Zvláštne objednávanie zošitov na základnej škole

maznacik007
4. sep 2014

Máte aj vy podobnú skúsenosť? ZŠ resp. učitelia si na každý predmet objednavajú pracovné zošity (to že potom s nimi často nič nerobia je iná vec) ale ok .. lenže dajme tomu, že tento pracovný zošit sa dá napr. v martinuse kúpiť za 4 eur pri takom mnozstve je postovne zadarmo ale ucitelka vybera 7 eur .. a takto je to pri kazdom pracaku .. len ten cenovy rozdiel je iny ....
dalej skola objednala jednotne zosity cez firmu Columbus ... dnes ich dostali devat zositov za sumu osem eur ... totalne nekvalitna potlac necitatelna cez prednu obalku divne pruhy...

rozmyslam normalne ze tie zosity vratim ... je mi jasne ze skola mi peniaze za ne nevrati ... ale potom neprispejem na ZRPS ... 😝

sissy27
4. sep 2014

@maznacik007 u nás tak bolo vlani s angličtinou - nepamätám si presné sumy, ale cez školu to vychádzalo o cca 5€ drahšie ako cez martinus... našťastie som v tomto celkom zbehlá, tak ako pri všetkom som si najprv porovnala ceny, a učitelke som len oznámila, že si kupujem sama a za akú sumu... tento rok to spravím tak isto 🙂

xenicka13
4. sep 2014

Akurát som pripravovala 8,2 EUR na pracak z angličtiny pre piataka 😝

tretiastvrta
4. sep 2014

Je to tak, absolútne nehospodarne a nelogické správanie. U nas naštastie da aj učiteľka tip, kde sa daju zohnať lacnejšie po vlastnej línii. Takze otázka je, ci za to niekto nieco dostáva ?.... Firma je vybrata? 😖

maartinkaa
4. sep 2014

Mne uz niekolko rokov pre toto nabiehaju na cele jebaky s prepacenim.....a vraj statne skolstvo... ked budem mat peniaze navyse, dam decka na prestiznu sukromnu skolu 😝

safranka
4. sep 2014

Cudne. My si objednavame cez Martinus alebo iny obchod. Porovnavame si ceny. Ide o to, aby sme rodicov nezatazili viac, ako je nutne. Su predmety, kde je ucebnica bez PZ nepouzitelna. Vzdy si to zvazim, ak idem pytat od rodicov peniaze.

kakika007
4. sep 2014

@maznacik007 tak normálne nechápem.... ja som sama učiteľka a učím na druhom stupni predmet, kde je pracovný zošit k dispozícii (viarero rôznych verzií, iný autor..), ale nikdy som netrvala na tom, že tieto "originálne" zošity musia deti mať. Jednak z toho dôvodu, že to nie je úplne najlacnejšia záležitosť a keď to nemajú mať komplet všetky deti (aj zo sociálne slabšej rodiny), tak nemá význam ich vôbec požadovať. Pracovné zošity je najlepšie objednávať priamo u vydavateľa, tam vychádzajú najlepšie ceny a zväčša dávajú ešte ďalšie zľavy pri väčšom množstve, poštovné zdarma a ďalej ak to učiteľka objedná s dodaním na školu, tak má ďalšiu zľavu poskytovanú škole...) konkrétne martinus je na pracovné zošity najdrahší!!
čo sa týka normálnych, obyčajných zošitov, tak škola, kde chodí moja dcéra robí hromadné objednávky pri konci šk.roka k ďalšiemu šk.roku, spolupracuje s jedným papiernictvom, kde urobia presný zoznam typov a kusov zošitov, pomôcok na výtvarnú..., dodávateľ samozrejme dáva najnižšie možné ceny a tým pádom je pre mňa výhodné, keď mi na konci roka prinesie dcéra zo školy v taške nabalené všetko nakomplet ešte aj s jej menom. Napr. na druhý ročník bola komplet objednávka zošitov (cca30ks), výkresov (15xA4 + 10xA3), farebných papierov, farbičiek, ceruziek, guma a ešte nejaké pero a za všetko som zaplatila len necelých 11€. 🙂

maznacik007
autor
5. sep 2014

u nas to riesia tak ze povedia doneste Eura na pracovny zosit a hotovo ...

@kakika007 tak to je super suma za tolko pomôcok ... fakt u nas 9 ks zositov 8 EUR ... a to su tie recyklovane klasicke ... uz sa to vratit neda ... ze ... ako kaslem na to nemam cas a energiu to riesit ...
mam siestacku a za pracovne zosity som uz dala vyse 30 EUR ... co teda je podla mna dost ...nechapem ako to robia ti co ziju z jedneho prijmu a pod.

