Vadí mi mľaskanie ľudí

8. jan 2022

Ahojte. Aj vám vadí ked ludia pri jedle maskaju? Moj otec mlaska pri jedle. Ja to vedľa neho nemôžem vydržať. Nemôžem sa na nič iné sústrediť. Mam pocit viny ze mi taka hlúposť vadí. Ide ma rozdrapit keď vedľa mňa je hocičo nie len obed.

barbora0308
8. jan 2022

Ano vadi to aj mne, dokonca mne vadi aj ked si niekto falosne piska...waah. 😅 Ale su to moje haluze, takze predycham a ide zivot dalej, obtazovat tym moje okolie neobtazujem, mozno manzela obacs podpichnem resp. kuknem na neho tym "mojim vyrazom" a on vie 😜.

marca12
8. jan 2022

Aj mne to vadi a este viac mi vadi,keď niekto po jedle mlaska neviem ako to nazvat akoby si vyberal zo zubov jedlo. Ale je to moj problem,takze nezvyknem nikoho upozornovat. Keby to robil niekto v mojej domacnosti,tak upozornim

vikinka128
8. jan 2022

Strašne mi to vadí.. take nervy aké z mlaskania viem mať mi nespôsobuje nič iné 😂🙏🏻

gelifil
8. jan 2022

fuuuuj, otras a este chlipanie, brrrrrrr

moonlight1210
8. jan 2022

Existuje na to aj odborny nazov: mizofonia.
A nie si v tom sama. Ma to celkom vela ludi.

Co sa ale tyka mlaskania (ci podobne znejucich zvukov, trebars, ked si niekto hryze nechty, ci vycuckava jedlo zo zubov) to rusi aj mna. Aj ked dotycnemu nic nepoviem. Pokial to neprehana, alebo viem odist.

bmuller
8. jan 2022

je rozdiel, ci ti vadi len to mlaskanie, alebo viacero takychto "ludskych prejavov". mlaskanie asi vadilo mnohym, kedze sa u nas mlaskanie povazuje za znak nie velmi dobrej vychovy 😉
mozes trpiet mizofoniou, vyhladaj na nete... ked cloveku vadia bezne zvuky ako mlaskanie, srkanie, smrkanie, a pod... tusim aj na modrom koniku je tu o tom viac for.
a zatial skus pri obede pustit aspon hudbu, nech to tak nepocut

ivanka12311
8. jan 2022

Aj mne aj srkanie kávy alebo polievky 😝

oli18
8. jan 2022

Skôr by si mala napísať, že mľaskanie otca. Ja som v živote nepočula nikoho nikde chlípať, ani mľaskať. Vy možno spolužiakov v školskej družine, alebo vo vlastnej domácnosti😉 Bola som na x svadbách, krstinách, aj rôznych oslavách, aj s kolegyňami na obedoch. Všetko okolo inteligentní ľudia, nik to nerobil.

babulkomale
8. jan 2022

@marca12 vycuciava zo zubov 😃 aj mna ide z toho porazit 🤦😃

romea
8. jan 2022

No niekedy to aj mne vadilo, vekom to však už nevnímam resp sa to snažím od filtrovať keď to aj začnem vnímať, je to prirodzené beriem to tak, niekomu chuti riadne jest, on si to užíva, nechcem aby boli po mojom upozornení v krčí, totálne sa kontrolovali a boli v napati

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pictbridge
8. jan 2022

Žeby moja téma? Vadí mi mlaskanie, smrkanie, chlipanie, keď ma niekto plný nos a nahlas dýcha, vadí mi keď niekto často kašle, debilny hlasný smiech ale to sú veci ktoré mi vadia na ľuďoch s ktorými som často . Uvedomujem si ze je to choroba je to veľmi zle snažím sa s tým nezaťazovat okolie no niekedy je to v takom štádiu ze mi je do plaču odíde mi nálada a chcem byt sama. Nezvládam to . Ale inak som úplne normálny človek 🤣

