Číslicová torta

18. sep 2020

Prosim vas nema niekto overeny recept na cislicovu tortu? Nieco taketo🙏🙂 na internete som nenasla ... dakujem 🙂 idem robit prvy krat 🤩

sapetka
18. sep 2020

No ved klasika. Piskotove cesto a podla cisla bud upiect alebo vyrezat

aniele
18. sep 2020

Mne sa nechcelo kupovať formy na čísla. Tak som ich vyrezala z plátov a obtiahla plnkou ako nahú tortu.

ukulela
18. sep 2020

To nie je piškótové cesto. Ja som také robila z doma pečených medových plátov a mascarpone plnky.

autor
18. sep 2020

Ale da sa to spravit aj z piskotoveho nie? Neni to chutnejsie ako tie medove platy ? Ja by som potrebovala poradit 🙂

rachel36a
18. sep 2020

Ja som skusala aj z medoveho, aj z lineckeho aj z piskotoveho...z piskotoveho mi to pride najchutnejsie, ale nie je to take pekne ako z platov vyrezanych pred pecenim

autor
18. sep 2020

A prosim Vas nahodou overeny recept na piskotove cesto nemate? Ved toho sa bojim ze to bebude take pekne .. mala by to byt 80 mydlim si ze vyrezavanie bude fost narocne

rachel36a
18. sep 2020

Piskot je na nete vela a vsetky su cca rovnake...napriklad kolko vajec, tolko lyzic cukru a polohrubej muky...plus prasok do peciva...a ano, nie je to take pekne ked sa tovyrezava a nie je kraj korpusu ale vidno rez

ukulela
18. sep 2020

Práveže mne ťa medová verzia chuti viac.

sapetka
19. sep 2020

Z piskotoveho je najlepsie😉ja by som robila z toho

martinuska
19. sep 2020

Jednoznacne medovu verziu. Ja som si vytlacila cisla a na rozvalkany plat obkreslila a vyrezala. Nic sa nezdeformovalo. Kdezto pri piskote to cesto je hrubsie, okraje nikdy tak cisto neorežes ak nemas prax. A s piskotovym cestom mi to pride ako obycajna torta, len s nastriekanym kremom. Inak je to uplne jednoduche, a tie platy sa daju aj kupit hotove.

tinqua
19. sep 2020

@sapetka to nie je piskota, ale medove platy...da sa to spravit naozaj jednoducho, len je to trosicka zdlhavejsie, lebo kazdy plat sa pecie zvlast...autorka rob podla lidl receptu, na 100% ti to vyjde na prvy krat, len aby to vyzeralo zaobstaraj si hladku okruhlu spicku na vrecko

tinqua
19. sep 2020

Z tych medovych je to podla mna najlepsie, aj chutovo aj vizualne...ale torta musi postat cca 24h v chladnicke aby zmäkli, cize zaverecne ozdobit ci uz kvetmi alebo ovocim tesne pred podavanim

autor
19. sep 2020

Dakujrm pekne za rady idem robit 80 tku cize z piskotoveho to nebude bohvie co .. 😄 myslim vykrajovanie spravim teda medove platy 🙂

sapetka
19. sep 2020

@tinqua ja som pisala ze ja som robila z piskoty a bola super👍

gab
19. sep 2020

myslim, ze tu budu nazory rôzne, co sa tyka chuti, kto aku rad preferuje a rad je, taku bude odporucat, 😉
fintou u toho je, ze maju byt naozaj medove alebo linecke platy, je to origos recept z Izraela, ktory rozsirili ruske youtuberky,
mne osobne najlepsie na pripravu a aj chutovo pride prave medove s kombinaciou s mascarpone plnkou

autor
20. sep 2020

Tak hotovo 😃