Syna uz na statnu skolu nedam.

quaxi
5. sep 2014

My sme teraz dostali cez skolu 22 zositov, 20 vykresov A3, 20 vykresov A4, 5ks prvackych velkych prac. zositov na pisanie, farebne papiere, noznice, plastelinu, lepidlo, stetce a este nejake taketo pomocky na vytvarnu, ani si uz nepamatam presne. Spolu nas to stalo 12 eur, teda este nestalo, lebo peniaze este nevyberali, ale pomocky uz mame 🙂 Keby som to kupovala samostatne, zaplatim aspon o polovicu viac a to neratam este postovne alebo cestovne a zabity cas pri obehavani obchodov.

mawka
5. sep 2014

u nas vyberaju uz pri zapise 15 eur na ten zaklad. na druhom stupni ma teraz nasrali, lebo tiez za prac. zosit pytali viac, nez stoji, keby som si ho kupila sama 😠 do skolky som objednala malej sama teraz, nebudem davat 12 e za pracovne zosity, ked som ich zohnala za 7 e.
a najviac ma serie, ze nedokazu napisat na konci skolskeho roka alebo cez prazdniny na web - ked uz su zadelene triedy aj triedni ucitelia, aj ze kto co uci a v akej triede - pomocky, ake zosity, co vsetko. ja som mala moznost kupit v nemecku, pokupila som malemu do 5. triedy vsetko tam, vyslo ma to ovela ovela lacnejsie a teraz kazdy den chodi zo skoly a hento chcu a tamto a hento neni dobre a tamto neni dobre. napriklad som kupila male linajkove zosity tie hrubsie, ale ucitelka kazala tie tensie. uz vazne nechapem naco. ved ten hrubsi je praktickejsi, nemusi to menit kazdu chvilu. takze mam doma kopu malych linajkovych zositov hrubsich a musela som dokupit tensie. a to som si cez prazdniny vravela, ved kupim dopredu, nech nie su potom nahanacky v septembri. a beham aj tak, lebo furt im nieco nevyhovuje. a nehovoriac o tom, ze niektore ucebnice su dost prasteny format, obaly na to nezozenieme, neviem zohnat take tie lepiace, co si clovek obali sam a zastrihne. no des a hruza. vsetko komplikuju a uplne zbytocne.

evening_star
5. sep 2014

Ľudia, a nedá sa to riešiť tak, že sa kúpi jeden pracovný zošit a všetci si ho za facku okopírujú? Ja som to tak spravila pre celú triedu, keď som učila cudzí jazyk, aby som od nich nevymáhala ďalšie peniaze, a stálo to smiešnu sumu.

betkavlcekova
5. sep 2014

My to máme na škole tak, že hneď na prvom rodičovskom dávame 70 eur - z toho 20 eur rodičovský príspevok, 22,60 sme platili za angličtinu - uučebnicu aj prac. zošit vraj to budú mať aj na ďaľší rok, 1 pz ku slovenčine, 1 pz k čítanke a 1 pz na hudobnú výchovu, ďalej je v tom zarátaných nejakých 6 eur poistenie a ešte za časopis fifík predplatné. Do duržiny ešte zvlášť 3 eurá na pracovný zošit.
Ostatné zošity a pomôcky na výtvarnú+ tie isté ako na výtvarnú ešte do družiny. To sme tretiaci na základnej škole.

titkovamiriam
5. sep 2014

@maznacik007 fuha aj nasa skola berie roky vo veľkom zožity,pekne popisane na predmety podla rocnikov,plus logo obce a nikdy nebol problem tento rok za cca 30 zositov plus slovnicky,vykresy a ziacku platila 8 eur,prave ich nakupuju vo velkom aby sme usetrili...

rakywanda
5. sep 2014

@mawka
toto mi pripadá ako teror, ak chceš dať decku hrubší zošit, čo je na tom? ak má rovnaké linajky ako tenký, nie je čo riešiť. ešte si budú aj farby zošitov diktovať, aby v triede ladili?
a taktiež ma štve, že nevedia včas vyvesiť zoznam pomôcok, aby potom rodič nebehal v septembri ako mokrá handra.
hlavne, že v ústave je zakotvené bezplatné vzdelávanie...

