Zošity na strednej škole

21. sep 2023

Ahojte, kedysi sme na strednej škole nosili také hrubé veľké zošity s doskami, aby nám napr na jeden predmet zošit vydržal štyri roky. Ale zošity mávajú vaši stredoškoláci? Tiež tieto hrubé ťažké s doskami?

jana005
21. sep 2023

Dcéra má normálne zošity.
Neviem koľko máš rokov, ja 40, ale o tých zošitoch s doskou počujem prvýkrát.
A zošit má vydržať štyri roky? Neexistuje 😁

anjelicek26
21. sep 2023

Tak to kedysi muselo byt fakt davno... nosia normalne zosity ci bloky na poznamky, dcera si to prepisuje potom do laptopu vecer, nech to ma kompletne...

jaskolka
21. sep 2023

@jana005 my sme mali tak, boli to normálne také veľké zošity s tvrdým obalom, proste "doska". A veru mi vydržali celé 4 roky na strednej, napríklad na odborné predmety sme ich používali, len som vždy na začiatku roka urobila novú stranu, napísala ročník a bolo.

jaskolka
21. sep 2023

@anjelicek26 to už na výške sme napríklad tak robili. Na strednej sme museli mať normálne zošit.
Je pravda, ze na strednú som ja chodila pred vyše 20 rokmi..

jana005
21. sep 2023

@jaskolka prosím ťa, a koľko máš rokov?
Ozaj som o tom nepočula

simsalabim
21. sep 2023

Hm ja mam 53 a o takych zositoch pocujem prvy krat. Aj ja aj moje deti sme mali normalne zosity a najradsej s menej stranami, aby to nebolo tazke na prenasanie.

jaskolka
21. sep 2023

@jana005 toľko ako ty, 40.😊

jaskolka
21. sep 2023

@jana005 napríklad také boli, a bežne ich samozrejme stále dostať

jana005
21. sep 2023

@jaskolka tak to mi je zvláštne 😁
Ja som chodila do školy v Košiciach, stredná priemyselná škola a nič a aj kamošky čo chodili napríklad na gympel, nič také nemali.
Ani brat čo bol o dva roky starší.
A to ste tie zošity nosili normálne domov?
Síce asi áno, keď ste sa museli učiť

lahela
21. sep 2023

Kúpili sme taketo, presne preto, aby napríklad zo sjl mali všetko na maturity max v dvoch zositoch

jaskolka
21. sep 2023

@jana005 jasne, nosili sa. Ono zase ich sme nemali tak veľa, ja som mala na odborné predmety,možno 5 kusov, no nemali ich každá spolužiačka, to bolo na nás, ako si to dáme.

lahela
21. sep 2023

@jaskolka 🤣 rozmýšľame rovnako

anjelicek26
21. sep 2023

Tam ide hlavne o vahu... moji idu do a zo skoly 50 minut autobusom a toto si neviem predstavit na ten den 4-5 takychto zositov plus vsetko ostatne... ono sa to nazbiera...

simsalabim
21. sep 2023

@lahela preco je potrebne, aby vsetko bolo v jednom, max. v 2 zositoch? Nevyryvam, naozaj ma to zaujima... (lebo ja som uplne iny typ, cim lahsi zosit, tym lepsie - no a samozrejme, ze na na maturitu ich potom bude v kopke viac, co ale podla mna vobec nevadi).

lahela
21. sep 2023

@simsalabim nám to zase vyhovuje takto, keď sa učili na prijímačky tak zošitov veľa, v hroznom stave, nevedeli sa v nich orientovať. Každé dieťa je iné pravdaže, takže ako komu vyhovuje

simsalabim
21. sep 2023

Aha, cize ide o to, ze zoisty v makkej vazbe znicia.

jaga18
21. sep 2023

Áno, aj dcéra má z tieto zošity na maturitné predmety. Myslím si, že je to praktické mať všetky poznámky prehľadne v jednom zošite.

