Čo jedávajú vaše deti na raňajky?

zuzu101
29. dec 2010

Synček pekne papal na raňajky chlebík, sendvič,...no už asi od októbra všetko odmieta, so všetkým sa dusí až ho z pečiva napína.tak sme začali pribináčiky a termixy rôznych príchutí, no myslím si že aj toho sa už prejedol.ináč papá všetko pekne - ovocie na desiatu, polievočka, masko, zeleninka - obed, jogurtík alebo výživka na olovrant a na večeru kašu.A k tomu je dojčený - v noci len raz a ráno mu pred raňajkami nedávam.čo dávate svojím ratolestiam vy??????
ešte uvediem že máme zatiaľ len dva dolné a štyri horné zúbky a hrýzť mu ešte veľmi nejde tak sme na "malinkých kúskoch", jedlo si hneď posunie dozadu a už ho aj napína a musím ho prvrátiť dole hlavou a buchnúť po chrbátiku.poraďťe - čo mu mám dať??????????

natashkaa
29. dec 2010

ahoj presne s tymto sme mali problem (aj mame) maly ma 18mes. Kezde este sladke a pribinaciky nepapa tak ja som mu vymenila desiatu a ranajky. Takze rano som mu zacala davat ovocie a na deaitu mu namazem rozok masielko a FUNGUJE! skus to

anjelicek26
29. dec 2010

My sme od 1.5 roky zacali s müsli, pokrajane ovocie, vlocky, trosku miesaneho ovocneho müsli na to, polka bieleho jogurtu a trochu tepleho mlieka, chutilo jej to maximalne, toto ranajkuje dodnes. Da sa to obmienat kazde rano inym ovocim, inym müsli, a je to zdrave a super na crevnu ocistu 🙂 Ja s drahym ranajkujeme vlastne to iste

btw. Mas pocit, ze malemu tie ranajky chybaju? Mozno mu staci ranne kojenie a papa az na desiatu... ak papa pekne, tak by som to neriesila, moze ranajky vynechat nejaky ten tyzden a skusite to nanovo.

jarunka111
29. dec 2010

ahoj, malý má 18mes. a ráno po prebudení vždy dostane mliečko a až neskôr (za1-2hod.) chlebík alebo niečo iné, tiež nepapá pribináčiky a pod. a takto nám to funguje 😉

babulina
29. dec 2010

nasa po roku a pol doteraz ma na ranajky jogurt, obcas jej ho zamenim za pribinacika ale to skor vynimocne

janulka182
29. dec 2010

ahoj. my mame sice len 13 mesiacov, no riesila som ten isty problem. u nas to zacalo ked bola mala chora. vtedy ju z peciva naplo a odvtedy mi ho nechce. tak jej davam na ranajky bud instantnu kasu alebo drvene ovsene vlocky namocim do mlieka na par minut a potom primiesam do probiotickeho jogurtu. takto ma v ranajkach vlastne tiez obilniny. no a pecivo jej dam len obcas medzi jedlom do rucky.

danu
29. dec 2010

Otazka je prehodena na Diskusiu, kedze sa pytas na viac veci. + premenovana na Co jedavaju vase deti na ranajky?
Vid pravidla Bod 9 d.)
Ak zadávaš Otázku:
Nezadávaj otázky, ktoré vyžadujú dlhú diskusiu.

rainee
31. dec 2010

my davame zatial na ranajky len mliecko a trosku chlebika s maslom alebo nieco podobne. jogurt/pribinacik/vyzivku/ovocko az potom na desiatu. myslim ze je taka naliata mlieka ze ani moc ranajkovat nechce...

benne
31. dec 2010

@zuzu101 moja do 3 rokov pila na ranajky len kakao z fľaše... jednoduché, rýchle... obe strany spkojné a potom jedla desiatu...

aleela
31. dec 2010

Nas maly ma hned po prebudeni materske mliecko, o pol hodinu znova mliecko a potom trochu ovocia. Papa len pred obednajsim spanim okolo 11-12hod polievocku, alebo az po prebudeni. Tiez nechce rano nic spapat. Ale skusim tie ovsene vlocky, dobry napad 🙂 Poobede uz potom papa dobre, takze sa s tym netrapim, keby bol hladny, pytal by si 😉

lenka1smejka
31. dec 2010

Tak nasa vymyselnicka papa rano mlieko okolo 180ml na 2x a potom za hodku ovocie niekedy 2ks niekedy 3 ks a to jej musim roztlacit vydlicku alebo postruhat a uz viac doobeda nic neje iba vymysla... 😠 ale s tymi ovsenyma vlockami fakt super napad to by som mohla s tym ovocim davat dakujem

murinka
31. dec 2010

nas drobec rano velmi nechce papkat ale zapnem jej rozpravky alebo pozerame knizku s obrazkami,davam jej chlebik vacsinou s pazitkovou pomazankou,ak mame rano cerstve rohliky tak jej pomastim rozok s maslom a k tomu parenica(zboznuje ju),sem-tam ma vianocku s maslom,obcas jej dam hydinovu pasteku alebo polovicu kuracej parky...niekedy jej dam jogurt ale v poslednej dobe ho dost odmieta...a k ranajkam teply cajik 😉

monikapalo
1. jan 2011

Moj syn papa rano mlieko, ale podotykam, ze to mliecko pije este aj dvakrat v noci, takze rano vypije 140 ml niekedy naraz, niekedy na dvakrat. Tak som to zrusila a zacali sme jest pecivo, ale toto uplne odmieta, pretoze ho to dusi, ci uz z maslom, alebo bez. O chlebe ani nehovorim. Mame styri zuby. Takze tiez rozmyslam, co mu dat na ranajky. Asi skusim jogurt s rozkom......

alexandrah
1. jan 2011

u nas tiez väcsinou rano mlieko, prip.kasa, potom casto az do obeda neje ... ak si da ovocie, nechce obed ...

lilla244
26. jan 2013

Ovsena kasa(robim ju s ryzovym mliekom) to by jedol kazdy den.
Jogurt s vlockami, banan/jablko/iný druh ovocia
Občas len fľaša UM plus polovica bananu
Chlieb môj syn nejedava vôbec,nechce.