Čo dávate ročnému kojenému dieťatku na raňajky a olovrant?

pinka_33
16. apr 2012

Papká mi iba tvrdý syr, pečivo. Odmieta ☹ - jogurty, pribináky, vianočku, maslo- rastlinné, kravské, vločky s ovocím, HAMI a NUTRILON kaše, ktoré mala rada už nechce. Som z toho zúfalá. Prosím o typy na raňajky a olovrant.

mummy01
16. apr 2012

ja som detom rano davala len mlieko a potom na desiatu piskotiky,ovocie,ci jogurt.A na olovrant vyzivku ovocnu alebo ovocie.Skusala si napr.ryzovy jogurt a na pecivo skus natierku,vajickovu ci zeleninkovu.

katy1979
16. apr 2012

kazdy dava asi to co dane babo spapa. My ranajkujeme jogurt a olovrant obcas ani nema alebo ma druhu cast z obeda. popripade ovocie
ak papa tvrdy syr a pecivo tak jej davaj papat to a pomaly skusat davat k tomu zeleninku. ide leto takze uz bude konecne aj domaca zelenina a nie vozena cez pol sveta

beruska.zuzanka
16. apr 2012

Pečivo s klasickým živočíšnym maslom a domáci džem, alebo miesto džemu syr tvrdý, alebo ak už dávaš celé vajko, tak na tvrdo pokrájať, ak nie, tak len źltko s maslom a máš nátierku 😉 ja som aj mrkvovú robievala, mrkva najemno s maslom 🙂 a ak mi ešte niečo napadne, napíšem IP 😉

stvura
16. apr 2012

No len skusaj, ine ti neostava, ak bude dieta hladne zje co mu naservirujes.
Moja ma rozne chute, raz zje jedno, druhe nie a pod...este jedno mozes skusit, su deti, ktore jedia akonahle otvoria oci, no su take ktore musia mat minimalne hodinku pauzu a potom jedia...skus ci to nezaberie, troska mu posunut ranajky (moj maly je az po hodine, hodine a pol ako sa zobudi a mala akonahle otovi oci uz pyta jest) 🙂

ajkuska
16. apr 2012

ja dávam ovocnú výživu s bielym jogurtom do toho detské ovsené vločky a ešte rozdrvené sunarka keksíky a pomleté slnečnicové jadierka (pomleté na prášok) - už sa ráno tak teší že otvára ústočká a kričí papa, k tomu ešte dávam chlebík s maslom a tvrdým syrom alebo chlebík s maslom a vajíčkom na tvrdo alebo chlebík so smotanovou nátierkou (len smotanovou čistou) a s pažítkou alebo robím domáci tvarohový termix - rozmixujem banán, sušené marhule, ovsené vločky s tvarohom, niekedy tam dám aj čučoriedky - tiež super pochúťka, alebo keď sa ponáhľam tak len acidko s chlebíkom (ochuteným ako vyššie som uviedla) tak zatiaľ toto ma napadlo čo dávam 🙂

kvetinqa
16. apr 2012

Nas maly zase nechce pecivo, ci chlieb s hocicim, to mi uplne odmieta. Na desiatu mava ovocie, k tomu vlocky alebo keksik, Na olovrant jogurt alebo nakrajanu zeleninu alebo len chrumky... Ak zje cely obed, tak olovrant jest velmi nechce a netlacim na neho...

annalena
16. apr 2012

do 2,5 roka sa u nas ranajkoval cisty biely jogurt, olovrant vacsinou nebol, lebo moja je hrozne zly jedak. 😉
skusaj to co ti zje, pecivo s roznymi natierkami, skus robit vlastne kase, kukuricne, ryzove, obilninove, dat do toho ovocie, alebo ovocne vyzivy, daju sa tiez lahko robit aj doma. U nas vzdy zabralo, ked si mohla mala do jedla/na lyzicku nieco hadzat 😀 napr. burizony, celozrnne cornflakes, obilninove "vankusiky" (kupis v bioobchode)

ivetkab.
16. apr 2012

Ani neviem či to mám povedať nahlas, ale ročnému by som už kašičky nedávala. Môj malý mi to úplne odmietol hneď ako objavil chuť normálneho jedla. Skús mu dať párku, ale nie takú múčnu, alebo upeč vajíčko na masielku a bez soli. Samozrejme nie každý deň, ale tak raz za čas sa to dá. Skús tiež klasicku krupicu, slebo rôzne nátierky, vajíčkovu, ribaciu, ... dávaj mu to, čo ješ bežne Ty. Len to daj bez korenia. Môjmu synovi keď mal rok, nestačilo na raňajky či diesiatu len piškóta, alebo výživka. Nesnaž sa mu za každú cenu dávať prehnane veľa zeleniny či ovocia. len tak normálne ako to jedávaš Ty. Určite nenechávaj dieťa vyhladovať a potom zje čo mu dáš. Nič sprostejšie som nepočula. Podľa mňa dieťa nie je pes. A to čo chutí jednému nemusí chutiť druhému. ešte ma napadá. Moje obe deti majú radi tiež raz za čas natrhaný rohlík a zaliaty teplým mliečkom. Dcérke to robím s piškotkami. Ide sa z toho popukať.

