Ako a čo jedia vaše 2 ročné deti?

stela
20. jan 2012

Ahojte, chcela by som vediet vase skusenosti s formou stravy u 2 rocneho dietata. Moj maly nechce hryzt jedlo, stale chce aby som mu ju pucila vidlickou a nie nakrajala na drobne kusky. Ked ma vacsi kusok tak to drzi v ustach a nechce zjest. Nema este vsetky zuby ale cca3 stolicky uz ma. Okolie mi hovori ze to uz davno mal jest normalnu stravu myslim kusky jedla a nie takto na kasu? Ako jedia vase deti?
Dakujem za Vase rady.

lucatko81
23. sep 2013

@sante81 moja mala ma 21 mesiacov a mame to velmi podobne co sa stravy tyka. Velmi ma rada hustu slepaciu polievku ale ked ma svoj den tak do nej dostanem dve lyzicky a koniec. Ma rada ci uz zeleninovu rozmixovanu polievku alebo s kuskami zeleniny a sirokymi cestovinami v nej. Ale co sa tyka inej stravy tak chce iba kupovane vyzivky, ked jej dam nieco co som ja uvarila tak nehrozi. Jogurty alebo cerealie s mliekom zje tiez bez problemov. Niekedy jej nakrajam chlieb alebo rozok s maslom a na to dam sunku na sposob malych jednohubiek a zje vsetko, inokedy mi z rozka doslova zotiera maslo prec, pretoze ho nechce. Este zboznuje hrozno a jablcka, banany. Tiez sa trapim preco nechce jest stravu, ktoru doma uvarim. Dufam ze coskoro to prejde.

lucatko81
24. sep 2013

@erzulik ani mne nechce Natalka (21 mesiacov) skusat nove veci. Ked jej nieco dam nove, tak to chyti a bud hodi na zem alebo da mi to aby som to ja zjedla. Nastastie ovocie si chyti do ruky a bez problemov zje jablko na mesiaciky cele bobule hrozna atd. Zboznuje chlieb alebo rozok iba taky suchy, ale ked jej dam parok a k tomu chlieb alebo rozok, tak parok zje cely a chleba alebo rozka sa ani nechyti. A keby to zalezalo od Natalky, tak na mlieku moze byt od rana do vecera, ina strava ju vobec netrapi. Tiez mi vela ludi hovori, ze ju neviem naucit jest, ale skusala som uz hadam vsetky mozne sposoby a figle ale ked sa v dany den rozhodne ze nebude jest tak sa mozem aj na hlavu postavit a nic s tym neurobim.

erzulik
24. sep 2013

@lucatko81 uz si z toho nerobim ani ja tazku hlavu, v skolke sa naucia