Broskyňová výživa bez cukru

kristin16
17. júl 2014

Ahojte zenusky, nemate nejaky recept na broskynovu vyzivu najlepsie bez cukru? Potesim sa kazdemu tipu 🙂 Dakujem pekne

magdalenkami
18. júl 2014

prave vcera som robila-broskyne,cukor podla uvazenia,zlaty klas-vyborna

alu123
18. júl 2014

Ahoj, ja už 3 roky robím výživu bez cukru, ani sa nepokazí - nič. Broskyňovú, Marhuľovú, Hruškovú, Jablkovú, Slivkovú. Rozvarím ovocie, pomixujem, odoberem pred tým vodu,ak je tam veľa. a zavarím.

stanulienkat
18. júl 2014

Presne ako pise alu123, hocijake ovocie povar s malom vody do makka,pomixuj a v malych poharikoch zavar. To ovocie je take sladke,ze ziaden cukor netreba a uz vobec nie take hovadiny ako zlaty klas. Je to 100 x lepsie ako ten humus z obchodu. Najcastejsie robim jablko-mrkva,samozrejme bez cukru a je to sladucke.

stanulienkat
18. júl 2014

Este som chcela k tej broskynovej😀,tak isto,mozno len este menej vody. Nic ine nepridavaj a uvidis,ze bude super sladucka.

virivka
18. júl 2014

@kristin16 Ja som robila broskynovo jablkovu, pouzila som jablka Fuji, tie su sladke a netreba ziaden cukor a je sladka.

katka2224
18. júl 2014

@alu123
@stanulienkat
ahojte žienky! chcem sa opýtať, tiež som robila výživu bez cukru: marhuľovo-jablkovú, dala som asi v pomere 60%marhúľ a 40% jabĺk... sterilizovala som v rúre (dúfam, že sa nepokazia) ale chcem sa opýtať, robíte aj jednodruhové? Lebo mne bolo poradené tam pridať aj jablká, vraj tie sú ako "konzervant". Ako dlho Vám vydržia tieto výživky? Jablko-mrkva robíte v akom pomere?
Ďakujem! 🙂

stanulienkat
18. júl 2014

Pomer jablko mrkva robim od oka,asi tretinu mrkvy a dve tretiny jablka,alebo tak nejako. Ako sa mi chce. Jednodruhove bez jablka,to som nepocula,ze jablka su konzervant,ved to sterilizujes,to by sa nemalo pokazit.

kristin16
autor
18. júl 2014

@alu123 ahoj, prosim ta a mohla by si mi napisat a presne pomery? Idem to robit prvy raz a v kuchyni moc nie som doma, takze preto 🙂 Dakujem pekne 🙂

alu123
19. júl 2014

Ahojte, takže ako som písala žiaden cukor, ovocie jeden druh, môžeš aj viac druhov, ale ja väčšinou robím z jedného druhu, koľko mám ovocia podlejem trochou vody - nemôže to byť zaliate celkom, len aby sa to nepripalovalo, prípadne keď mi zostane viacej vody - vidím, že jej tam mám veľa - tak až potom mixujem. Potom zavariť a papať. Mne vydržali nepokazené aj 2 roky. Nedá sa napísať presný pomer. Ak výživu chcete mať od prírody sladkú tak pridajte hrušky 😀

kristin16
autor
19. júl 2014

@alu123 supeer, dakujem 🙂

janikes
20. júl 2014

ahojte a nie su tie vyzivky bez cukru kysele?? lebo my teraz zaciname s ovocnymi prikrmami a ked som malemu uvarila jablcko, ci broskynu, tak boli hrozne kysele zrazu - viac ako surove. Takze ked chcem, aby jedol ovocie, tak mame jedinu alternativu banan a do toho kusok ineho ovocia. Tak neviem, ci som v tom vareni ovocia niekde urobila chybu, ked to bolo kysele....???

evulienkaslx
20. júl 2014

ja som robila: broskyna-jablcko - jahody - iba 100% ovocia. Ja nezavarm, ale necham prejst varom, 5-10 min pod pokrievkou a potom nahrubo pomixujem a po vychladnuti davam mrazit do avent poharikov. Vsetko ovocie mojej malej robim takto v roznom pomere rozne druhy bez cukru a cohokolvek a vsetko jej chuti.
@janikes treba vyberat sladke druhy jablk a sladucke stavnate broskyne- najlepsie domace, alebo aspon kupit zo Slovenska, tie , co sa dovazaju byvaju nezrele, dofarbovane alebo umelo dozrete a preto mozu byt potom kysle. Ako pisu baby vyssie, najsladsie su hrusky.

aadulik2110
20. júl 2014

@kristin16 ja robievam akúkoľvek takto: na 1kg ovocia dám 100 ml vody, ak je kyslejšie ovocie a treba dosladiť, tak dávam hroznový cukor, rozvarím, rozmixujem, dám do pohárov a sterilizujem 20min na 80

katarinamarkova
20. júl 2014

@katka2224 hocico co zavaris v poharoch poriadne, sa nema preco pokazit. o tych jablkach som tiez ako konzervante nepocula 🙂 kazde ovocie ktoreho je mnoho v danom obdobi staci rozmixovat sup do poharov a zavarit.

katarinamarkova
20. júl 2014

@janikes mozem sa spytat preco si malemu ovocie varila ked ho hned podavas?ak som spravne pochopila.....ved v surovom je najviac vitaminov, samozrejme mimo sezony je aj zavarene fajn.

