Piercing v 15. rokoch

glhhhhhhhh
10. júl 2021

ahojte, dcera doma uz viac ako rok prosi o piercing do nosa, ja s tym nie som zmierena. pred nejakym casom si potajomky dala piercing v ustach pod vrchnu peru. trocha som to rozdychavala ale nechala som jej ho. Myslim si ze v 15 uz by o tom, ako sa prezentuje mala rozhodovat sama (samozrejme s urcitimi hranicami) a tak sa chcem poradit. byvame tiez v oblasti kde su ludia voci takymto veciam dost konzervativni, nuz ja ju stale chcem vo vsetkom podporovat. dovolili by ste jej?

klip0
10. júl 2021

Ja by som nedovolila a nie tak dávno som bola aj ja v puberte a vďakabohu že mi rodičia nedovolili tetovania a piercingy ktoré som tak strašne chcela 😅

klip0
10. júl 2021

A v ústach pod vrchnú peru to je kam ? 🤷🏻‍♀️

syslik81
10. júl 2021

nie 15 je este dieta a to ze si dala bez tvojho dovolenia aje len ukazka toho ako ta nerespektuje a ma uplne v ..... druha vec je kto jej to pichol> v salone by to nespravili -protizakonne a nie nadarmo.. benevolentna vychov ma mat tiez dvoje hranice

glhhhhhhhh
autor
10. júl 2021

@klip0 v tej uzdicke

syslik81
10. júl 2021
glhhhhhhhh
autor
10. júl 2021

@syslik81 piercing si prepichovala sama ked som bola v praci ukazovala mi aj video z coho som teda nadsena nebola

klip0
10. júl 2021

@glhhhhhhhh veď to je škodlivé aj pre zuby a ďasná, potom si sama zaplatí zubára keď jej spraví problémy ? Neviem, v tom veku sa ešte nevie rozhodovať správne a rodič by mal usmerniť a prípadne aj zakázať. Ja som sa tiež hnevala na mojich že mi nedovolili, teraz som im vďačná. Nemam jazvu po piercingu, nemusela som riešiť problémy s ním ako viaceré kamošky čo mali, nemusím si dávať odstrániť tetovania atď.. A aj si pamätám že učitelia boli takí že kto mal takéto veci po tele, tak mali predsudky.. jasne je to blbosť, ale je to tak a boli takí

malva123
10. júl 2021

@glhhhhhhhh nie,nie,nie.

barborizzy
10. júl 2021

Áno nieje na tom nič hrozne ani vulgárne ja tiež som mala v 15stke tiež nechcela mama s tým súhlasiť vraj to nebude vyzerať pekne atď... 😄ale potom som ju presvedčila

malva123
10. júl 2021

@barborizzy a co je na tom akozd pekne...prezrad...ja v tom nic pekne nevidim.

barborizzy
10. júl 2021

@malva123 mne sa to páčilo mám ho doteraz nemám s tým problémy ani nič iné.. no ja som to chcela preto lebo moje sesternice mali všetky a viete jak je to v puberte tak som chcela aja 🙄

glhhhhhhhh
autor
10. júl 2021

@barborizzy musim povedat ze som si na to po paru dnoch zvykla a ku koncu sa mi to zacalo aj pacit no s tym nosom si stale nie som ista.

klip0
10. júl 2021

@glhhhhhhhh fakt sa ti to páči na 15 ročnej ? Veď to je ešte dieťa

sissy27
10. júl 2021

@glhhhhhhhh ja som dovolila. Podmienky boli - seriózny salón, platí si to sama a miesto, kde nezostane jazva v prípade, že sa to raz rozhodne vybrať. Takže má jazyk a septum.
Ono v 15 je to viac menej formálny súhlas rodiča - v piercingovom štúdiu jej to bez problémov spravia (piercing od 15, tattoo od 18) a keď si to dá bez tvojho súhlasu tak čo spravíš? Vyhodíš ju z domu? Do konca života s ňou neprehovoríš? Vydedíš ju? 🤷‍♀️
Ja som za kompromis, dohodli sme sa, čo určite nie a prečo (moje argumenty bez problémov akceptovala a uznala, že mám pravdu). Ja som si v 14-16 tiež nechala spraviť 5 dier do ucha, mama bola so mnou a dala si 3 😂 mňa to v 18 omrzelo a náušnice nosím len klasicky v 1, mama ich má dodnes 😃 a vôbec to nevyzerá divne.

elzus
10. júl 2021

@glhhhhhhhh ja som si dala v 15tich do nosa a mam doteraza 15 dalsich rokov. Samozrejme rodicia dovolili.

glhhhhhhhh
autor
10. júl 2021

@sissy27 presne o tychto podmienkach som rozpravala, najmä ten salon kedze ma najviac nahnevalo ze to robila sama tvrdohlavo, a tiez aby neostala nejaka viditelna jazva (tiez chce septum z vnutra nosu jazvu nie je vidno). tesi ma ze tu je aj iny nazor kedze som cakala same negativne odpovede😀😀😀.

