Obedy za 120 eur pre 2 - 3 ľudí na mesiac

19. jan 2022

Baby,ak by ste mali 120€ na mesiac na stravu,ratajme iba na varenie obedov,sem tam niečo navyše pre 2-3 ľudí čo sú slabí jedaci.Ake jedla by ste zvolili.Komentare ako si zarobiť viac si prosím odpustite.

jackie_1992
26. jan 2022

@dankanka to takto varia v skolke? Aktivne by som ziadala vyhadzov kucharky. Kuchar ma byt sakra gurman, majster v priprave jedal chutnych a vabnych, nutricne a chutovo vyvazenych.. Krista pana... Co sa tyka jedla, toto mi pride absurdne. To nie je kucharka ale kulinarsky diletant.. Och! 😤 daj dieta do inej skolky, lebo ja budem mat snad nocne mory dnes 😂😂😂

dankanka
26. jan 2022

@jackie_1992 dedinska skolka.. jedalnicek vraj nevymyslaju oni.. je to des..mala sa mi chvali ako dobre im navarili :D

zuzanka.zuzu
26. jan 2022

keby som niekedy mala mať 120e na stravu pre troch na MESIAC tak sa vys*rem na celú karanténu a robím 🙈 nemôžete byť už štvrtý krát chorí či áno? však ja som včera za 60e tankovala a vydrží mi to možno do konca týždňa.... toto je hrozné 😢 nemáte nárok na nejaký príspevok od štátu kvôli korone?

ukulela
26. jan 2022

@jackie_1992 ad skolka, no zo stravnej jednotky vela nevyriesis, navyse ezte stale normy, 1× tyzdenne sladke, bezmadite, mlete maso... nasi maju kazdy den mlieko, lebo morma,niekexy aj2x, takze mlieko aj ku spagetam .... ono veduca musi kalkulovat. Ale teda rezance s kakaom su za ciarou.... btw,maso u na slovenske.

jackie_1992
27. jan 2022

@ukulela ale urcite su skolky kde sa nemusia riadit normami 🙂 ja som na strednej praxovala v roznych skolkach a v mnohych varili dost dobre. Bolo to davno, tak hadam sa niektore skolky posunuli dalej. Aspon viem, ze aj na toto je potrebne mysliet, ked aj my budeme vyberat skolku. Ale to sme zasli do uplne inej temy uz 😄

jackie_1992
27. jan 2022

@dankanka 😃😃😃 tak ked malej chuti... 😃 ja si pamatam na gulas so slahackou a keksikmi a krupocu s hrozienkami a kecupom ked sme boli mali a chytil nas kuchasky maraton. Pri detoch nikdy nevies 😎

dzejsik
28. jan 2022

Popri varení mi napadlo, že aj drevorubačské párance by sa hodili. Celý plech ťa vyjde okolo 4€ a máš to na 2-3 dni … doplniť o slaninku a zakysanku či kyslú smotanu alebo chrumkavú cibuľku ako dávajú na jarmokoch a máš to luxusné 👌

majina1974
28. jan 2022

@dzejsik môžem poprosiť recept na Drevorubačské parance???

autor
28. jan 2022

@zuzanka.zuzu chorí nie,v karantene si po kontakte s pozitívnym.A to si v práci bohužiaľ každú chvíľu.A nie,nemôžem sa vysrať na karanténu a ísť robiť,keďže tá nepustia dovnútra a ešte ma aj niekto nahlási,to ťa nenapadlo?Na.prispevok máš nárok ak splnis podmienky a jednorazový príspevok 500€ na 10 zamestnancov je vysmech tohto štátu.

dzejsik
28. jan 2022

@majina1974
Cesto na párance: 500g polohrubej múky, 220g voda, 1 ČL soľ … zmiesiť a nechať postáť v chladničke.
Zemiaky uvaríš v šupke (cca kilo-kilo a pol menších zemiakov), po uvarení vysypeš na plech, popučíš vidličkou, omastíš a dáš do rúry zapiecť do chrumkava.
Cesto trochu rozvaľkať, pokrájať na pásiky a tie naťahovať do vriacej vody (originál sa to pára - pozri video ako tetky varia Pukanské párance, ale tento počin sa mi ešte nevydaril a preto si to vždy nakrájam na pásiky a naťahujem na čo najtenšie a najdlhšie rezance).
Do zemiakov dáš spustiť kus masla, pridáš hotové párance, osolíš, okoreníš a zmiešaš. Hotovo 🙂

Na vrch možno pridať slaninku, smotanu, bryndzu, cibuľku, tvaroh….