katarinamarkova
20. júl 2014

@janikes a ci kysle? je to asi len o tom ze ani vacsina z nas dospelych nie je zvyknuta na ovocie zo zahradky bez cukru. zial :(

kristin16
autor
21. júl 2014

@aadulik2110 takto som to potrebovala napisat - po lopate 🙂 Dakujem pekne 🙂

aadulik2110
21. júl 2014

@katka2224
@kristin16 a treba to miesat,aby sa to nepripalilo. Ja robievam len cisto jablckovu a ostatne kombinujem v takomto pomere: 1:1 jablko - hruska, jablko - broskyna, jablko - marhula, broskyna - cernice, jablko - jahoda, pomer 3:2 jablko - mrkva, broskyna - mrkva a este robievam jablko - banan 4:1 - podusia sa jablcka a ked ich idem mixovat pridam banany a rozmixujem.

kristin16
autor
21. júl 2014

A cisto broskynovu si nerobila? Lebo mam dost domacich broskyn, ale nic ine.. Mam aj banany, ale ta konbinacia mi moc nepasuje. Citala som ale ze cisto broskynova vyziva byva riedka a horka. Tak neviem..

katka2224
21. júl 2014

@kristin16 ja som robila tak, ze som pridala iba 2 jablka, nie je to vobec kysle 😉
Alebo ak mas mrkvu, moja mamina nam zvykla robit broskynovo-mrkvovu vraj prave kvoli tomu, ze mrkva je sladucka 🙂

katka2224
21. júl 2014

@katarinamarkova neviem, o ake stare dieta ide, ale pri zavadzani ovocia sa odporuca zacat s tepelne upravenym ovocim kvoli lepsej stravitelnosti...
Ja som inac tiez nevedela, a dospeli sme tam, ze moja 13-mesacna dcerka surove nechce (asi sama prisla na to, ze sa jej varene lepsie travi) 🙂

katka2224
21. júl 2014

@aadulik2110 prosim ta, aj to potom sterilizujes? V hrnci ci v rure? Ako dlho?
Ja som tiez robila tak, ze som ovocie povarila, zmixovala, horuce do poharov a sterilizovala v rure asi 15 min.a nechala som ich tam do druheho dna vychladnut. Moze byt?

katarinamarkova
21. júl 2014

@katka2224 ja som asi z inej planety, ale toto som tiez este nepocula. pri vsetkych troch( maly ma teraz 8r.,starsia dcerka 2r. najmladsia rok) som davala normalne cetstve surove ovocie, s travenim problem nikdy nemali. ochutnavali bezne od cca 5 teho mesiaca. teraz vsetci jedia surove ovocie bez problemov, bez cukru, len tak nakrajane na tanieri, hocijake, jablcka, banany, slivky, jahody, broskyne, co im na tanier dam to zjedia so supkou ci bez, len tej najmensej supka ide dole, lebo ma este malo zubkov.
ja som skutocne nepocula ze detom sa ma ovocie pre lepsiu stravitelnost varit, vies mi poslat nejaky link kde sa o tom pise, nech sa nieco nove dozviem 🙂

kristin16
autor
21. júl 2014

@katka2224
@aadulik2110 tak uz mame vyzivku hotovu a je vyborna! Dala som tam nakoniec aj jablcka 🙂 Dakujem vam baby za pomoc 😉

janikes
21. júl 2014

@katarinamarkova tak ako pisala Katka, vraj je pri zavadzani lepsie varene, mi odporucila lekarka, ale surove je veru sladsie, tak radsej skusam s tym, len ho stale trasie 😀 . Dnes, ked videl ako jem broskynu, tak chcel aj on..poolizoval ju, chutila mu, ale ked som mu ju postruhala, aby aj nieco z nej zjedol, tak mu nechutila a tvaril sa kyselo, hoci bola sladucka... Bojim sa, ze bude po mne, ja dam prednost cokolade pred ovocim 😀

aadulik2110
21. júl 2014

@katka2224 myslim, ze moze byt, ja sterilizujem v hrnci 15 - 20 min na 80.

Ked som zacala prikrmovat, tak som mala 6 druhov vyzivy po 20ks cize 120ks a drobec ich za 7 mesiacov spapal vsetky. Druhy rok som robila len z 2x5kg davky a zopar ich zostalo a tento rok ich tiez budem robit aspon tych 120ks.

@katarinamarkova aj ja som pri zavadzani ovocia tepelne upravovala vsetko, kvoli lepsej stravitelnosti, ale po 2-3 tyzdnoch som zacala pridavat aj surove - najprv na striedacku a potom som davala uz len surove ovocie A pize sa o tom v speciali casopisu Mama a ja - Vyziva detio od narodenia do skolskeho veku
@kristin16

aadulik2110
21. júl 2014

@kristin16 tak super, hlavne nech chuti

a malo tam byt 2,5kg (nie 2x5kg) - z toho je 10 vacsich poharikov vyzivy.

kristin16
autor
21. júl 2014

@aadulik2110 pochopila som to 😉

katarinamarkova
21. júl 2014

@aadulik2110 a postrehla si nejaky rozdiel pri traveni prevareneho ovocia a suroveho? u mna je uz tato tema neaktualna kedze prikrmy mame davno uspesne za sebou a vsetci hlcu ovocie dodnes neuvarene 🙂 ale len tak zo zvedavosti ma to zaujima 🙂

aadulik2110
21. júl 2014

@katarinamarkova pravdu povediac starsi uz ma cez 2 roky a nepamatam si to resp. neriesila som to nejako, nexrzim sa striktne odporucani, ale niektore veci ako napriklad ta tepelna uprava mi prisla logicka a tak som podla toho postupovala. Ale na jesen zacnem s prikrmami u mladsieho, tak ti mozem potom napisat, ci je tam rozdiel