pictbridge
8. jan 2022

Ja mam ešte tu smolu ze počujem všetko . Aj také zvuky ktoré naozaj nepočuje nikto. Môj muž je niekedy hotový
z toho že ako to môžem počuť. Neviem či to nazvať darom alebo prekliatim. A čím som staršia tým je to horšie začína ju mi napr vadiť niektoré zvuky aj na mojich deťoch a toho som sa stále bála. Mam to od malička . Moja starká tiež. Pri nej keby si si zamiešala kávu kovovou lyžičkou asi letiš 😃😃

marca12
8. jan 2022

@babulkomale ani nie to vyciciavanie,to mi tiez vadi,ale take akoby mlaskanie,ked si cisti zuby jazykom a pritom mlaska. Z toho ma ide vyrutit. Raz som bola s kamoskou na dovolenke a ona to robila po kazdom jedle aspon celych dlhych 20 minut a hocikedy si tak odmladkla. Mna uz natahovalo,ze jej nieco poviem

jana_eyre_2
8. jan 2022

Mne mlaskanie síce vadi, ale keďže to robia len synovia naschvál keď chcú naštvať dcéru, tak nemusím to často počúvať.. ale neznášam keď môj muž pije čaj.. on furt srka, a čaj pije veľmi často.. ako sme spolu doma (on už dva roky robí len HO) tak mám na to hrozne nervy . Ale našťastie sa vždy zavrie do pracovne 🤣

bmuller
8. jan 2022

@pictbridge ale zas ti ini by si mohli uvedomit, ze mlaskanie, potahovanie nosom, vyciciavanie zubov, suchtanie nohami, pukanie prstov, piskanie... su veci nie nutne k zivotu v hlucnej a dlhotrvajucej forme, a obtazuju mnohych inych 😖 jest a pit sa da aj ticho (alebo aspon tichsie), nos si treba vyfukat a nie potahovat, nohy dvihat ...😉

ruzasipova
8. jan 2022

Neznasam mlaskanie, srkanie, vyciciavanie jedla zo zubov a ked si niekto potiahne sopel “az z paty”, to ma rovno napina.

martina1201
8. jan 2022

Ahoj, mne mlaskanie tak strašné vadí, že som až hnusná na toho kto mlaska. Z leta mám skúsenosť s kamoškinou dcérou 5 ročnou. Bravala mňa a moju dcéru autom s jej dvoma deťmi na kúpalisko. To dieťa v aute furt jedlo. Ale ono skôr mlaskalo než jedlo. Upozornila som raz, prosím nemlaskaj, upozornila som druhý krát nemlaskaj. Na tretí krát som sa otočila dozadu a pýtam sa jej: ty si prasiatko? Ona že nie. Ja na to. Tak nemlaskaj ako prasiatko. Ono nevie prežívať so zavretými ústami, ale ty hej. Tak ich zavri a tak zuj. Kamoška vybehli oči, jej dcére tiež a potom kamoška hovorí vidíš Vivka nesmieš mlaskat.

pictbridge
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nika12323
8. jan 2022

Aj môj manžel to robí a keď to robí pri mne fakt sa niekedy neciem ovládnuť a jednu mu musím ťapnut lebo to z duše nenavidim !!!😅

janetinka27
8. jan 2022

aj ja tym trpim, misofonia 😂 moj muz je z domu nauceny jest otrasnym mlaskavym chlipavym sposobom s otvorenymi ustami a este pri tom nahlas rozpravat. strasne ma to vytaca a upozornujem ho. pride do mna taka zlost,ze sa nedokazem ovladat. inak vydrzim vela,ale tieto pazvuky urobia zo mna v momente strigu,furiu. najhorsie je,ze sa nevie naucit slusne jest, nevie sa tak kontrolovat. naopak, ja sa kontrolujem prehnane. ked jeme u svokrovcov, mam vlasy dupkom. nechapem, ako ludia nedokazu naucit vlastne deti slusne jest.ale asi preto,ze to sami nevedia.

