarou a ešte bude riešiť ďalších čo nenastúpia, tak mi určite na ďalší deň pošlú vyjadrenie o prijatí.
A dnes ho prijali: slight_smile:

zuzidr
26. máj 2022

@annatinkova super gratulujem, my stále nič nemáme z troch škôl....

tomaskovamaminka
26. máj 2022

@annatinkova gratulujem, muselo vam riadne odlahnut, videla som aj na Fb, takze uplne super, ze sa ta ciara tak posunula 🙂 Nech sa mu dari, nas sa tiez dostal kam chcel, ale na ine gymanzium 🙂

katuskall
27. máj 2022

Ahojte, dcéra tiež nie je prijatá na 2 gymnázia v Žiline, povedali nám, že sa to posúva, ale stále je na oboch 6. v poradí na odvolanie, ale že pravdepodobnosť, že sa to posunie až k nej, je nízka. Už sme z toho na prášky. Nemáte niekto informáciu, dokedy sa to musí definitívne uzavrieť?

dadika111
27. máj 2022

To by som aj ja rada vedela, lebo to čakanie je hrozné

zuzidr
27. máj 2022

@dadika111
@katuskall ja už som obstrelovala mailami riaditeľky, na oboch sa nedostala ( na jednej zostala 3 pod čiarou, na druhej nepovedali) z tretej bola malá šanca a ani odpoveď nemáme....už je psychicky pripravená na druhé kolo 21.6. aj ked nie je stotožnená....myslela som ,že sme snáď už sami na SK

zuzidr
27. máj 2022

@dadika111
@katuskall môžu ju učitelia utešovať, že ved niekam sa dostane, ale mesiac po prijímačkach nemať odpoved a musieť ísť robiť znova prijímačky je des a stres pre to dieťa, kazdí sa vypytuje kam je prijatá :(

dadika111
27. máj 2022

@zuzidr áno, stres pre ňu, ale aj pre mňa. Stale pozeram do telefónu a čakám. U nas to ešte nieje uzatvorené. Teda pred včerom nebolo.

zuzidr
27. máj 2022

@dadika111 zase som počula že do 6.6 majú byť oficiálne výsledky 🤦😂

hostacka
11. máj 2023

@katuskall dobrý deň,chcem sa spýtať,či Vasu dcéru nakoniec prijali na gympel?a ak áno,koľká bola pod čiarou? Aj my čakáme tento rok na výsledky a tiež sme z toho pekne nervózni... ďakujem

katus69
30. máj 2023

Je tu niekto kto este nedostal vyrozumenie?

vulka
30. máj 2023

@annatinkova Veď sa pozri na stránkach tých vašich gymnázií. Každá škola to má na webe - termíny do kedy treba nahlásiť nastúpenie/nenastúpenie,...

katus69
30. máj 2023

Lebo nam este neprislo, tak ze ci sme jedini🤔

katus69
30. máj 2023

Cakame na vysledok odvolania. Nikde som nenasla dokedy su povinny poslat vyrozumenie. Do 25. Sa potvrdzoval bastup pre prijatych