Máte recept na krémovú brokolicovú polievku?

333kati
15. dec 2011

ahoj..poradite mi prosim niekto recept na brokolicovu polievku taku kremovu ?mixovanu? 😒 dakujem 🙂

kittyaoliver
15. dec 2011

@333kati Stačí keď dáš do hrnca ružičky z brokolice, narezané zemiaky (na 1 brokolicu asi 3 zemiaky - tie ti polievku trocha zahustia), zeleninový bujón, soľ. Uvaríš do makka, potom rozmixuješ, naleješ tam jednu šlahačku na varenie a necháš prevrieť. Ja som do nej ešte zvykla opražiť šunku a rožky (krutóny), spolu nám to veľmi chutí 🙂

333kati
autor
15. dec 2011

dakujem krasne , hned idem vyskusat 🙂

mgk111
15. dec 2011

@333kati no ja varievam zasadne bez bujonov ak je to este aj pre dieta... moj recept - ocistis brokolicu, pridas nakrajanu mrkvu, petrzlen, strucik cesnaku, nechas varit do makka (mnozstvo vody tak, aby nebola polievka riedka) rozmixujes, pridas smotanu na varenie a stipku soli... pridavame tam opekany chlebik alebo nieco podobne... ale urcite si vyberies to co tebe bude chutit najviac a urobis si tak vlastny recept 😉

zabka88
15. dec 2011

ahoj, ja ju robím tak že varím aj s mrkvou, zeleninový bujon , potom polovicu brokolice vyberiem , rozmixujem a vrátim mix do polievky, to ti ju prirodzene zahustí a už nezahusťujem ničím

veronika81
15. dec 2011

môj najobľúbenejší, najchutnejší a rýchly recept na brokolicovú polievku
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=3494
a práve včera som robila to isté s karfiolom, dá sa to zameniť s rôznou zeleninou 😉

veronika81
15. dec 2011

aha pozerám, že @kittyaoliver dala v podstate to isté 🙂

cervena_ciapocka
15. dec 2011

@mgk111 súhlas 🙂 bez bujónu
myslím, že aj recepty od @kittyaoliver a @veronika81 sú super a bujón či vegeta sa dá nahradiť soľou, pre deti menej alebo vôbec a dospelý nech si dosolí 😅 potom je viac cítiť chuť zeleninky.

veronika81
15. dec 2011

ja ešte ku koncu strúham do takýchto krémových polievok muškátový orech. Je to super 😉

333kati
autor
15. dec 2011

tak dnes som robila podla prveho receptu a je fakt chutna( aj s bujonom ) 🙂 malinky sa len tak oblizoval 😀 kittyaoliver, mgk111, zabka88 , veronika81, cervena_ciapocka - dakujem 🙂

estterka
15. dec 2011

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=37776

tejto sa nevieme dojest my 😝 so struhanym syrom,mnam 😝

nattalie
26. jan 2012

no ja mam vynikajuci recept, v prvom rade aby si mala vybornu polievku vzdaj sa a zabudni na bujony, to su zabijaci chuti a spravna kucharka po tom ani nesahne))) ja dam do osolenej vody varit najskor zemiaciky pretoze tie sa varia dlhsie ako brokolicka ta je hned hotova kedze sa da jest aj surova, spolu varit nie dlhsie ako 15 -20 min potom straca vsetke vitaminy . Rozmixujes. Das cierne korenie, a velmi dolezity je muskatovy oriesok nastruhat , da taku orientalnu bozsku chut, potom prelisovany cesnacik a pridas smotanu . Ja si este pridavam nastruhany parmezan a opekane chlebikove kocky. Dobru chut a urcite vyskusaj !

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rebeka360
28. jan 2012

ja mám celkom jednoduchý ale chutný,uvarím vo vode brokolicu s troškou soli,ke´d je makká tak ju ponorným mixérom jemne rozmixujem ,pridám,mlieko a záprašku , nakoniec rozšprudlujem vajíčko v mlieku a pridám trošku vegety,jednoduché a rýchle

lela88
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jasminet
20. aug 2013

brokolica, zemiaky, cibula, strucik dva cesnaku, osolit, okorenit, uvarit, rozmixovat a zjemnit slahackovou smotanou. do toho opeceny chlebik 😵 😵 😵 😵

zuju2
20. aug 2013

Ahoj! Ja robím brokolicovú tak, že na cibuľku, ktorú som opražila na oleji däm podusiť brokolicu ( čerstvú alebo aj mrazenú). Ochutím drvenou rascou, trošičkou korenia a vegetou. Po podusení pridám 3 zemiaky,nakrájané na malé kúsky. Keď je to uvarené do mäkka, tak zlejem vývar ( tak polovicu), osolím a pridám smotanu na šlahanie. Všetko zmixujem ponorným mixérom.Podávam s opečeným rožkom. Je super, našim veľmi chutí.

alexis13
20. aug 2013

ja mám odskúšanú túto a každému moooc chutila http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=3494

drobec89
20. aug 2013

Ahoj ja varím podľa tohto receptu, je vynikajúca http://najrecept.sk/2013/03/kremova-brokolicova... 🙂

sisatopic
17. sep 2013

pripájam sa k nattalie. takto ju robím aj ja a je božská