Piercing

emmina32
22. sep 2023

Caute baby prosim vás moja dcera chce piercing do pupka a ma 13 rokov, ja som jej to dovolila a chcem sa opýtať či jej to urobia v salóne keď tam pojdem s nou ?
Keďže nemá 18

simca06022011
22. sep 2023

Nedovolila by som jej to, okrem toho napr u nas skolsky poriadkou piercing uplne zakazuje, spolu s tetovanim a pod.

beata_k
22. sep 2023

@emmina32 Mimo temu: Ostane jej jazva. Male, ale bude tam.

rebrambora
22. sep 2023

Zavolaj do salonu a opytaj sa.

panda21
22. sep 2023

Mne v 15tich robili tetovanie, ale mama podpisovala súhlas. Veď zavolaj do salónu a spytaj sa.

simkima
22. sep 2023

takisto by som to nedovolila, ale ty si matka, ty rozhodujes 🙂 a na to si sa ani nepytala. ak s nou pojdes, myslim si, ze s tym problem mat nebudu. ale aj tak by som asi zvolila ine miesto, na kolko toto vie byt aj dost nebezpecne aj co sa plodnosti tyka napriklad. ale tak nejdem tu moralizovat. 🙂

januska12323
22. sep 2023

Keď súhlasíš spravia ale osobne neviem kam sa s tým ponáhľa.

sona96
22. sep 2023

@simkima prečo je piercing v pupku nebezpečný kvôli plodnosti?

klarusyk
22. sep 2023

najlepsie bude ak s nou zajdes do salonu a popytate sa na to. kazdy salon to moze mat inak. ako na mna je na to este mlada, no ked jej to dovolis, je to vase rozhodnutie. vyberte si vsak kvalitny salon

panda21
22. sep 2023

@simkima to som ešte nepočula. Je nejaká štúdia? Celkom ma to prekvapilo.

puticka7
22. sep 2023

Tiez som nieco take zachytila, ale neviem teda, ci je to uplne spolahliva informacia. 🙂 Ale citala som, ze v pripade, ze je zena tehotna a ma ho, tak hrozi velke riziko infekcie a aj babatko to moze ovplyvnit.

lauriik
22. sep 2023

@simkima s plodnostou to urcite nic nema.
@autroka 13 rocnemu decku by som dovolila maximalne tak druhu nausnicu v uchu. Ja som si nechala pichnut piercing do pupku v 17 rokoch a mam ho dodnes. Myslim, ze ked par rokov pocka tak jej nic neutece 🤷🏼‍♀️

mischelin999
22. sep 2023

tiez si myslim, ze ma na to este cas. nemozem si pomoct, ale ja akosi nechapem. na co jej to je? a v 13tich? s cim pride nabuduce? o chvilku bude chciet tetovanie, prerezany jazyk. aj to bude ok? 😀

sszuzu8
22. sep 2023

Piercing do ucha by som dcére v takom veku dovolila. Do pupka však nie. Bude ho chcieť vystavovať bude nosiť odhalené brucho holé kríže a deti neriešia aké je počasie celá ti poprechladá.. Za ďalšie (a to sama mám piercing v pupku) pôsobí vyzývavo niekde som čítala že v minulosti ho nosili kurtizany a asi to ostáva v povedomí dodnes resp viac mužov k tomu malo takýto komentár.

syslik81
22. sep 2023

kompletna? vies ako tazko sa pupok hoji? a v 13 jej ho nik normalny neurobi .. ked vydrzala 13 rokov do 18 este vydrzi.. dnesne mamy su uz naozaj neskutocne benevolentne a potom sa cuduju ze ich deti su polonahe na socialnych sietach vypaluju zobaky a v zivote to nikam nedotiahnu .. 13 je este dieta ma sediet doma a ucit sa a nie premyslat nad sprostostami ..a matka ju bude este podporovat

alexas56
22. sep 2023

Ja som bola na piercing do pupka asi v 15 s mojou maminou, musela podpísať súhlas. Teraz mám 26 a už by som si to nedala..alebo teda dala, ale staršia🙂

maros313
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mariska1989
22. sep 2023

Ty vole akože coooooo toto vážne to ako môže dovoliť niekto také niečo po 15 rokov určite nie . Zmenila by som byť tebou názor na to že áno ale keď budeš báť 15 a nie sa tu pýtať klcivto v salóne urobia ..

mariska1989
22. sep 2023

@mischelin999 najbližšie príde s pozitívnym tehotenským testom asi 🙈

maros313
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mariska1989
22. sep 2023

@maros313 a že zrovna na mne reaguješ 🤔🤔🤔🤔🤔

2006_1211
22. sep 2023

@emmina32 pane bože v 13tich rokoch piercing do pupka? Ak do salónu pôjde mladá zo zákonným zástupcom tak by mali spraviť ale niekto môže odmietnuť spraviť to ak ma pod 15nast

syslik81
22. sep 2023

@maros313 este ze ty si sa stala hovorkynou- gratulujem

catca25
23. sep 2023

Nedá mi to neokomentovať... ja som sa v 13 hrala s barbinami 😄

maros313
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
syslik81
23. sep 2023

@maros313 lebo uz len ty si odveci ..predpokladam ze si spoluzik pubertiacky co zalozila temu a teraz sa naramte bavite vase iq je totizto na rovnakej nizkej urovni

maros313
Odpoveď bola odstránená
Zobraz