Plesniva špargľa v obchodoch

slavkajurko
25. máj 2022

Kde kupujete špargľu? My doma máme veľmi radi špargľu, ale mne sa podarí kúpiť raz za sezónu dobrý nepelsnivy zväzok špargle. Ináč v obchodoch Kaufland, Lidl atď. katastrofa. Balia ju do tých sáčkov a ono sa to tam v sáčku dusi a jasne ze splesniveje. Každý zväzok ktorý ovoniam, smrdí ze plesňou.

viestta
25. máj 2022

Ešte sa mi nestalo, že by bola plesniva. Stalo sa mi, že bola postarsia

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sono2
25. máj 2022

Tak, my mame v rakúsku aj balenú a vždy je OK
Ja si ale kupujem v stánkoch
V obchode zvyknem len jedine vybranú ta je ešte drahšia kupuj kvalitnú Ja dávam za kilo 16e, určite je možnosť kúpiť aj čerstvú špargľu

klarissa25
25. máj 2022

Kupujem v lidli..nikdy nie plesnivu

yvanielka
25. máj 2022

Ja kupujem iba zelenú a tá nebýva v plastovom obale

0silvia0
25. máj 2022

@slavkajurko v lidli som nikdy plesnivu nenasla

slavkajurko
autor
25. máj 2022

@cocolino234 No tak mozno ako píšeš ze od toho ktorý kaufland to je. V našom meste som dobrú toho roku nekupila

diewcatqoo
25. máj 2022

Nikdy sa mi nestalo, ze by som kupila plesnivu sparglu.

iramka
25. máj 2022

@slavkajurko ahoj, ja mam ten isty problem, lidl alebo kaufland ..v oboch casto plesniva zospodu toho roku som zatial iba jednu kupila..som z BA

slavkajurko
autor
25. máj 2022

@iramka ja som zase z východu. Ono to často ani nie je vidieť ze je plesniva. Ale kto vie ako smrdí pleseň tak vie ze zacina plesniviet a takú ja kupovať nebudem. Rozmýšľam ze si začnem pestovať vlastnú

iramka
25. máj 2022

@slavkajurko ja uz si nadrzovku ten sacok dole natrhnem a pozriem sa..minuly rok som tolko penazi minula za plesnive spargle, ze uz nikdy viac, vzdy sa pozriem na spodok, ako vyzera..

3katka151
25. máj 2022

@iramka no ja pracujem v obchode a potom ten natrhnuté vrecko sa už nepredá a ide na odpis. Nemôžeme za to ako to balia...

iramka
25. máj 2022

@3katka151 no vsak ja si to vrecko s neplesnivou kupim, ked ho najdem..naposledy som tusim 5 otvoroila a nic z toho....teba by to potesilo dat 5e za sparglu a doma ju vyhodit? Za mna je to problem obchodov, ked vedia, ze to plesnivie a to si myslim, ze to vedia, tak by to mali riesit s dodavatelom..

slavkajurko
autor
25. máj 2022

@iramka presne tak. To mame platiť za plesnivu?! Dobre robíš. Maju smolu keď je to potom na odpis. Aspoň na tom nezarobia. Minule som tak kúpila brokolicu. Presne pod nálepkou bola pleseň. Dostala som už nervu a dala si tu námahu a šla som ju vrátiť. Ja nerozumiem načo to balia do tých sáčkov. Jedine ze to robia naschvál aby to plesnive prekryli tými nálepkami

3katka151
25. máj 2022

@iramka Riešili sme to xkrát s dodávateľom. Neboj sa, aj nám obyčajným predavačkám záleží na obchode a nie len, že tam sedíme celý deň na riti 😉

ivanaks
26. máj 2022

Mne sa už stalo, že som narazila na plesnivé konce alebo smradľavé zahnívajúce vŕšky - v Lidl najčastejšie, ale aj v Billa a Tesco. Nekúpila som ich. Ja nadrzovku povytiahnem spragľu z obalu (keď sú skryté spodky), aby som si preverila stav končekov, a zmačknem hlavičku, ak je to tá celobalená. Ale u nás ich mávajú fakt veľa zaplesnených či nahnitých...