Čo môžu deti papať po výbere nosných mandlí?

rozala111
13. jún 2010

Ahojte, detom, by mali vyberat vo stvrtok nosne mandle - dufam, ze neochoreju a ze sa to podari. Chcem vas poprosit, ake jedlo sa dava detickam po operacii? co vsetko mozu papat? nejake tipy na jedlo. A este co mozu robit, su nejako obmedzene? dakujem.

monci78
11. mar 2012

@strapco13 ďakujem, prečítam, ano najskôr dáme urobiť všetky testy a potom sa uvidí. No mám strach, lebo aj manželovi ich museli vybrať ked bol malí, vždy mal vysoké horúčky a neustále choroby. Dúfam, že to Roland po ňom zdedil... ☹

fordikford
11. mar 2012

mojmu synovi vyberali mandle pred mesiacom na na jedenie mohol len letnu polievku a kašovitu stravu nemohol rožky ani chlieb iba striedku aby mu to tam nepodraždilo trvalo to asi dva dni lebo bol stale hladny takže sme jedli klasicky . 🙂

monci78
10. apr 2012

@strapco13 tak len Vam chcem pridat moju skusenost cerstvu. Mame po operacii, syn ma 21 mesiacov, krasne ho uspali, mandle nosne vybrali, z krcnych museli orezat. Nosne mandle mal vraj strasne a mal aj hnisave vacky na nich. Strasne strasne som sa bala, to neprajem nikomu co som prezivala aky strach. Boli sme v Leviciach v mediclinik a operoval ho doktor Csendes. Super super odbornik, dole klobuk, aj anesteziolog bol strááásne mily, ma tam ukludnovali, mohla som s malim na salu kym nezaspal, do pol hodiny bol spet. Potom sa prebral a az poobede zaspal, bol trosku urevany, ale nic hrozne o 6tej vecer sme isli domov. Doma to uz bolo lepsie, sme sa pozabavali a celkom pekne spinkal este druhy den bol umrncany, ale zacal sa nam tlacit ocny zub, chuda akoby toho nemal dost, tak s tym sme sa viac trapili ako s mandlami. Naozaj to deti znasaju lepsie, dnes uz mu nic nieje, prve dva dni papal len kasovitu stravu a potom uz vsetko. Krasne spinkame ziadne chrapanie, konecne, az mi je to cudne. Takze maminky nebojte sa fakt, pomoze to detickam, pre mna to bolo asi horsie ako pre neho. Som strasne stastna a dufam ze uz bude pokoj... 😉

miskachrumka
11. jún 2012

ahojte maminky nás vyber nosnej mandle čaká teraz v piatok ...zajtra máme odbery krvy ...
chcem sa opýtat čo nám v odberoch može skompliovať to že nám operáciu odložia?

alena16
11. jún 2012

@miskachrumka Nám sa výber mandle posúval asi 3 x preto, ze mal malý soplíky, aj ked iba priesvitne, bez inych priznakov, ale nasa detska nam proste nechcela dat papier ze moze ist na operaciu. Aj ked sestricka v nemocnici povedala, ze take mierne sopliky nevadia, ze sak to je normalne...

miskachrumka
11. jún 2012

@strapco13 chcela by som sa opýtat vás ako odborníčky !
Malému od malička aj tečú dost očka nie hnis len čisté slzy či svieti slnko či fúka vždy ich má vela pod očami ...boli sme už viac krát aj u očnej a povedala ,že má očká v poriadku nič im nechýba dala nám len niečo na preliečenie očiek a išli sme domov .....že su deti čo nemajú a čo maju citlivejšie očká ako on !
Chcela som sa opýtat boli sme pred 3 tyždnami u ORL a nám povedala že máme jednu nosnú mandlu strasne veliku že ju treba vybrat na operáciu ideme teraz v piatok ...malý prekonal 3 zapal uška za 6 tyždnov ☹ ☹
Ccem sa opýtat može tá mandla nejak ovplivnovať aj to tečenie očiek ?
kedže je to všetko prepojené ?!
dakujem za odpoved .... 🙂

manka
11. jún 2012

@miskachrumka operaciu moze odlizit choroba, ako tu bolo pisane. ine vysledky - napr. zvysena krvacavost a pod. drzime palce

miskachrumka
11. jún 2012

@alena16 aha tak soplíky chvalabohu nemá ...
ja len či budú odbery v poriadku !

