Čo variť na Nový rok?

jitkau
31. dec 2023

Zdravim dievčatá, čo varíte na Novoročný obed???

viestta
31. dec 2023

Bravcove platky na sampinonoch a ryza budu dnes na veceru aj zajtra na obed

minenkak
31. dec 2023

Už asi nič, keď je po dvanástej a ešte nik nedal nič variť

roja01
31. dec 2023

Povera znie, nic co malo kridla a plutvy, aby neodletelo al.neodplavalo stastie. 🤣 Moja mamka vzdy robila svieckovu.

biglovemom
31. dec 2023

Ja robila kura rezne dnes a pyre ,sestra kacicu s cervenou kapustou a knedlik

ivik4
31. dec 2023

Ja som piekla mäso, cervena kapusta a knedla. Bude aj na zajtra

natall113
31. dec 2023

Kapustnica bude aj na zajtra a pečená bravčová hruď s pyré

dadka1997
31. dec 2023

@jitkau mame kapustnicu, deti zeleninkovu polievku s haluskami, šalat a rezne, deti kašu

lenkahvh
31. dec 2023

u nas neviem, ale v Madarsku sa tradicne je šošovicova polievka a druhe je vzdy z prasata - pecene atd.
Zrnity pokrm zo strukovin prinesie - namnozi- peniaze - a prasa vyhrabe - obrazne - stastie zo zeme rypakom. Nieco v tomto duchu. Mne sa to celkom paci, tam to tam jedavaju.

bessie12
31. dec 2023

Tak ako každý rok sekaná so zemiakovým pyré.

luccija
31. dec 2023

Panenku na hriboch, alebo nive a ryzu

lenkahvh
31. dec 2023

@lenkahvh ešte sa doplnam - aj v nasich koncinach to tak byvalo teda 🙂 koniec naucneho okienka 🙂

Menu pozostávalo z jedál, ktoré symbolizovali hojnosť, blahobyt a peniaze – mali zaručiť, že počas roka nikto z prítomných pri stole nebude hladovať. Z mäsa sa jedávalo a v mnohých častiach Slovenska sále jedáva najmä bravčové ako symbol blahobytu, údené a rôzne druhy strukovín – šošovica, hrach, ale aj cícer, fazuľa a krúpy. Nemohli chýbať ani jedlá s makom.

liz_lemon
31. dec 2023

@minenkak pyta sa na zajtrajsi den, nie co dnes

natalka13
31. dec 2023

Keby to.platilo vsetci sme bohaci.

liz_lemon
31. dec 2023

rezne z panenky

ninusa221
31. dec 2023

Svokra nám dala sviečkovú tak našťastie nemusím varit

akinomel
31. dec 2023

@jitkau minútky z marinovanej bravčovej panenky, hranolky, príloha bude niečo kyslé - uhorky, kápia...

mirkovagabicka
31. dec 2023

Sviečkovú mame na plane, minuly rok panenka s nivovou a zemiaky, predtým teľacie rezne 🙂

kikazoe
31. dec 2023

keďže tu mám pubertácku prespávačku, varím čo si slečny povedali- domácu pizzu, bolonské špagety a barszcz s uškami ..... varíme na čo máme chuť a nie podľa tradícií

dzulli1980
31. dec 2023

Dcére boloňské špagety, my s mužom pečený bôčik, kyslá kapusta, opekané zemiačky.

minenkak
31. dec 2023

@liz_lemon tak asi nič ani zajtra , lebo ešte sa nič nevarí

mima1608
31. dec 2023

Zajtra nevaríme. Varili sme dnes kapustnicu, šmykľavý šalát a rezne z brav. panenky. Takže zajtra dojedáme (a možno aj pozajtra 🙈😅)