Cesnak z obchodu je vždy plesnivý

12. mar 2024

Prosím Vás odkiaľ kupujete cesnak? Ja už som zúfalá. Hocijaký cesnak kúpim (slovenský, neslovenský, balený, nebaleny, bio, nebio) vždy je medzi strúčikmi pleseň. Poraziť ma z toho ide🤬.

silwii
12. mar 2024

Kde ho kupujes? Mne sa toto nestalo este ani raz 😕 A to je jedno, kde ho kupim.

autor
12. mar 2024

@silwii vačšinou kaufland alebo lidl

krasolienka1
12. mar 2024

Ja mám presne stymmto tiež problém stále plesnivy cesnak

evita11223
12. mar 2024

ano poznam tento pocit, no vacsinou sa mi to stava ked uz beriem z tych poslednych kusov a je uplne jedno v akom obchode. ked su bednicky plne a vezmem si ho tak je krasny ale ked uz su skoro prazdne tak mam doma nervy riadne potom.

januska12323
12. mar 2024

Mne sa to ešte nikdy nestalo.

lukbe
12. mar 2024

Ja síce kupujem najradsej na trhu, ale občas v Bille, tam sa mi to nestalo.

lakebabe
12. mar 2024

Podobné hocikde kúpim akýkoľvek polovica minimálne letí do koša.

lenkakravcova
12. mar 2024

Skús kúpiť niekde u pestovateľa "vrkoč" 🙂 tie sú naj.

vevesh
12. mar 2024

Vzdy sa bali 2 dobre a 1 vadny kus👿👿😈 lenze s tymto mam problem pri takmer vsetkom balenom ovoci- tu si clovek jednoducho musi preratat, co sa oplati viac kupit, ked cas z toho skonci v kosi (aj nedobrovolne)...

oblecenie99
12. mar 2024

@vevesh Ja som si to všimla pri balených (sieťkových) citrónoch. Mala som obdobie, kedy som mala dôvodné podozrenie, že to ozaj robia naschvál, vtedy u nás doma išli citróny na dračku. Furt, furt tam jeden bol plesnivý.

nelca84
12. mar 2024

Ja som plesnivy este nekupila 🤷‍♀️ nakupujem iba v Tescu, vynimocne v Jednote

rude_baby
12. mar 2024

@lenkakravcova tak my máme cesnak aj náš, ale v takomto období ho chytí pleseň... Preto kúpim a tiež nie je tip top. O cibuli nehovoriac, vždy ide polovica sietky do koša

viestta
12. mar 2024

Kupuj tvrdy cesnak po kusoch, nie baleny. Taky, ktory dobre drzi supku. Makky cesnak nebol dobre skladovany a preto plesnivie

martina2ve
12. mar 2024

Mne sa to tiez stava pravidelne, ale uz nejaku dobu kupujem malinke mnozstvo-1-2hlavicky podla potreby aby som ho hned minula. Nestoji mi dlhsie jak tyzden presne kvoli tomuto.

hyta
13. mar 2024

Tiež sa mi to stáva pravidelne. Preto rada kúpim na trhu, v obchodoch vždy len 2 hlavičky, tie miniem rýchlo.