Máte recept na chlieb bez droždia a pšeničnej múky?

ajaja11
25. mar 2013

Ahojte dievčata mate niektora recept na chlieb,bez použitia kvasnic a pšeničnej muky?Mam intoleranciu na kvasnice a pšeničnu muku.Lepok mi nevadí. Mohol by byt z ryžovej alebo kukuričnej muky ale s použitym PDP,alebo sody bikarbony.Doteraz čo som skušala skončili v koši.Vdaka

melinocka
2. nov 2017

@alenapiestany dakujem za receptik na chlebik! dnes som ho skusala ... kedze som dala okopiste lyzicky soli aj sody bikarbony - podla slanosti usudzujem ze stacilo zarovnane. No chcem sa vas este opytat ... nejde tam vela vody? Cesto sa mi zdalo velmi riedke.

alenapiestany
2. nov 2017

@melinocka ja ked ho robím tak je celkom riedke ale po upeceni sa voda odpari. Ale ked date menej vody nezabudnite- Cesto nema byt hnietene ale len poprekladane vidlickou. A tie lyzicky zarovnane 🙂

melinocka
2. nov 2017

@alenapiestany upeceny ma podla mna dobru konzistenciu... este uvazujem, ze ci by mozno nestacilo menej sody bikarbony? Na pol kila muky by mala stacit 1 lyzicka sody... neskusala si?

tinka1977
26. nov 2017

@alenapiestany môžem vedieť presnú dávku na tento chlieb? Ďakujem

alenapiestany
26. nov 2017

@tinka1977 ved na predoslej strane by mal byt recept

slnieckoja
26. nov 2017

@ajaja11 mam vyskúšany spaldovy nekvaseny chleba , alebo írsky nekvaseny chleba . Pridám rôzne semienka alebo stačí iba trosku kminu a je fakt super a hlavne jednoduchý https://varecha.pravda.sk/recepty/irsky-chlieb-... 🙂 Uz som ho robila aj z inej muky postup a ingrediencie som nechala a tiez bol super , treba vyskúšať a trosku experimentovať .

nikaosem
16. júl 2018

@alenapiestany dobrý deň, upresnili by ste prosim recept? Ďakujem