Čo papali vaše deti v 9 mesiaci?

renata5
22. apr 2012

🙂 🙂 ahojte moj papa klasika zeleninka,ovocie,kaše,rybku,vyzivu 🙂 🙂 jogurt ked nieco ine davate poradte mi aby som mu obohatila menicek tu rybku mi poradila pediatricka

31majka12
22. apr 2012

my to papame a to maly ma len 8 mesiacov,ale tak my sme iny pripad...moj maly nechce papat mlieko..ani mliecne kase.
Ja davam malemu aj tvaroh,chlebik z masielkom-kravskym,syr Lucina.
Je to vsetko schvalene pediatrom.
🙂

kerynka87
22. apr 2012

Rybu? my ešte nedávame - a akú? my dávame aj ryžu, chlebík, rožtek, piškóty, kukuričné chrumky nesolené, mliečne kaše...

rabiva
22. apr 2012

moj takmer 9M nechce papat takmer nic 😒 ani ovocie ani zeleninu, skusame od 6M - zje niekedy 5lyziciek niekedy max. 10 a dost, uz ani za svet nic nezje... takze len dojcenie... ktovie kedy dojdeme do toho levelu ze ryba... 😅

luciferkax
22. apr 2012

nič, MM, s ťažkou biedou trocha jablka a banánu, a má rád masko a šťavičku, to jediné zje s chuťou :D

katuska169
23. apr 2012

mne uz povedala doktorka ze nech jej uz davam vsetko ked sme mali devet mesiacov 😅 tak uz mojej 9.5mesiaca tak jej davam vsetko,len jej stravu nesolim
🙂

graceful9
20. sep 2012

@rabiva ahoj, my sme tak isto na tom, okrem mliečka a jogurtu nechce nič, len pár lyžičiek,,,,u vás sa to kedy zlepšilo?

anidadi
20. sep 2012

🙂 vsetko, a 27mesiacikov som ho kojila 😉

barbora1989
2. apr 2015

Ja mam 9mesacnu cerku papala mi pekne vyzivy meskove zo zeleninkou ale teras mi uz nechce robievam jej aj doma zeleninku z meskom(kuracie prsa) zemiaciky ryza ale nechce mi papat jedine roztek a skusam aj troska syr ale neviem co jej mam dat bojim sa jej davat kravske mliecko a je to s nu troska horsie lebo nema vobec zubky a ani neviem z akeho meska jej este mozem dat ak mi mozte poradit budem vdacna ani milacik nechce len len ze si da 2-3lyzicky tak ozaj uz neviem co aj kasicky sme pokupovaly rozne druhy a to tez nechce ovoci tez ne akurat troska banan to je vsetko ozaj uz nevim co jej urobit aby spapala budem naozaj vdacna za kazdu radu,dakujem

nensynaumy
8. feb 2016

Môj sincek má 8 mesiacov a pápka dosť veľa ani ja toľko nepapkam čo on pápka zemiaky kompót a dva rezne . A polievku pápka celu šálku : ) môj mali bujacik

sawushka
28. apr 2016

ženy,neviem tiež ci mame bohaty jedalniček,klasika rano ovsene vlocky uvarene z jablckom,albo presnidavka s piškotkou,jablčko postruhane na drť s piskotami alebo marinou, obed kuracinka so zeleninkou aku najdem vacsinou mrkva petrzlen
,na pare kalerab ,brokolica iba ruzicky, mrkvicka na oasiky dobre sa mu to kuska, ked nemam masko tak použijem uvarene žltko, kaše už nedavam davala som mliečne sunarek ochutene,a kladika ovocie jablko, hruska, jahodka, bananik- iba trochu zapeka, nvm co este skusit? mali smr aj pribinacka s marinou

jukov
28. apr 2016

Vnúčik má o týždeň 9 mesiacov, vôbec nebol kojený, nemôže vajíčko a kupované výživy (ovocie, zelenina, mäso), vyhádže sa z nich, tak mu chystáme úplne všetko doma. Ešte nemá zuby (už mu prvý vykukuje 🙂 ), tak mixujeme, ale teraz už nie na úplnu hladkú kašu.
Raňajky 200ml - kravské mlieko (schválené alergologičkou a pediatričkou)
Desiata - ovocie (jablko, banán, hruška, broskyňa, už dostal aj bezkôstkové hrozno a melón Galia, za melónom sa išiel potrhať
Obed 250-350g - zelenina (mrkva, batat, zemiak, brokolica, tekvica, pór, cukina, karfiol, kaleráb, špenát, petržlen, šošovica červená, ryža
mäso (kuracie, morčacie, zajačie, teľacie)
omáčky - prívarky (zahustené zemiakom+múkou)
bezvaječné cestoviny
Olovrant - jogurt Zvolenský (smotanový, vanilkový, marhuľový)
kašičky (ryžová, kukuričná, ovsené otruby, včera dostal krupicovú kašu) - niekedy ochutené trošku s ovocím
mliečna ryža (domáca)
puding
rohlík alebo chlebík maslom alebo syrom
kuracia šunka (saláma) 96%-ná (volá sa kniežacia, alebo tak nijak)
Večera po kúpaní 200ml - kravské mlieko
potom hajať a do rána spinká