Rakúsko - občiansky preukaz

3. feb 2024

Ahojte baby, žije tu niekto v Rakúsku? Neviete či si nový občiansky preukaz viem vybaviť vo Viedni alebo či musím ísť do Bratislavy? Thx

madeincssr
3. feb 2024

Slovensky obciansky preukaz vybavit vo Viedni? Uz pri zadani ziadosti o novy OP sa foti a berie odtlacok prsta plus podpis na takom podpisovom "tablete".

tundra
3. feb 2024

Pokial zijes dlhodobo mimo SK,obciansky si mala odovzdat.

viestta
3. feb 2024

@tundra nie, nie je povinnost odovzdavat obciansky. V ramcj Schengenu je to platny preukaz totoznosti, ktory nahradza pas

melanta
3. feb 2024

@tundra žijem rok a pol v Stockholme, trvalý pobyt mám stále v Bratislave. Nie je dôvod, aby som odovzdávala slovenský občiansky preukaz.

tundra
3. feb 2024

@melanta ano,zistil som...v roku 2019 bola schvalena zmena zakona.Obcania s trvalym pobytom mimo SK mali povinnost odovzdat obciansky preukaz.Od 2019 to neplati...prehliadol som to.

biglovemom
3. feb 2024

Pri ruseni trvaleho pobytu treba odovzdat obciansky
Autorka cenkni na velvyslanectvo😊

tundra
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tundra
3. feb 2024

@biglovemom uz to neplati....

biglovemom
3. feb 2024

@tundra oha… tak sorry😅
Ja som 20r v AT volakedy to bolo inak🤭

tundra
3. feb 2024

@biglovemom ano,ano ani ja som to nevedel🙈

biglovemom
3. feb 2024

@tundra 😂 sa toho vela pomenilo ako vidim😂

tundra
3. feb 2024

@biglovemom ja som len 11 rokov mimo SK

biglovemom
3. feb 2024

@tundra aj to je dost😁

kvietok2012
3. feb 2024

Môžeš si vybavit nový op na ambasade.

kiki68
3. feb 2024

Na ambasade alebo v Bratislave. V Rakusku je iba Burger Karte. Ale ked nemas TP na Sk tak ho musis odovzdat a uz dalsi nedostanes

kvietok2012
3. feb 2024

@kiki68 preco by nedostala? Ked sa odhlasi z TP tu na SR a zároveň sa prihlasi na pobyt mimo územia SR, tak môze mat OP., ale aj nemusí, nie je to pre nich povinné.

svetlonos
3. feb 2024

@tundra
mas zle informacie
Dokonca ti tam aj zahranicny trvsly pobyt napisu.

svetlonos
3. feb 2024

V Ba ho budes mat rychlejsie.

tundra
3. feb 2024

@svetlonos sak som to napisal....

autor
3. feb 2024

@tundra aj tu v Rakúsku musím mat nejaký preukaz, cestovný pas nestačí

autor
3. feb 2024

Ale asi pôjdem do BA.. ďakujem

kvietok2012
3. feb 2024

Priprav sa na 4-5 hodinove čakačky a treba tam byt uz hned skoro ráno ,lebo nedostanes poradovy lístok...(to len taká rada)

kristinuhro
4. feb 2024

Len doplnim, že ak máš možnosť, chod do iného mesta ako do BA lebo je to ako píše kvietok. Čakáš večnosť. Moj partner to riešil minulý rok v ba ho poslali do prdele tak nakoniec to vybavil v piesťanoch na orpz behom hodiny.