banbinka
5. sep 2014

U nás to isté ale za pracovné 10e a ja nepochopím minulý rok tento rok je to zatial v pohode tak minulý rok mali v škole tiež že priniesť zošity do školy tak sme pokúpili a zobral do školy 30 zošitou!!!!mal tam linajkové,kockové,čisté a čo ma najviac dorazilo bolo to že po týždni v škole už mal v zápisniku že "doniesť dva zošity 513 chýbajú" A ko čooooo??skora ma porazilo tak 3 septembra vzal 30 zošitou a 8 septembra už záznam že treba zošity!!!a takto to bolo celý rok A nech mi nikto nevraví že za 5 dni vypisal 30 zositou!!!Tak kam sa tie zošity podeli!! 😠 😠 😠

anika
5. sep 2014

Mna na konci druheho rocnika zarazilo, ked syn doniesol domov nepouzite zosity, 8 linajkovych, 2 ciste, 30 cistych vykresov, nacrtnik, na co tolko objednavaju na ziaka, ked to nevyuziju

monciky
5. sep 2014

dievcata a to si decka tie vsetky zosity musia zobrat so sebou do skoly a tam ich odovzdavaju alebo ako to vlastne je?

maartinkaa
5. sep 2014

a viete co ma este vie riadne nasrat? moji chalani su s odstupom dvoch rokov v tej istej skole, pokupime starsiemu knihy+pracaky na anglictinu, rustinu atd....mladsi ich nemoze zdedit, lebo p. ucitelka chce ine 😝 😝 , samozrejne, ze tie pracovne by sme kupili, ale do prdele naco aj knihy? preco nemozu mat take iste knihy vsetci ziaci? zasa som sa len rozculila 😝

maartinkaa
5. sep 2014

platila sme na konci sk. roka nie male sumy, nejde len o jazyky, ale aj o ostatne predmety,,,,,,vsade sa kupuje pracovne zosity,,,dejepis, slovencina, literatura, biologia, fyzika, atd,,,,dnes som vycalovala zasa dvadsat euro za dalsie knihy, uz to ani nemam sancu odsledovat 😝
spominam, ako som ja zasadala do skolskych lavic 😵 cakalo ma na lavici vsetko vybavenie, ktore ziak potreboval,,,,

eeffka
5. sep 2014

@monciky na nasej skole (teraz je 4tacka, tak doposial) si zosity doniesli do skoly, kazdy do svojej policky s menom aj s výtvarnou a odtial si vyberali aby nemuseli mysliet na to ze "im konci" zosit. Taktiez vytvarnua a TV nenosili hore/dole ale maju vlastne skrinky ( tie sme zaplatili my rodicia)

barcelona94901
5. sep 2014

na Slovensku je to uplne normálne" ,to je jedno či ide o zošit,knihu,jogurt..všetko sa dohadzuje,vsak rodič to zaplatí

andrejka1974
5. sep 2014

kazdy rok chcu peniaze a co ti ako ja jeden student na strednej, dalsi na zakladke a dalsia skolkarka 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 mam vsetky platby trikrat 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 a menia sa osnovy, takze sa ucebnice jazykov kupuju vzdy nove 🙂 🙂 🙂 🙂

ivett1
5. sep 2014

škoda reči ... 😖 ... aj ja som minula na pomôcky dosť a ešte stále dokupujem, tak to nemám zrátané ... už dvakrát sa menil formát zošitov ...raz 513 a 523 a od včera svieti v slovníčku, že platí zošit A5 523 a 524 ... takže čakám, až sa to "utrasie" ... a čo z toho bude ...

jamabe
5. sep 2014

Majú zvláštne praktiky, naozaj... lebo naša škola objednáva pracovné zošity, ale sú určite lacnejšie, ako keď si ich decká, ktoré si ich neobjednajú cez školu, kupujú potom sami v kníhkupectvách... Jednoducho sme vybrali najlacnejšieho dodávateľa. Čo sa týka zošitov, ja napr. hovorím žiakom, že môžu pokračovať v zošitoch z minulého ročníka (ak som ich učila..), ale žiaľ, mnohí žiaci ich zlikvidujú na konci šk. roku... 😝
Však sa sťažuj. Asi budete mať teraz veľké ZRPŠ na začiatku, tak tam to verejne vytiahni...

cacianka
11. sep 2014

@banbinka prečo to neriešiš s učiteľkou ? veď pracuješ s dieťaťom a keď vidíš že zostáva iba pár strán, pripravíš nový , tak načo im je v škole? to máš ty zásobovať polku triedy ?