Mala zdravšia torta (korpus&krém) na 1. rok

mama4444
24. feb 2022

Maminky hľadám nejaký jednoduchý recept na menšiu tortu čisto korpus a krém zdravsej verzii ( zisden marcipan ci kilo cukru a podobne ) ❤️🙏🏻
PS : chcem upiect “naked cake”

vikusjk
24. feb 2022

@mama4444 tak uplne obyc klasika, korpus (vajicka+muka+cukor) a krem napriklad jemny tvaroh + slahacka? Pripadne aj mascarpone+tvaroh+slahacka je mega, chuti ako pribinacik. A cerstve ovocie, ci domaci dzem a moze sa mlsat

lienka175
24. feb 2022

@mama4444 ja som robila presne takú ako píše
@vikusjk , len som ešte pridala vrstvu dusených jabĺčok

jjanulienka
24. feb 2022

Piškótovy korpus a pribinacikovy krém- smotana na slahanie, tvaroh, creme ole vanilkovy, potri korpus džemom 😉

nykkushka
24. feb 2022

@mama4444 ja som robila korpus takýto - 2 vajíčka, cca 240g hladkej špaldovej múky, cca 350g domácej detskej výživy, 1čl prášku do pečiva, 1/2 kl sody BB.
Krém - neviem ci uz ma toto babo zavedené - tvaroh, Lučina a pomixovany banán 😊

enoula
24. feb 2022

Obycajna piskota, krem uz spomínané mascarpone, slahacka, hladky tvaroh. A cukru das predsa kolko chces, pripadne ovocie ake chces

katkati
24. feb 2022

@lienka175 To znie super 🙂Dusené jabĺčka si dala ako poslednú vrstvu?

lienka175
24. feb 2022

@katkati nie, korpus, jabĺčka a na to tvarohový krém... a ozdobila ovocím

katkati
24. feb 2022

@lienka175 Ďakujem, určite vyskúšam.

mama4444
autor
24. feb 2022

@vikusjk aky pomer vaj cuk muka?prosim vas ?? Vyskusam vas 🙂

mama4444
autor
24. feb 2022

@nykkushka to je krasneee. Dakujeeem

vikusjk
24. feb 2022

@mama4444 Na 1 vajicko ide 1 polievkova lyzica cukru a 1 hladkej muky. Bielka sa oddelia od zltkov, vyslahaju sa do polotuha, pocas slahania nasledne pridavat po lyzickach cukor (podla poctu vajicok - na 26cm priemer okruhlu tortu z 5 vajec uplne staci a bude sa dat prekrojit na 3 platy, ak ste sikovna, tak aj na 4 ale tensie). Bielka doslahame s tym cukrom az uplne do tuha, tak, ze sa tvori po vytiahnuti mixera pevny spic a sneh drzi v miske. Pridavame po jednom zltka, s citom zamiesavame do snehu, nasledne po jednej lyzici vopred preosiatu hladku muku zamiesame rucne tak, aby cesto ostalo nadychane. Piect na 160 st cca 50 min (podla vasej rury, ak uz vopchate spajlu ci sparadlo a po vytiahnuti je ciste, korpus je upeceny). Odporucam na spodok formy dat papier na pecenie, ale boky nicim nevytierat, po upeceni nechat vo forme vychladnut, az tak obkrojit okraje od formy, aby sa nestiahla.
Krem miesam podla chuti, vyborny je v pomere 1:1:1 mascarpone, jemny tvaroh a slahacka, ale ak chcete tuhsi, treba dat menej slahacky. Ja slahacku vopred nevyslaham, davam ju tam nevyslahanu a tak jemne zamiesam a potom preslaham mixerom. Praskovy cukor, vanilkovy cukor podla chuti.
Korpus po prekrojeni mozete potriet dzemom, naniest krem a poukladat do neho cerstve ovocie (moze byt aj kompotove, napr. mandarinky ci ananas, ci broskyne, ale treba nechat najprv odkvapkat od stavy).
Nech sa podari 🙂