jaga18
10. júl 2021

Ja som to 16 r dcére nakoniec dovolila. Nebudem sa s ňou dotahovat a zakazovať, to v tomto veku nemusí dobre dopadnúť - presne prípad tvojej, že si to nakoniec urobila sama.
Dohodla som si s ňou podmienky, za ktorých jej to dovolím - musí to byť v riadnom salóne, kde sa tomu venujú a veľkosť sme zjednali na polovicu z toho, čo chcela pôvodne.
Objednala som ju do salónu, no prišiel covid a celé sa to odložilo. Kým došlo k tomu, že opäť otvárali, povedala, že si to už rozmyslela a nechce to 😀

abbey1
10. júl 2021

Dcéra si dala v 16 piercing do nosa. Dovolila som. Ale bol robený v normálnom štúdiu. Už ho má 5 rokov. Aj s ním zmaturovala, aj na vysokú chodí, aj pracuje. ;)
Radšej vždy otvorený a kľudný rozhovor, akoby mi malo dieťa robiť takéto niečo tajne za chrbtom.

glhhhhhhhh
autor
10. júl 2021

@abbey1 s dcerou mame velmi dobry a otvoreny vztah, dovod bol ze sa obavala nesuhlasu z mojej strany a do studia bolo daleko. a jasne ved uz je vsetko inak, tetovania a piercingy uz nemaju len kriminalnici, skola taktiez nevyzera ze ma problem kedze aj jej spoluziaci maju a nic, ziadne *predsudky*, deti su to tiez mudre len sa chcu nejako odlisist v ich veku.

kvetinka1797
10. júl 2021

ja som nemala este ani 15, sama som si prepichla piercingy bez vedomia mamky do nosa, do pupka a nausnice v jednom uchu 4 dierky a v druhom 3 ..nelutujem ani jedno z toho, dodnes mam obe piercingy, akurat nausnice nosim len po 1 v kazdom uchu ..ja som sa tym piercingom venovala, bola som decko a chodili za mnou cudzi dospely ludia aby som im urobila pierc, neviem ako som sa tym preslavila v okoli 😅 aj mamke som neskor urobila do nosa, ma ho dodnes.. sama sa musis rozhodnut ci to dcere dovolis, ty vies najlepsie aka je, ci to nebude lutovat

malva123
10. júl 2021

@barborizzy ..pytala som sa co je na tom pekne...odpoved bola: mali to sesternice....smutny dovod.

malva123
10. júl 2021

@kvetinka1797 tak svojej mamke si viac ublizit nemohla...booze,zena v rokoch s piercingom....a co nato jej manzel...bol cely happy..co?

malva123
10. júl 2021

@glhhhhhhhh stacilo by sa odlisit vedomostami...ale v tom by ich mali podporit rodicia...

kvetinka1797
10. júl 2021

@malva123 minuly mesiac oslavila 41, a jej sa to paci 👍 aj keby mala 70, kazdy dospely svojpravny clovek si moze nosit co chce a zdobit svoje telo cim chce 😃 ..a k tomu manzelovi, ziadneho nema, ocko mi umrel ked som bola este malicka

zojanka
10. júl 2021

Ja by som dovolila. Sama som mala od 15tich piercing, tiež som si ho robila sama. Veď to môže hocikedy dať dole keď ju omrzí alebo čo.

glhhhhhhhh
autor
10. júl 2021

@malva123 studenti gymnazia si myslim maju dostatok vedomosti aj podpori od rodicov ;) pekny vecer

ahoj88888
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sashabb
10. júl 2021

@ahoj88888 ibaže ten piercing hocikedy vieš vybrať, kdezto s tetovaním ťažko niečo urobíš.
@glhhhhhhhh v 15-tich by som dovolila bez problémov. Určite lepšie ako keď si ho urobila sama potajomky.

izabela181
10. júl 2021

@glhhhhhhhh ja keď som mala 15 tiež som strašne chcela piercing lebo ho mali moje sesternice ale v pupku. Rodičia s tým problém nemali, keďže že nebolo na tvári, dokonca som ho dostala ako darcek na 15te narodeniny 😊 odvtedy ubehlo 12 rokov a neľutujem...led som mala asi 16 začala som vymýšľať že piercing do jazyka to mi však nedovolili 😂 teraz som im vďačná za to 😂 jasne že ma to do 18ky prešlo

abbey1
10. júl 2021

@malva123 Juj, tak na vedomosti svojej staršej som patrične hrdá. To sa vzájomne nevylučuje, vieš? Vždy jednotkarka na gymnáziu, na vysokej fantastické výsledky napriek štúdiu v cudzom jazyku a náročnému dvojodborovemu štúdiu.