Stredná škola - odvolanie

25. máj 2023

Neviete prosim dokedy sa ma škola vyjadrit k odvolaniu ,ked dcéru neprijali na ani jednu strednu ? Viem ze do vcera mali potvrdit prijatí ci nastupia....

ibrunova
25. máj 2023

vyjadria sa vtedy, keď niekto nastúpi inde a tým pádom sa miesta posunú, vtedy ťa budú kontaktovať

seahorse27
25. máj 2023

Myslim, ze vyjadrit sa uz mali…do 24.5 tusim. Nam to zatial prislo len elektronicky na edupage, postou zatial nie. Ak skola posiela rozhodnutia len postou, este vam to moze prist zajtra. Ak nepride, radsej si zavolajte do skoly.

zitaje
25. máj 2023

Mne dnes volali zo školy, kde bola dcéra pár miest pod čiarou.

aska
25. máj 2023

@seahorse27 a kedy vam to prislo elektronicky hned ako ste dali odvolanie?

My tiez stale cakame ale uz stracam asi nadej. Lebo co pocuvam zvacsa do vcera uz volali na volne miesta. Tiez bol syn kusok pod ciarou.

seahorse27
25. máj 2023

@aska my sme odvolanie podavali az na popud riaditelky strednej skoly. V den, kedy zverejnili poradie uchadzacov sme zistili, ze dcera je 3. pod ciarou. Vzapati volala riaditelka, ze preco sme nepodali odvolanie, ze ju chcu prijat. To bolo v piatok 19.5. Hned som napisala odvolanie a poslala elektronicky aj postou 1. triedou. Hned v pondelok 22.5 mi prislo rozhodnutie o prijati elektronicky, postou zatial nie. Nasledne sme skole elektronicky cez edupage podavali info o tom, ze dcera tam naozaj nastupi. Kazda skola to ma asi inak, neviem. Zda sa mi to cele dost zmatocne, sama som z tych terminov jelen…

pietra
25. máj 2023

Neviem, ci je tam nejaky presny termin. Oni postupne posielaju info cez edupage alebo volaju podla toho, ako si im uvolnuju miesta. Lebo aj ti, co podali odvolanie, mohli odvolanie poslat na viacero skol a ak ich na odvolanie zoberu, tak odvolanie mozu zrusit. Nam volali z jednej skoly dnes, ze ju na odovlanie beru. Tak teraz rozmysla, ktoru skolu si vybrat.

comika
25. máj 2023

Ja som posielala dnes, lebo take boli instrukcie zo skoly. Ze az ked dostaneme pisomne rozhodnutie, tak sa mozeme odvolat. Od 19.-24.5. sa mali vyjadrit prijati , ci nastupia, od 25.5. sa posielali odvolania. Ale vidim ze som Asi posledna, vsetci tomu maju za sebou 🤦🏻‍♀️

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
25. máj 2023

@comika tiez som pochopila najskor ze az po 24.sa sa odvolat ale nam volali zo skoly ze neeviduju odvolanie ze mozno ju prijmu ...tak som ho poslala ...ale odpoveď nic

fineta
25. máj 2023

19. 5. mohli školy oficiálne zverejniť výsledok prijatý/neprijaty. Do 24. 5. mali prijatí doručiť zapísny lístok, prípadne info, že nenastúpia. Odvolania neprijatých sa podávali do 24. 5.
Na Vašom mieste by som asi informovala u riaditeľa školy, akú má dcéra nádej na prijatie. Pokiaľ minimálnu, tak riešila plán B, C, D....

comika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
comika
25. máj 2023
fineta
25. máj 2023

@comika ďakujem a ospravedlňujem sa zároveň za mylnú info, že odvolania je možné podať len do 24. 5.

comika
25. máj 2023

@fineta v pohode, nic sa nedeje. Ja len ze sme taketo info mali zo skoly, ale aj tak mam pocit ze meskam 🤣 vsetci uz poslali, resp maju aj odpoved na odvolanie 😳🤷🏻‍♀️

fineta
25. máj 2023

@comika pokiaľ ste stále v obligu, tak pohoda 😁

katarina161
25. máj 2023

ZAVOLAJTE NA ŠKOLU A OPÝTAJTE SA

aska
25. máj 2023

@pietra tak to je super gratulujem🙂 ja som zvedava ze ci sa podari ale teda myslim ze do zajtra ak sa nrozvu uz velka sanca nie je...jedine ze odmietne niekto kto bol prijaty na odvolanie.