nykkushka
24. feb 2022

@mama4444 ďakujem
Ja nechcem byť zlá a ani to nemyslím ako útok, určite torta ktorú ste si vybrala od pani je chutná. Ale pre ročné dieťa nie moc vhodná, teda pokiaľ sa tak nestravuje bežne - je to dosť cukru, vajíčok a hlavne v kréme dosť bielkovín a sám o sebe ťažký na strávenie ročného dieťaťa.
Ak máte možnosť, pridajte sa na FB do skupiny Čo jedia zdravé deti, majú aj podskupinu s receptami a tam je toho habakuk pre ročné babo 😊

jakubrianka
24. feb 2022

@mama4444 ja som sa natrâpila s tortou na 1 rôčik. Torta bola klasika pribináčikový krém a čučoriedky, bez poťahovky. Synček ju ale nepapal, pretože to nie je vôbec vhodná torta na konzum pre 1 ročné dieťa. Porobili sme si fotečky, dostal darčeky, mal veľkù oslavu a torta mu nechýbala. Teraz budem robiť k 2 rôčkom aj nejakú mini pre neho s pudingom bez vajec plus veľkú tortu, ktorú nebude papať.

mama4444
autor
25. feb 2022

@nykkushka dakujem pridam sa , popravde je to torna ta fotenie ktoru mozno oblizne a pacne rucickami a preto som chcela jednoduchu a taku nemarcipovanu ked uz pacne do nej rucicky ale urcite sa idem pridat dakujeem

elizabet173
25. feb 2022

@nykkushka súhlasím, ale ročné dieťa z nej zje tak dve lyžičky, možno ani to nie a je možné mu dávať len čistý korpus a ostatné zje rodina

nykkushka
25. feb 2022

@elizabet173 viem, ja som ju ale malému robila aj preto takú zdravšiu, aby si z nej mohol dať koľko chce a nemusela som riešiť, či mu bude ťažko /zle. Ja som bola a aj stále som v tomto prísna, pokiaľ to viem ovplyvniť cukor nedávam. Ale netvrdím, že to tak musí robiť každí.
Hlavne nech su rodičia a babo spokojné 😉😊

elizabet173
25. feb 2022

@nykkushka ja to chápem, tiež som cukor dávala minimálne, mala som rozumné babky, ktoré nosili ovocie a nie sladkosti, ale zase to neberiem až tak tragicky, lebo tomu ročnému je fakt viac menej fuk, či z tej torty dostane alebo mu dáš to, na čo je zvyknuté. A zase aj keď viem, že stravovacie návyky z detstva si dieťa nesie väčšinou po celý život, extrém nie je dobrý, lebo potom v škole mení svoju zdravú desiatu za sladké braky, ktoré si spolužiaci kúpia v bufete.

simca06022011
25. feb 2022

ja som robila piskotovu s jogurtom a ovocim :D pred dceru, my osatni sme mali klasiku.

nykkushka
25. feb 2022

@elizabet173 súhlasím, žiaden extrém nie je dobrý, pretože to vidím na mojej generácií, ako sme sa "stravovali". Ja si hovorím, že kým môžem ovplyvniť jeho stravu, budem to robiť, keď pôjde do škôlky/školy už takto odsledujem čo zje ale nejak to nehrotím, má aj teraz sladké, ale radšej mu dám nejaký domáci koláč s kokos cukrom alebo 90percentnu čoko ako jupíka kubíka a podobne "detské" sra*ky. Zatiaľ má dni kedy si sám vyberie radšej ovocie ako keks a čistú vodu namiesto džúsu a to mi stačí...

mama4444
autor
27. feb 2022

@vikusjk vcera som robila tortu. Len sa po nej zaprašilo ❤️🙏🏻 Mooooc dakujeeem