miskachrumka
11. jún 2012

@manka aha ...ak mu zistia ,že má nejaku infekciu ako z choroby nepreliečenej ?
ako mne zistili ...tak ?
ale ja verím že budu okej a že sa soplom uplne do piatku vyhneme a budeme to mať za sebou !!!!!!!

strapco13
11. jún 2012

@miskachrumka do nosa ustioa slzne kanaliky..nimi sa vie preniest infekt z nosa do oka a opacne, a ak je toto prepojenie opucnute /infekt, alergia/ tak slzy neotekaju do nosa akoby mali /slzy sa tvoria stale nie len pri placi/ a tak moze ocko slzit
pozri moj clanok o nosnej mandli

miskachrumka
11. jún 2012

@strapco13 dakujem tak že to má spolu súvis 😉
dufam že aj na očka nám to pomože dakujem idem prečítat !

katecameron
11. jún 2012

my sme prezili na narajbanom jablcku a banane prve dni detom to chutilo 😉

miskachrumka
11. jún 2012

@katecameron no pochybujem že by náš prežil na jablku a banáne :/

miskachrumka
11. jún 2012

@strapco13 prečítala som a dočítala som sa aj že je potrebne vyšetrenie aj anesteziologom ...nášmalý zdedil šelest na srdiečku treba ist aj tam na vyšetrenie ?

strapco13
11. jún 2012

@miskachrumka ak idete do celkovej tak anesteziolog musi byt..kedze mate selest na srdiecku, pravdepodobne budu pozadovat vyjadrenie kardiologa

miskachrumka
11. jún 2012

@strapco13 tak že by bolo dobré navštíviť aj kardiologa ...okej dakujem za rady verím že v piatok budeme doma po tom všetkom spokojný a štastný !

strapco13
11. jún 2012

@miskachrumka drzim palce 😉

katecameron
11. jún 2012

@miskachrumka tak samozrejme nie tyzden ale prve dva dni nic ine nejedli a dalo sa 😉

miskachrumka
11. jún 2012

@strapco13 dakujem budem to velmi potrebovať !

mirkaove
11. jún 2012

@miskachrumka Ahoj, môj malý bol na výbere nosnej mandle 31.5. Zákrok mu robili v úplnej anest., boli sme v Piešťanoch. Zákrok mu robili o pol dvanástej a už o pol štvrtej ho pustili domov. Trochu vrackal , napínalo ho, lebo nemal čo vrackať. Doma sa prespal a potom papal polievočku. Dopadlo to veľmi dobre, malý nemal žiadne bolesti, nič sme mu nemuseli dávať. Na druhý deň bol stále hladný🙂, tak to prežil na polievke a aj cestovinky a chlebík, stred papal. Boli sme týždeň doma, nechodili sme nejako von. Malý má tiež šelest, tak sme boli aj u kardiologičky. Ešte sme nevedeli, či ho budú operovať, lebo mal menej trombocytov, ale nakoniec ho operovali. Zmenu badám, určite mu to pomohlo, lebo už stále dýchal cez pusku a aj horšie spával.Tak držím päste.

miskachrumka
11. jún 2012

@mirkaove dakujem pekne za skúsenosť .....
dufam že aj ja budem spokojná a štastná v piatok po že už to máme za sebou !
kolko bol na operačke ?
nás idu operovať v ZV -vo zvolene ideme ráno na pol deviatu !

miskachrumka
11. jún 2012

@mirkaove aj plačkal po či nie ?
rada by som si otom pokecala tu an nemám skím lebo všetci naokolo boli len na vyber krčných mandlí nie nosnej tak sa ani nemám koho popýtat ☹

mirkaove
11. jún 2012

@miskachrumka ja som tam vlastne s malým nebola, bol s tatinom, lebo máme ešte malú dcérku, ktorú kojím, tak sa to nedalo, prišli tam ráno na ôsmu, ešte mu robili nejaké odbery, potom, keď mohol teda ísť na operáciu mu dali nejaký oblbovák 🙂 bol ako omámený 🙂, zobrali ho na sál a trvalo to necelú pol hodinku. Keď ho priniesli spal, potom sa prebral, trošku plačkal a ešte na chvíľu zaspal. Ale každé dieťa to môže prežívať ináč, ale ten plač tam asi vždy je....Potom pil trošku vodičky, ale tu aj vyvrackal. Ono po tej narkóze býva zle, ešte po ceste domov trošku vrackal a doma už vôbec. Doma už navečer aj pobehoval 🙂 Inak od polnoci sme už nedávali nič ani piť ani jesť, ani cukrík. Nič pred tou operáciou.Tak neboj, všetko dobre dopadne a malému to pomôže.