pietra
25. máj 2023

@aska dakujem.
ja si myslim, ze este sanca je. Lebo odvolania zacalo vela skol riesit naozaj az vcera. Dcera sa dostala na skolu, na ktoru ist chcela. Na druhu sme posielali odvolanie v case, ked sme este nevedeli, ze je prijata na tu prvu. Napriek tomu teraz cele poobedie rozmysla, ktoru skolu si teda vybrat. A urcite nie je takto jedina.

aska
25. máj 2023

@pietra hej to je este mozne ze ak niekto zrusi resp.odmietne prijatie na odvolanie. Zvacsa ale pocuvam ze zo skol volaju a na edu ti to piplo tak ako prijatie neprijatie? Ze aj do mailu?

pietra
25. máj 2023

@aska áno, prišlo to rovnako ako pôvodne neprijatie

nevestickka
26. máj 2023

Samozrejme, stale je sanca. Nam volali vcera kvoli podanemu odvolaniu, ci mame realny zaujem, syn bol 10. pod ciarou a ze ak ma zaujem, tak ho prijmu. No ze treba dat co najskor vediet. Syn sa nakoniec rozhodol pre inu skolu, takze som dnes volala do skoly a tym padom uvolnila miesto dalsim, co sa odvolavali. Ked som po prijmackach hovorila so zastupkynou, vravela, ze tie zoznamy sa niekedy hybu este aj pocas prazdnin.. presne pre to, ze niektore skoly reaguju na odvolanie az pisomne, poslu vyrozumenie, potom cakaju na odpoved a nakoniec po mesiaci zistia, ze ten co sa odvolal, realne neplanuje nastupit. Takze az potom pridu na rad aj taki, co uz to povazovali za davno stratene...

lujza123
29. máj 2023

Mne prišiel e-mail ze dcéru prijímajú na odvolanie až dnes, 5 dní po tom co mali nástup potvrdiť prijatí.
Bola až 20 ta pod čiarov, preto to toľko trvalo, že idú po porade a čakajú ako sa deti postupne vyjadria...

Z druhej školy neprislo nič, tam bola až 30 pod ciarov...

Takže kto čaká na vyjadrenie o odvolaní treba byť trpezlivý myslím ze sa to stále posúva

comika
29. máj 2023

@lujza123 Ja som dnes volala do skoly a vraj Este nie su uzavrete zoznami, ze idu postupne, ze vraj aj do konca juna sa to vie hybat. Ze mame cakat

pietra
29. máj 2023

2. kolo prijímačiek má byť 20. júna, resp. 21. júna, je tam však potrebné znovu podať prihlášku. Takže sa asi nedá čakať úplne do konca júna. Osobne by som počkala tento týždeň a na jeho konci sa informovala u výchovnej poradkyne, čo ďalej. A asi by som už pozerala aj školské výpočtové stredisko alebo info samosprávneho kraja, ktoré školy už nahlásili voľné miesta.

autor
29. máj 2023

@pietra ano ja som pisala vychovnej a ta mi napisala ze 1.kolo prijmaciek musia uzavriet do konca tohto tyzdna takze ak sa neozvu zo skol treba nanovo podat prihlasku do skoly ktora ma volne miesto ...ten zoznam vyda vychovna poradkyňa

pietra
29. máj 2023

autorka, ano, vychovna poradkyna poskytne zoznam. Ale ten sa da pozriet uz teraz, aj ked niektore skoly nemaju aktualizovane udaje, ale uz sa da pozerat, uvazovat, vyberat a urobit si taky uzsi vyber. Aby to potom nebolo, ze v pondelok ti dam zoznam a v utorok mi nahlas skolu.

autor
29. máj 2023

@pietra a kde sa da prosim pozriet?

autor
30. máj 2023

@pietra dakujem ti

markus1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz