Jablková detská výživa, kde je minimum cukru

evica17
22. sep 2021

Ahojte, chcem robit detsku vyzivu, nakolko mam vela jablk a aby sa nepokazili. Ale chcela by som taku kde je minimum cukru, pripadne ziadny. Da sa to ? Nepokazi sa mi to hned ked nebude cukor ? Nemate nejaky recept ?
A este sa chcem spytat, musi sa to steriliozvat, alebo stqci horuce nalievat do flias a otacat vieckom dole ?

stanulienkat
22. sep 2021

Bez cukru,bez vselijakych zlatych klasov a bude na 1. Sterilizovat. Je tu kopec tem o tom. Pohladaj.

margaretka_
22. sep 2021

ja som robila z jablk tak, že som naparila nakrajane jablka, pomixovala, dala do poharov, poriadne ešte alkoholom pretrela hrdlo pohara a vičko a sterilizovala. fajne huste a ani jedna sa mi nepokazila 👍

usla35
22. sep 2021

pripojim sa, tiez by som chcela nieco take urobit nejaku vyzivu, pyre, len naposledy sa mi aj nastruhane jablka pokazili, tak som z toho na nervy, aby sa mi to nestalo aj teraz.

andula09
22. sep 2021

Keď som naposledy robila, tak som davala len čisto jablká. Ošúpala, očistila, nakrájala a dala variť. Potom len rozmixovať a horúce dávať do pohárikov hore dnom. To je celá veda. Ešte aj o dva roky boli v pohode, keď som našla pár posledných pohárkov.

kacena4
22. sep 2021

ahojko ak mas len jablka bude vyziva kysela ked budes robit uplne bez cukru. ja som davala minimum. a teda varievala som ju 10r. ako profirodic pre babatka 🙂 pre osviezenie som vzdy pridala k jablkam par ineho ovocia, aby nebola len jablkova - hruska, marhula, broskyna, banan... a mozes striedat pri papani

evica17
autor
22. sep 2021

@kacena4 cize ziadnu kys citronovu si nedavala ?

evica17
autor
22. sep 2021

@usla35 ved toto. Ze mne bolo povedane ze bez cukru skysne, tak sa aj bojim. Skoda by bolo toho

stanulienkat
22. sep 2021

@kacena4 nebude kysela bez cukru. Ja som mala sladku vyzivu ako cecek aj bez cukru.

janka1011
22. sep 2021

@evica17 neboj sa, nepokazí sa a ani nebude kyslá ( pokiaľ nie sú tie jablká fakt že veľmi kyslé) Ja robím celý život výživu bez cukru. Jablká ošúpať, nakrájať, uvariť, trochu nechám vychladnúť, rozmixujem a sterilizovať 20 min. Nič nepridávam. Robím čisto jablkovú, jablko - mrkva, jablko - hruška a vždy bez cukru.Ovocie obsahuje cukru dosť.Nech sa vydarí 😉

kacena4
22. sep 2021

@evica17 ano trosku kys. citronovej ako konzervant som davala

nicoli02
22. sep 2021

myslím, že nie je potrebné ani tá kyselina citrónová. keď som robila výživu z iného ovocia, tak som tam práve jablká pridala ako konzervant. obsahujú nejakú látku, nenapadne mi názov, takže nič ďalšie nie je potrebné.

enoula
22. sep 2021

Netreba cukor ani kys. Ak cisto jablkovu, tak naj z odrôd pinova, fuji. Tie su mega sladke. Vyborna je aj kombinácia s hruskami, mrkvou, bananmi

denda007
22. sep 2021

Ja som detskú výživu mrazila, vtedy tam nemusíte dávať cukor ani nič podobné. Inak myslím že sú fajn aj výživy z DM ale sú opoznanie drahšie ako obyčajné.

tini27
22. sep 2021

Ja som tak robila minuly rok, stale je tip-top 🙂. Osupala som jablka, nakrajala, varila do makka, potom rozmixovala a horuce nalialado poharov, zatvorila, otocila hore dnom a nechala do druheho dna 🙂. Jablka su sladke, cukru je v nich dost aj prirodzene, takze v pohode sa daju pouzit bez pridaneho ;)

evica17
autor
22. sep 2021

A este otazka, je potrebne jablka supat ? Mozem ich dat aj so supkou a potom zmixovat ? ( v supke je najviac vlakniny a vitaminov)

mariet24
22. sep 2021

@evica17 minulý rok som robila asi 120 pohárikov úplne bez cukru, čisté ovocie. Sterilizovala som a otočila hore dnom a nechala pomaličky chladnúť zabalené v deke aj dva dni. Zo všetkých bolo možno 5 pokazenych

vanda323
22. sep 2021

@stanulienkat A bude chutná potom? Ešte som nerobila bez zlatého klasu tak neviem

ailiba
22. sep 2021

@evica17 ja som robila iné ovocie, ale to je jedno... Rozmixovala som, pre varila a naliala do v sterilizovaných pohárov (aj viečka). Pridala som trosku pektinu (prírodný enzým, konzervant). A položila som viečkom dolu, kým nevychladli.

stanulienkat
22. sep 2021

@vanda323 vyborna, sladulinka. Naco tam davat taky humus ako Zlaty klas? K jablkam mozes pridat mrkvu, broskynu...

vanda323
22. sep 2021

@stanulienkat Fíha idem pozrieť na Google...vidíš mňa to ani Nenapadlo