Hera verzus maslo

mia456
19. dec 2023

Kocky nasla som stary recept, ktory chcem vyskusat, ale je tam Hera. Moze sa Hera vymenit za maslo 1:1 alebo treba iny pomer? Dakujem vopred

mclissa
19. dec 2023

Ja davam vzdy len maslo, do vsetkych kolacov.

bubinkaaa
19. dec 2023

@mia456 určite je stále lepšie a chutnejšie maslo ....

mima172
19. dec 2023

@mia456 Už roky pečiem len s maslom. Kdekoľvek je v recepte Hera, tak ju nahradím rovnakým množstvom masla 🙂

h2
19. dec 2023

Jasné, ja len s maslom robím. Koľko je v recepte Hery, alebo iného tuku, presne toľko dáš masla. Jediný rozdiel je v tom, že keď dávaš cesto odležať do chladničky, tak si ho potom včas vylož, lebo s maslom stuhne na kameň, na rozdiel od tých iných tukov.

majamat
19. dec 2023

do kremov len maslo, do cesta, neviem. asi zavisi od toho o co ide. asi lepsia je ta maslova Hera,a le ta je snad rovnako draha ako maslo. .

majamat
19. dec 2023

ja som raz chcela skusit maslovu heru a robila som orecovu roladu. nebol to original recept, vymyslela som si svoj a nebolo to ono. no mm ta orechova rolada chutila. ked soms a pytala, co mam upiest,t ak mi povedal, ze ti roladu, tak sa vzdy smejem, ze chce pokazenu roladu. no uz trosku zamienam v rolade heru za maslo a bola este lepsia.

kakakina
19. dec 2023

Do cesta dávam palmarin a do plnky iba maslo

morusha
19. dec 2023

@mia456 Ja dávam napr. do lineckých do cesta len heru, plnku robím len z masla alebo niekedy časť z neho nahradím herou, heliou. Čisté maslo mi príde strašne ťažké a dnes už sú tie rastlinné tuky kvalitné.

viestta
19. dec 2023

Hera aj hociktorymargarin na pecenie je nahradou masla a v receptoch sa pouziva rovnaka gramaz, je jedno co margarin na pecenie alebo maslo

evaachesa
19. dec 2023

Ja používam tiež len maslo. Odkedy muž ochutnal moje linecké z masla, tak mamine s herou už nechcel jesť. 😁 Odvtedy svokra prešla tiež na maslo. 😂

macekovam
19. dec 2023

@mia456 a je to recept na čo?

alickapusinka
19. dec 2023

Ja pečiem len s klasickým maslom aj krémy tak robím. Heru nedávam.

xckaret
19. dec 2023

@evaachesa ja som skusila linecke s maslom, a mne sa kolaciky sko keby vyprazali, neviem preco.

evaachesa
19. dec 2023

@xckaret skús tento recept, cesto je výborné. 🤤
https://www.zenyvmeste.sk/recept--najlepsie-tra...

mia456
autor
20. dec 2023

@macekovam na take cokoladove susienky

xckaret
21. dec 2023

@evaachesa dakujem, skusim

ibatanecnica
21. dec 2023

môžeš kľudne, ja tiež dávam väčšinou maslo, heru málokedy

animus
21. dec 2023

@mia456 ja som čistý zástanca masla do plniek aj do cesta ale mám tiež jeden recept, kde jednoducho ten margarín dávam rovnako ako píšeš v pomere 1:1 s maslom. Skúšala som to len s maslom ale vôbec to nebolo ono. To je naozaj jediný koláč, kde aj napriek snahe ten margarín vyhral 😂 ide o masinkove sušienky

merlinja
21. dec 2023

my dávame len Heru. Nevidím nejaký dramatický rozdiel vo výsledku. Skôr by som povedala, že s herou sa predĺži trvanlivosť . A to sme teda "pojedači masla", na chlebe, vianočke, makovníku ... vždy poriadne hrubá vrstva musí byť!

leni1405
22. dec 2023

Maslo, maslo maslo 🙂🙂