simca06022011
21. sep 2023

Áno mala som aj tie hrubé, ale používala som aj karisblok, a tam.som.mala viac predmetov. Nenosia som 10zositov.. skôr som to do toho hrubého (sj, dejepis,... ) prepisala, doplnila si teóriu a tak, podľa kníh, aby som to mala na kope. Na mať fyz chémiu klasické zošity hrubé a4 som mala.a mäkké zošity mam doteraz, určite sa neznicia.. :D

majusikk
21. sep 2023

Áno môj syn má ja také v tvrdom obale a j v makkom na maturitné ma tie tvrdé učiteľa to tak chcú ja som mala tiež takto

januska12323
21. sep 2023

Na strednej má už zošit každý aký chce. O takých veľkých počujem prvý krát. My sme mali normálne zošity s riadkami aj bez podľa predmetu. Na maturu sme si vypracovali otázky samostatne.

autor
21. sep 2023

Baby odpíšem takto všetkým hromadné. Mám 40 rokov, viem že literatúru, ekonomiku sme isto mali v takých zositoch s tou tvrdou väzbou. Preto sa pytam, či to tak vaše deti nosia. Ja už neviem či sme to mali tak úplne celá trieda, ale väčšina určite hej, viem,že napr literatúra mi vydržala štyri roky. Len to vláčiť hore dole bolo nafigu. Napr dcéra je siestacka, minulý rok mali na dejepis veľký zošit hrubý, ona dosť zošity zničí, čiže tento rok som jej chcela dať malý a zas že musia mať veľký hrubý aby vydržal do deviatky. Pritom dcerin zošit bude na konci roka dosť v dezolatnom stave🙈😂určite ho nemôže nosiť štyri roky.

autor
21. sep 2023

@majusikk takže učitelia to vyžadujú? No vidíš, tiež sa mi nezdá, žeby som dobrovoľne prenášala takú váhu,keby nám to oni nekazali

sense
21. sep 2023

My sme nemali predpísané zošity (pred viac ako 20rokmi), ja som nosila klasický s mäkkým obalom a mal tuším 40 strán, bývali aj tenšie s 20 stranami. Keď bol plný zobrala som ďalší. Tašku som mala dosť ťažkú aj tak.

patka06
21. sep 2023

Ja som na strednej /pred 30 rokmi/ používala karisblok - doma potom jednotlivé listy zakladala spolu podľa predmetov
Dcéra teraz na SŠ používa špirálové zošity
Nemyslím si, že by bola podmienka, aby vydržali celé 4 roky - ak píšu veľa poznámok /napr. Literatúra/ aké hrubé by museli byť?
Na 4 roky skôr z menej významných predmetov, kde je málo poznámok alebo tam kde nepíšu, ale majú prezentácie, tlačia poznámky z PC

slavomira236
21. sep 2023

Literaturu sme aj my mali v takych tvrdych..rozoberalu sme tam siela autorov d 1rocnikA potm sme to mali komplet na maturu

stasim
21. sep 2023

Ja som chodila pred 27r. na zdravotnú a my sme ich tiež museli mat na určite predmety 😉

lucia13022023
21. sep 2023

Ja som mala na odborné z čoho som maturovala veľké hrubé zošity - aby som mala všetko na kope. No to mi vydržalo tak do tretieho ročníka, potom sa mi nechcelo. Na ostatné som mala klasický zošit. V štvrtom ročníku sme začali prebrať maturitné témy a zo slovenčiny, angličtiny, ekonomiky a ešte asi ďalších 4 odborných predmetov nám dávali vytlačené témy čiže som si to len zakladala do obalov. V piatom ročníku som mala jeden zosit na všetko 😁

autor
21. sep 2023

@slavomira236
@lucia13022023
@stasim ďakujem baby, tak vidím,že sa to ešte robí aj dnes tak.

elenka.k
21. sep 2023

ahoj, moja má normálne klasické zošity, ale má napadlo, že môj brat mal tie hrubšie a mával to tak, že z jednej strany mal na jeden predmet a z druhej na druhý predmet 😀 a tuším, využíval aj stred - preto chodil s dvomi, tromi max. zošitmi. Učitelia to tolerovali, pretože je veľmi chytrý a múdry.

zuzinka888
21. sep 2023

Dcera 1.rocnik na strednej - a ano, na niektore predmety maju taketo zosity- hlavne tie odborne, ci matutitne- aby mali poznamky vsetko na jednom mieste.