Úloha z matematiky

4. nov 2023

Dobrý deň
Viete mi pomôcť so slovnou úlohou z Matematiky b,c?
Plus vypočítať obvod a obsah

sickynickyobsadene
4. nov 2023

Také kravy čo tu odpovedaju, o čo človek nežiada si nevšímaj. Tiež som uvažovala tu dat úlohu z matematiky olympiady,pretože aj keď moje dieťa tam nechodí majú aj tak papier ktorý majú vypočítať a predstav si neviem ako na to. A kašlem na to. 5 za to nemôže dostat..

ivka225
4. nov 2023

"a to každý musí mať logické myslenie" ... nie, nemusí ... nie je na to zákon. Len sa potom nesmie diviť, ak o ňom budú hovoriť, že je hlupák.

patka06
4. nov 2023

Obvod je súčet všetkých strán geometrického tvaru = proste spočítaš všetky strany a hotovo - zabudni, že existuje vzorec

autor
4. nov 2023

@ivka225 jasne som hlúpa lebo my chyba logické myslenie 👍

matullienka
4. nov 2023

Veď si to preboha rozdel na dva obdĺžniky a pouzi vzorce potom výsledky spocitaj

zuzanockamt
4. nov 2023

Ja žasnem, aby tu siedmačka vulgárne vystupovala voči dospelým ženám. A čudujem sa, že tu strácajú čas. Menej tik-toku, menej infuencerov, menej sociálnych sietí a flákačiek, menej drzosti a vulgarizmov a viac úsilia v škole a takéto triviálnosti budeš vedieť aj sama.

nikaeli
4. nov 2023

a ty si rodič alebo dieťa?
inak odporúčam na YouTube kanál Matykár, podrobne a zrozumiteľne vysvetľuje rôzne matematické operácie, pojmy a všetko, čo z matematiky potrebuješ vedieť 🙃

autor
4. nov 2023

Plus aj ta slovná úloha po c
Nemôže byť 268+50=318peter
268-50=218 Jano

matullienka
4. nov 2023

Nie nemôže lebo Peter má dvojnásobok čo tvoj výsledok nespĺňa veď čítaj celé zadania

autor
4. nov 2023

@matullienka ok ďakujem veľmi pekne

abbey1
4. nov 2023

Tu mame nadherny priklad ziaka skoly, ktoremu chybaju zakladne vedomosti zo slovenskeho jazyka, z matematiky. Na druhu stranu sebavedomia a drzosti ma dost. A sanozrejme, hlupa je pani ucitelka. ;)

autor
4. nov 2023

@abbey1 jasne neviem kde som čo zle som napísala prosila som len o pomoc a vy ste zomna urobili hlupáka. Prepáčte ale nie každy múdry z neba spadol.

letfenixa
4. nov 2023

@autorka okrem logického myslenia (ako sama pises), ti chýba aj znalosť vybraných slov.

autor
4. nov 2023

@letfenixa lebo vy ste múdra vy všetko ovládate na jedničku

autor
4. nov 2023

Primitívni Slováci len kritizovať vedia miesto toho aby pomohli ,ľutujem že som sa narodila v tejto krajine.

ascedant
4. nov 2023

Milý autor, nehnevaj sa ale toto je primitívna matematika, ako pri tomto nevypočítať obsah a obvod je na smiech.

stanulienkat
4. nov 2023

Bohužiaľ, toto si raz urobí vysokú školu a bude niečomu šéfovať. To je realita dnešných dní, dnešnej mládeže. Ani matematika, ani slovenčina, ani logické myslenie, ani slušné správanie....

autor
4. nov 2023

@stanulienkat na rozdiel od vás sa správam slušnejšie ako vy dospelí

domculik
4. nov 2023

Ľudkovia a čo by vám dalo, keby ste jej poradili bez invektív ? Načo hneď posmešky a závery (česť výnimkám) ? Nikdy neviete prečo sa to nenaučila, aké má zázemie atď. ale hneď osočujete a potom sa čudujete že sa bráni a odpovedá drzo. Akože naozaj som vďačná že viem učivo dovysvetľovať dieťaťu sama lebo keby sa malo obrátiť v núdzi na takéto fórum tak sebavedomie mu ide do nuly...

autor
4. nov 2023

@domculik Ďakujem aspoň niekto ma pochopil a podržal patrí vám veľká vďaka❤️

roxetak
4. nov 2023

B) 134 a 402
C) 100€ a 50€

tanyag
4. nov 2023

@autor
2 strany naťahovačiek ale nikde som nezazrela poďakovanie pre @positivvibe, že ti to ako prvá vypočítala...🤔

letfenixa
4. nov 2023

@autorka áno

autor
4. nov 2023

@positivvibe Ďakujem veľmi pekne

zdena1990
6. nov 2023

Chápem ťa aj naša má problémy s matikou síce je integrovaná ale veľa veci jej musíme ešte doma vysvetľovať ..

sedrik11
7. nov 2023

Obsah je 158 a obvod 60