mikailla
16. apr 2012

keby som mala menovat co nema rada moja tak neskoncim,skor napisem co ma rada,jogurt,podla nalady pecivo a podla nalady jablko s bananom. Pomazanky,syr,zelenina surova,kadejake ovocie ako mandarinka - kivi,mliecna kasa,vajicko...no proste pre nas je vsetko tabu. Nelamem si s tym hlavu,lebo cim viac ju nutim a cim viac sa snazim jej ponukat rozne druhy tak je to horsie,ja som rozculena nad mieru ze vsetko vypluva a ona je este viac uplakana ze ju nutim 😢 len sa netrapte a dajte jej co ma rada,ak ma rada mliecko dajte jej,v starsom veku pochopia co je dobre a ze im ponukame mnamky.

teada
16. apr 2012

ja davam obcas aj vajicko na ranajky, prazenicku, nedavam mu ziadnu zeleninu rano, lebo mi papa hned ako vypije mliecko, olovrant mi tiez nepapava niekedy lebo dlho spinka rano a tak ma vsetko posunute , ale inak jogurt s piskotou, keksikom, rozkom, ale chlebik s paradajkou, sunkou, poskusaj, ono to samo pride , nebojsa

sofia2008
16. apr 2012

rano po prebudeni UM, tak o hodinku chlebik,rozok s maslom, tvrdym syrom alebo domacim lekvarom a okolo 9:00-9:30 nastruhane jablcko s piskotkami alebo rozpuceny banan.

ichbinich
16. apr 2012

@pinka_33:
Nenut, nukaj, ono sa to zmeni. Nemysli na to. Ked ma rad syr a chlebik, tak mu ponukaj rozne chlebiky a rozne syry. Raz biely rozok, potom nejaky vieczrnny chleba, potom kornspitz, raz emental, raz goudu, edamer... Takto mu to obmienaj.

Moj mal fazu, ze jedol SUCHY chleba. Aj ked isiel do jasli, zo zaciatku im jedol iba suchy chleba. A potom sa naucil, zacal si doma pytat najprv sunku, potom syr, potom natierkovy syr... Nikto ho do nicoho nenutil, videl ze to jedia ine deti a potom chcel aj on (a pritom videl aj nas doma, ale to "nestacilo" 🙄 😉 ...)
Ma rad vajicko, mame zvycajne cez vikend vajicko. Dlho nechcel natierkovy syr (Lucinu), teraz zrazu zase ano.
Urcite ti nezomrie od hladu, ked bude jest "iba" chleba a syr. A tie kase mozno zase za par tyzdnov bude chciet, u mojho to tiez bolo tak.
Olovrant-ovocie, pripadne piskotu alebo kusok peciva. Mliecne vyrobky mozes pridavat do ostatneho jedla - polievok, omacok, atd. Mne moj tiez vyse roka jogurt vobec nejedol, tak mal mliecne vyrobky v ostatnom jedle.
Vyskusaj rozne tipy, ktore si dostala a uvidis, za par dni/tyzdnov sa vsetko moze zmenit 😉
Vsetko dobre!

luciferkax
16. apr 2012

ahoj, môj 14 mesačný dojčený, ked vstane, tak ho nadojčím, a o hodinu už papá akože desiatu, ovocie a piškotami, alebo čisté ovocie :D

terina25
16. apr 2012

ja už síce ročné dieťa nemám,ale na raňajky dávam UM alebo jogurt .neskor -tak o hodinku chlebík,rohlík.No ale keďže je alergik,tak mám problém,čo mu naň dať,keďže syr nemože ani maslo.Takže buď perlu alebo detskú šunku,párku.a na olovrant dávam ovocie prípadne výživu.ale syn má strašne rád ovocie -všetky druhy,tak dávam radšej čerstvé ovocie ako výživu 😉

mia258
16. apr 2012

My máme väčšinou na raňajky jogurt a na desiatu napr. banán. Alebo naopak, podľa toho na čo má chuť 🙂

evka4
16. apr 2012

moja dcerka este donedavna ranajkovala len mlieko, pripadne sem tam zjedla par mini kuskov chlebika (asi 3 kusocky 🙂, vsetko ine odmietala, tak som jej davala len to mlieko. dopoludnia nechcela nic ine, nejedavala ani desiatu, lebo nebola hladna. musis byt len trpezliva, casom to prejde a opat bude pekne papat.

viktoriezdenda
31. jan 2015

Raňajky (Pečivo s maslom a šunkou, zelenina (rajčina, kaleráb ) a džús, sladké pečivo (vianočka, závin, croassant...) a kakao, chlieb s nátierkou (rybacia, syrová, vajíčková), zelenina (uhorka, reďkovka ) a čaj, cereálnie v mlieku ) 8,30-9,00 hod.
Desiata (mliečko) 10-10,30 hod.
Obed (čo sa varí) 12,00-13,00 hod.
Olovrant (mliečko) 14,30-15,00 hod.
Druhý olovrant (rožok, jabĺčko, piškóty, jogurt...) 16,30-17,00 hod.
Večera ( to isté čo na obed) 18,30-19,00 hod.
Druhá večera (mliečko) 20,30- 21,00 hod. dobrú noc...!dobrú chuŤ