Jedálniček 14-mesačnej

fallenkaa
11. dec 2023

Ahoj poraďte, mám pocit že malej dávam malo jest a že je to jeden z dôvodov prečo mi v noci mrnci a stále chce piť mlieko, že nie je sýta

Raňajky medzi 8-9 ma väčšinou kasu a ovocie alebo chlebik a nátierku, vianocku menej často
O 12 ma mlieko a ide spat (bez mlieka mi nezaspi)
15:00 väčšinou neskorý obed (klasika mäso alebo ryba a zelenina, zemiaky, rizoto, polievky, placky)
Okolo 17:30 jogurt alebo jogurt ovocie alebo ovocie a kukur chrumky
Okolo 20:00 kúpeme, mlieko a spat…

adelkaa9
11. dec 2023

@fallenkaa mne to príde málo, je problém že ti nechce jesť?
Ranajky - ok, medzi tým nejaký snack, o 12 normálny obed nie mlieko, keď tak potom ponúknuť trochu mliečka na ten spánok keď potrebuje, po spánku olovrant napr. ten jogurt, večera - jogurt, chrumky to je málo…buď z obeda alebo chlebik, kasa a pod…a o 20:00 to mlieko keď potrebuje je ok

nina0412
11. dec 2023

@fallenkaa môj má 15m a raňajky okolo 9 lievance rožok toast
Potom papa ovocie okolo pól 11
Okolo pól 12-12 papava polievku ide spat a led sa zobudí má druhy obed už hlavný chod podľa toho čo má uvarene potom okolo 4 papa jogurt alebo načo má chuť a niekedy má aj kasu krupicovu okolo 6 podľa toho či je hladny a potom o pól 9 mlieko na spánok a medzi tými jedlami papa ešte piskoty alebo chrupky tyčinky proste stále niečo papa

klip0
11. dec 2023

Tiež by som dala normálny obed a mlieko len na dotlacenie. To isté večera. Veď v podstate je pred spanim na jogurte alebo ovocí, co vôbec nezasyti a potom mlieko. V tomto veku už určite normalnu večeru a mlieko len na ukludnenie/dotlacenie. Nie ako hlavný chod miesto jedla

fallenkaa
autor
11. dec 2023

@klip0
@adelkaa9

Nie je problém že by nechcela jesť, práve naopak, s váhou sme nikdy nemali problém u pediatricky, ma 14 mes a 12kg.
Preto som aj mala pocit že jej to stačí ale skúsim ako mi píšete
Hlavne tu večeru plnohodnotnú
Na obed ma mlieko preto, lebo keď dostane plnu dávku,ukľudní sa na fľaši a dokonca na fľaši zaspí a potom jeme až 3h nato, takže vychádzam z toho že jej to energeticky stačí

beata_k
11. dec 2023

@fallenkaa Ked si to zhrniem, tak tvoje dieta ma plnohodnotny chod raz denne. Este ranajky ako tak, obed mlieko, olovrant jogurt a vecera mlieko. Rocne dieta je 5x denne. Mlieko je uz len doplnok na dotlacenie.

sun_shine_2020
11. dec 2023

@fallenkaa ahoj, skus dat ranajky, potom desiatu a obed (pokojne rozdel obed - pred spankom polievku, po spanku druhy chod), olovrant a veceru. Postupne pridavaj chody 🙂

lucia13022023
12. dec 2023

Ahoj, mali sme podobný problém. Malý sa mi budil často na mlieko, vypil poriadne dávky a cez deň jedol, ale neublížil tomu jedlu nejak extra.
Začala som dávať menšie dávky mlieka v noci, zrušila som jedno mlieko.
Potom zas ešte menšie dávkh a druhe mlieko zrušené.
Teraz sme na tom tak ze vypije len jeden x za noc mlieko 90ml, a pekne spi inak celú noc a cez deň na 3 plnohodnotné chody. Ze sa nemusí dodajat mlieka v noci 🤣 takže skus znižovať postupne mlieko a rozje sa cez deň