dzejsik
28. jan 2022

@majina1974

https://www.youtube.com/watch?v=Bs9KRrwwJow

tu ich robí tetuška poctivo párané - tvarohové aj zemiakové 😊

zuzanka.zuzu
28. jan 2022

mas 120e pre 3 osoby na mesiac - keby som si mala ist sadnut pred parlament alebo urad vlady, tak 120e by som neakceptovala za ziadnych okolnosti. to je chudoba, mas 1e na den na 1 osobu, neexist ani keby bol mor a nie nejaka posrata korona ale tak vasa vec

danculka25
28. jan 2022

@zuzanka.zuzu ved si chod sasnut pred parlament a sed.na internete je kazdy mudry,ale keby prislo k niecomu,tak sklopis usi.
Autorka pise,ze ide o prechodne obdobie,tych 120€ im ostava na stravu,zrejme po vyplateni ostatnych veci,som si ista,ze to zvladnu

zuzanka.zuzu
28. jan 2022

@danculka25 ja si nikam sadat nemusim, ja si so sebou nenecham vytierat podlahu aby sme zivorili zo 120e - a to ani na jedem mesiac, ani na prechodne obdobie, proste vobec... ja hlavu nesklanam ani v realite, preto sa toto pytat nikdy nebudem (nepisem ze sa aj mne nemoze posrat zivot ale nikdy nedopustim aby som sa s tou situaciou zmierila a odovzdane hladala najlacnejsie recepty, ja teda nie)

ukulela
28. jan 2022

@zuzanka.zuzu a co by si urobila? Vykradla banku? Ci sa hafala s tetou na upsvare? Nemaju aktualne pracu, nemaju zarobok... ak maju narok na nejaku pomoc, ci davky, mozu si vybavit. Ak nie, musia zarobit.

bluka2
28. jan 2022

Raz tu bola taká téma, kde to jedna žena dokázala a keď dala jedálniček, bola väčšina jedla zo zemiakov. Takže asi tým smerom trochu lepšie než múka...

mirage
28. jan 2022

@zuzanka.zuzu chyba ti pokora. Ja by som bola vo vyjadrovani opatrnejsia, nevies dna, ani hodiny, kedy sa nieco poserie.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ziarifka
28. jan 2022

Kupujem mäkké banány vo vypredaji, u nás na dedine ich majú raz za týždeň na polovicu (0,8e/kg), keď už príde nový tovar. Kúpim 2-3 kg a mame to na raňajky ako koktejl (0,5 litra mlieka + 1 PL kakao + 3 banány) a zvyšok robím nanuky, ktoré si deti vyťahujú na desiatu alebo olovrant (5 banánov + 250ml šľahačková smotana + 1 pl kakao). To je dávka na cca 9 foriem na nanuky, pripadne mrazit v silikónových formičkách. Miesto mlieka a šľahačky tam veľakrát dávam zvyšky tvarohu, kyslej smotany, jogurtu, kefír... takže sa spotrebujú zvyšky. Je to sladké a bez pridaneho cukru.

majina1974
29. jan 2022

@dzejsik ďakujem

majina1974
29. jan 2022

@dzejsik ďakujem,ešte som o takomto jedle nepočula,vyskúšam.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katkaseiner
5. feb 2022

@jackie_1992 podrz sa...čo som ale ja alergická, je keď deti majú v škole/škôlke špagety s kečupom....fakt nezartujem...5 kuchariek uvarí pre deti špagety s kečupom...rozum sa mi zastaví, veď to ani jedlo nie je ..

jackie_1992
6. feb 2022

@katkaseiner 🤣🤣🤣🤣 moji rodicia Toto robia.naposledy som I'm vysvetlovala ako robit bolonske, carbonara a olivove a im co najviac chuti? S kecupom 😃😃😃. Vyzivova hodnota nula 😶

mirage
6. feb 2022

@jackie_1992 presne aj my, moji nikdy toto vysperkovane jedlo nejedli. Varim rozne omacky k cestovinam, aglio olio, bolognese, amatriciana, cacio e pepe, ale dat kecup na cestoviny je hriech.

jackie_1992
6. feb 2022

@mirage suhlas. Ja som dnes spalila viedenske rezne. Hned na to som trepla panvicou, zavrela sa do izby a s myslienkou na tu radost s akou som kupovala to krasne telacie som plakala a predstavovala si ako skacem z okna 😃😃😃 zajedla som to pizzou hut a pepsi s malym v naruci. Ten sa len oblizoval a hned chcel mliecko aj on 😁😁😁 bude rovnaky manik.