Baví vás varenie?

sunshineka
12. feb 2015

Mna celkom bavi,ale uz mi ide na nervy stale rozmyslat,co budem varit a hladat nejake financne nenarocne recepty.Ako je to u vas?Pocula som,ze niekto si robi tyzdenne az mesacne jedalne listky a toho sa drzi a tam si vie aj odkontrolovat kolko cca financii minie.Zda sa mi to fajn napad,len sa k nemu neviem dokopat,kedze mam problemy vymysliet na najblizsie 2 dni a nie to este na 2 tyzdne

sarinka2012
12. feb 2015

@sunshineka Ja mam napisane co variť na tyzden dopredu 😉 a nie kvoli financiam ale času,mame toho cez tyzden vela,kružky s dcerkou,praca ,domacnost a samozrejme aj volny cas (ihriska,aquapark,navštevy ,muzea ,ine vylety a podobne) a do toho všetkeho musim naplanovat aj varenie a hlavne nakup,idem raz tyzdnne na velky nakup a mam rozpisane co kedy varit,napr.ked ideme v nedelu svokre tak viem ze nemusim variť 🙂 alebo ked mame naplanovany celodenny vylet tak tiež viem že nemusim variť obed a takisto ked viem ze mame s dcerkou doobeda plavanie alebo tanečnu a prijdeme tesne pred dvanastou tak bud mam den predtym naplanovany vacsi obed ktory vydrzi na dva dni alebo urobim len nieco rychle a lahke 🙂 takže u nas je nutne planovat aj varenie a neviem si predstavit ze by som to nemala pod kontrolou,to by sme chaoticky objednavali kazdy druhy den pizzu 😀

nyusika
12. feb 2015

ja som pred casom mala tyzdenne rozpisy. chcela som otestovat, kolko tak usetrim.
normalka som zacala tak, ze inventuta komory, mrazaku a chladnicky - prvy tyzden sme dokupovali snad len raz syr a nejake paradajky !!
rozpis som spravila tak, aby som minula zasoby, naozaj doporucujem, velmi sa takto da usetrit.

me nerobi problem varenie, nikdy som nemala problem s tym, co uvarit. pozriem co mam doma, zistim, na co mame chut a nieco pripravim. hotovo 🙂

sunshineka
autor
12. feb 2015

@natalym ja sa mojho snazim prevychovat a uz sa co to naucil.minule som prisla z roboty,robil zivansku a ked dokoncil,tak ma prisiel poprosit,ci by som ju uz ja v rure nestrazila,lebo uz nevladze.cim viac pomaha,tym viac si uvedomuje,ze to sranda nie je

natalym
12. feb 2015

@sunshineka Ja sa už nesnažím, ja sa snažím ho zamestnávať v práci tomu rozumie a to mu prospieva a hlave prináša to peniaze. Ak príde narobený z roboty kľudne a rada ho obslúžim. Ale keď sa len fláka a ma má komandovať tak to ma teda riadne serie. On to v domácnosti skrátka nevie, mamu mal doma, nerobila, dve babky mu okolo rite skákali, je jediný vnuk a má dve sestry. Zbytočné od neho čakať niečo. Nech sa realizuje v práci. Ale veď keď ma jeduje, rýchlo mu ja ukážem kde je sever. 😀

simca06022011
12. feb 2015

@sunshineka tak na to nemysli :P na co? Ides do obchodu uvidis co maju (jasne mozes povedat, ze maju teraz vsade vsetko, ale to vobec nie je pravda 🙂) ) a napadne ta co uvarit... alebo otvoris skrinu pozries co mas a musis minut a podla toho uvaris... a nemusis sa vopred vzrusovat vobec... na co sa trapit cely den s myslenim na to co navarit??? O chutnosti jediel na druhy den... ak je jedlo dobre, a mas na to spravne nadoby na skladovanie, bude dobre aj na druhy den...

simca06022011
12. feb 2015

@nyusika ja zasoby miniem ked sme chori :P Mali sme kiahne na jesen, chlap nestihal, ja s malou zavreta doma... VSETKo sme vyjedli az na par cestovin a muku :P Ked clovek je nuteny rozmyslat, co ma doma a nie hned utekat na nakup za kazdu vec co komu pride na chut, hned sa preriedia stavy 🙂)) A usetri sa.. a este sa aj rozmaznanci nauceni vymyslat naucia jest co je :P