Broskyňová výživa. Máte recept?

kikusqcik123
3. aug 2011

Prosím vás dajte recept na prípravu broskyňovej výživky 😝

zuziii21
3. aug 2011

Ahoj,my sme robili broskynovo-mrkvovu. 1Kg mrkvy,1kg broskyn a 1l dojcenskej vody.rozvarit,rozmixovat a naplnit pohariky🙂 Potom sterilizovat 10-15 min. pri 85stupňoch🙂 dobrú chuť🙂

emily_666
3. aug 2011

nuž pravdu povediac broskyňovú neviem. Ja som robila minulý rok jablčkovú: očistené jablčka nakrájať na štvrťky, s trochou vody povariť (samé pustia šťavu) a trocha cukru podľa chuti (aj vanilkový) a trošku kys.citrónovej. Na koniec rozmixovať, aby bola hmota hladká. Broskyňová bude asi podobne.

zuzu8888
3. aug 2011

ja som robila jablkovu a podlamna sa moze aj tak isto urobit aj broskynova ale cisto broskynovu by som neuroboila lebo hude horka a jablkovu som urobila na 1kg jablk uz ocistenych 2dcl vody a jeden vanilkovy cukor a troska obycajneho cukru podla chuti al dala som aj skoricovy mnam :D

natasole
3. aug 2011

Ahoj, je to celkom jednoduché - ovocie (akékoľvek) umyť, pokrájať a pomixovať (používam ponorný mixér). Olúpať sa môže, ale nemusí. Podľa kyslosti pridať najlepšie hnedý cukor a trochu kyseliny citrónovej, všetko spolu prevariť cca 5 minúť. Dať do menších pohárov a nechať sterilizovať (do väčšieho hrnca vložím utierku, aby sa poháre nedotýkali navzájom, zaliať vodou cca 1-2 cm pod okraj viečka najnižšieho pohára, zakryť pokrievkou, nechať zovrieť a pomaly variť cca 20 min). Všetky zavareniny a džemy zvyknem potom dávať do spacáka (ešte sa mi nestalo, že by sa mi niečo pokazilo) - potom ich nemusím otáčať hore dnom, alebo odporúčam výživu nechať aspoň vychladnúť v hrnci, v ktorom sa varili.

ivv
3. aug 2011

cisto broskynova by bola riedka.. asi by som urobila z dvoch tretin jablcok a jednu tretinu by som dala broskyne. pokrajat na kusky, rozvarit bez pridania vody, ovocie pusti stavu, pridat vanilkovy cukor podla mnozstva, rozmixovat, naplnit pohariky a zasterilizovat tak ako napisala natasole