miskachrumka
12. jún 2012

@mirkaove no informovala ma dr čo bude robiť operáciu ...že po pol noci len pit čistu vodu a od siedmej rana už nič uplne !kvoli bezpečnosti !
a dnes sme boli na krvičku a na kardilogiu ...kardio je okej a vysledky z krvičky budu až zajtra "

monci78
13. jún 2012

@miskachrumka len teraz som nasla tvoj prispevok, my sme boli s malym nejak koncom marca sa mi zda, vybrali mu nosne mandle a z krcnych sa rozhodol doktor pri samotnej operacii mu trosku okresat, lebo aj tie sa mu zväčšovali. Neboj nic, aj ja som bola hrozne prelaknuta ako ty, a to nas Roland este nema ani dva roky. tiez mal zapal usiek, casto nadchu a furt 40st. horucky. neskôr zacal chrapat a uz to aj bolo. Nas operoval mudr. Cendes v Leviciach, rano sme prisli, okolo pol desiatej ho zobrali a za pol hodinku bol späť. Ziadna krv ani nic podobne maly bol statocny, ja som to prezivala viac, trosku plakal, nedal sa utisit, tiez trosku zvracal, ale len take hlieny, podla mna nechod s nim sama, si tehulka, somnou bola mamina a bolo super ze sme sa striedali. vecer nas pustili domov, a uz papal polievku, starky mu doniesol jahody a milacika, juj to ste mali vidiet, akoby vzivote nejedol, tak sa pustil dotoho. 😀 Este druhy den trosku mrncal, ale uz aj pobehoval. a treti den sme ani nevedeli, ze sme boli na operacii. Jaj a este ma napada, bude trosku rozpravat tak divne cez nos asi par dni to trvalo, vela sme sa smiali taky bol zlaty. Neboj nic bude dobre a teraz ked pocujem ako krasne spinka a ked ma aj sopliky tak len tri dni a krasne mu vytekaju, bez teploty, dakujem bohu, ze sme sa na to dali, bude dobre uvidis... 😉

miskachrumka
13. jún 2012

@monci78 nič lepšie som si nemohla prečítat den pred zákrokom 😵
dakujem si m ateraz tak navnadila až si ma dobila energiou 🙂 🙂 🙂 🙂
dakujem pekne som hned spokojnejšia náš malý ide do zv na vyber v piatok o pol deviatej

monci78
13. jún 2012

@miskachrumka jejo to som fakt rada, že som pomohla, ale ozaj mi ver, že to bude ok!!! Ty sa budeš viacej bat, jak to dieta, aj ja som strasny strachopud, ja som maleho niesla na sal a tam som revala, zlati anesteziologovia boli, ma tam hladkali, lebo len furt to som hovorila, ze vsak ze sa preberie.. 😀 som im robila soky...aaale asi su zvyknuty aj na to. A mali nieze dlho spal, ja som sa modlila ked ho doniesli späť že este nech spi 😀 . No fakt to nieje nic hrozne, vydrží to neboj, a naozaj je pravda čím menší tým lepšie to znáša a fakt je to tak. Držím palec a ozvy sa ako to dopadlo 😉

miskachrumka
13. jún 2012

@monci78 dakujem aj ja verím že bude všetko okej aj ked mám ako píšeš aj ty velký strach najahoršie bude ked ho budu brať na sálu :(
a hrať sa pred ním že sa nič nedeje :(
ked si na toto spomeniem hned mám slzy v očiach :( 😢 😢

monci78
13. jún 2012

@miskachrumka ten strach dobre poznam ale uz ked budes v nemocnici budu tam aj ine deticky a maminky a uvidis ze to z teba opadne a uz budes mysliet len na to aby si mu dala tu najväčšiu istotu že sa nič nedeje...uvidis ze to tak bude a rychlo rychlo to ubehne 😉

miskachrumka
13. jún 2012

@monci78 tam boli aj iné mamičky ?
ja že tam budem sama :( lebo toto je najaké medi centrum nerobí sa to v nemocnici