Krémová čokoládová torta alebo zákusok

andreatytler
29. dec 2020

Mate odskusany dobry recept na cokoladovy zakusok alebo tortu. Musi byt ale kremovy... mat krem vo vnutri ale hlavne vonku. Muz miluje cokoladove zakusky ale nie take kde je len cokoladova poleva. Najlepsie ak je cokoladovy korpus aj plnka.
Ja nemam rada maslove plnky, kde je len maslo vymiesane s praskovym cukrom. Robim take ze davam do toho aj puding.

petulda333
29. dec 2020

Ak vies anglicky tak ti odporucam tuto. Mega cokoladova a najlepsia

https://www.youtube.com/watch?v=N--A_rWpWGY
andreatytler
autor
29. dec 2020

@petulda333 Nadhera! A ta plnka je uzasna a este sa s nou aj da ozdobovat. Super👍👍👍....
Dakujem velmi pekne. Urcite skusim.

petulda333
29. dec 2020

@andreatytler nie je zaco. Ja uz inu nerobim.. A robim aj ako muffiny alebo kolac na velky plech

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simsalabim
29. dec 2020

@andreatytler tato torta uz jednoduchsia nemoze byt a je skvela. Inu coko uz nerobim, doma chcu len tuto https://www.mimibazar.sk/recept/1313/cokoladovo...

osky
29. dec 2020

Urob kubansku tortu,je uzasna,na nete najdes recept.
Je to vlastne cokoladovy koropus,cokoladovy krem-v podstate parizsky/varena slahacka s kakaom a cukrom/ ,medzitym su banany ale robila som ju uz aj s jahodami.
Ked stuhne ,polejes cokoladou

Alebo parizsku tortu s pridanim kakaa a polejes cokoladou.

Mnam.

Ja robim aj takyto korpus-
3 bielka so stipkou soli na sneh

Potom
3 zltky
150-200g cukru
150g masla/margarin,kokos.tuk/
Vyslahat do peny
Pridat
200g polohr.muky/mozes aj celozrnnu ,spaldovu.../
120-150ml mlieka/mozes i rastlinne,alebo kysle,alebo biely redsi jogurt/
1 prasok do peciva/15-18g/
1 vanilkovy cukor
Kora z 1 citrona
Cast muky mozes nahradit kakaom
/napr.100g kakaa a 100g muky/
Vyslahat a potom jemne primiesat sneh
Vo vymastenej a mukou vysypanej forme/alebo vylozenej papierom/ piect na 160 v predhriatej rure
Po pol hodke skontroluj spajlou,ci je hotova alebo este treba.

Najlepsi korpus a mozes ho obmienat.
Dobre aj ako babovka a pod.

lasina
29. dec 2020

Ja urobím obyčajný piškótovy korpus. Prekrojím na polovicu , natriem džemom, rozkrajam banány, alebo iné ovocie a natriem vyšľahanou parížskou šľahačkou Kunin. Prekryjem korpus, a celý opäť natriem šľahačkou, čo mi ostala. Posypem malinami sušenými mrazom a dám do chladu. Vždy keď prišla návšteva, ešte sa nestalo aby ostal čo i len kúsok.

andreatytler
autor
29. dec 2020

@enoula Ta parizska torta je zaujimava... orechy milujem a vidim ze tam nie je ziadna muka... takze aj zdravsie je to. Urcite vyskusam a ten karamelovy cheescake to radsej muzovi ani neukazem... on miluje cheescake a karamel. To by zjedol vsetko sam... skoda ze ja karamel nemam rada. Mozno mu to urobim na narodeniny ako darcek.
Dakujem za recepty.

andreatytler
autor
29. dec 2020

@elizabet173 Jej!!! Dakujem za plnky. Mascarpone milujem. Ten Creme Ole je puding vsak? Mozem pridat aj iny puding? Este som to tu nevidela. Ak ano, ako ho pridas? Len tak prasok nasypes do slahacky bez varenia alebo puding uvaris a potom zamiesas do slahacky? Alebo je to instantny puding?

andreatytler
autor
29. dec 2020

@simsalabim Dakujem velmi pekne... pri malom treba fakt nieco jednoduche.

andreatytler
autor
29. dec 2020

@deti95060810 Dakujem. Ten visnovy liker je super napad. Mne pride cokolada s cokoladou dost nudna a potrebujem nieco v tom... ja mam rada ovocie alebo lekvar ale muz velmi nie... tento liker moze fungovat.

andreatytler
autor
29. dec 2020

@osky Mnam! Niet nic lepsie ako banany s cokoladou. Urcite skusim. Dakujem.❤

andreatytler
autor
29. dec 2020

@lasina Krasna a urcite aj chutna! Dakujem velmi pekne.🙂

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andreatytler
autor
30. dec 2020

@elizabet173 Dakujem.❤

simca06022011
30. dec 2020

Ja robím čokoládový korpus, supnem na to napr maliny a malinový džem, a krém robím z čokolády a vychladené sľahačky 😎 ľahké a perfektne. Dá sa robiť z každého druhu čokolády, urobiť ako koláč na plech... Nemusí byť torta z toho. Vždy je to perfisne.

andreatytler
autor
30. dec 2020

@simca06022011 Dakujem velmi pekne. Vidim ze slahackovy krem je velmi popularny a ja som ho veru este nikdy nerobila ako plnku do kolaca. Vzdy len klasicku slahacku na zdobenie. Urcite skusim.

simca06022011
30. dec 2020

@andreatytler len ja mam trochu iny recept, taky bez varenia... aby sa neroztekala, smotanu 33% na hodinu-dve do mrazaku a ked idem okolo pohrkam, tak aby nezamrzla... vylejem do misy, vyslaham, zaslaham opatrne roztopenu cokoladu... hotovo :D a potom plnim korpus. Ak chcem vyssi krem, musi to byt riadne zachladnute, cize aj korpus ked sa da vychladit tak to velmi pomoze. Inak ju naplnim a odlozim do chladnicky stuhnut a dozdobim ked vychladne, my vacsinou ovocie davame, cize zdobim pred podavanim 🙂

andreatytler
autor
30. dec 2020

@xjakubikovak Vyzera nadherne a ziadna muka... zaujimave... este som take nikdy nepiekla. Vyskusam aj to. Dakujem.

andreatytler
autor
30. dec 2020

@simca06022011 Dakujem.

xjakubikovak
30. dec 2020

@andreatytler je fantastická 🥰 a ešte aj rýchla a jednoduchá, za mňa top recept 🙃