bmuller
8. jan 2022

@pictbridge no ked ma niekto take prejavy cielene, tak ma asi o koliesko navyse 🙄 okolie to fakt nie je povinne pocuvat, aj keby netrpelo mizofoniou

annm81
8. jan 2022

@martina1201 No mne takéto zvuky tiež vadia. Ale mám zásadu, že je to môj problém a ja sa s tým musím vysporiadať. Vlastné deti vediem k tomu, aby sa podobným zvukom vyhýbali, ale vychovávať iných nemienim. Keby si nazvala moje dieťa prasiatkom, odviezla by som ťa na kúpalisko. Aj by som ťa zaviezla späť, lebo veď ťa tam nenechám samú stopovať. Ale asi by to bolo naposledy.

bmuller
8. jan 2022

@annm81 ak netrpis mizofoniou, tak mozes mlaskanie povazovat len za nie celkom prijatelne spravanie... ak tie zvuky vnimas tak, ze sa ti z toho jezia vsetky chlpy na tele a akoby ti niekto prechadzal nechtom po zivom mase, videla by si to inak 😔

martina1201
8. jan 2022

@annm81 prečítaj si čo som napísala. Opýtala som sa jej či je prasiatko. Nepovedala som o nej že je prasiatko..... A kamoška sa neurazila. Jej dcéra takto je všade. Či v reštaurácii, či v škôlke či doma. Asi jej to tiež vadí, ale zvykla si. Moje dieťa tiež občas mlaska a tiež sa jej pýtam tú istú otázku...... Pochopí a zuje so zatvorenými ústami.....

pictbridge
8. jan 2022

@annm81 ono to nieje je hlavne zdravotný problém. Človek ktorý týmto netrpí si nedokáže predstaviť či to je pre nás . Neraz som plakala. Je to neznesiteľné. A najhoršie je keď to okolie nechápe a hnevá sa na teba preto . Ty to jednoducho nevieš ovládať. A napr. Ja to vidím ze to podedi aj môj syn. Napr už teraz si neotvorí balík chipsov alebo cukrikov lebo neznáša vŕzganie obalu. Mne napr vadi všetko ale toto mi nič nerobí.

annm81
8. jan 2022

@bmuller @pictbridge
A čo má ten dotyčný človek s tým, že ja mám nejakú mentálnu odchylku? Existuje napr. strach z gombíkov, mám chodiť po ulici a vytrhávať ich ľuďom z kabátov? Alebo keď trpím fóbiou z davu, ale potrebujem ísť na úrad v centre mesta, tak mám všetkých vopred verejne vyzvať, aby v stredu medzi jednou a druhou nevstupovali na hlavné námestie? Je to jednoducho môj problém.

@martina1201 Nepriamo si ju prasiatkom nazvala. Keďže si spojila mľaskot a prasa a súčasne ona mľaskala. Tak sa neurazila, máš šťastie. Ja by som sa naštvala na kamošku, ktorá sedí v mojom aute, ktorej robím službu, že ju niekam veziem a ktorá rieši nevhodné správanie môjho dieťaťa na mojom území, ktoré ja nechcem riešiť (inak by ju asi napomenula sama, že?).

alexa21
8. jan 2022

Pre mňa je horšie už len mlaskanie so žuvačku a pískanie v nose🤦😂nie si v Tom sama😆

martina1201
8. jan 2022

@annm81 nenazvala. Len som uviedla kto mlaska a nevie papať bez mlaskania. Keby niekto takto upozorní moje dieťa tiež sa neurazim. Nemám dôvod. Neurazila by som sa dokonca ani keby sa mňa opýtala či som zabudla svoje dieťa naučiť slušnému správaniu keď nevie že nemá mlaskat. Brala by som to tak, že som asi niečo zanedbala a mala by som to napraviť......

annm81
8. jan 2022

@martina1201 Mne tiež príde mľaskot ako prejav neslušnosti a povedzme istého sedliactva. Úplne rovnako neslušné mi príde naznačovať, že iný človek sa správa ako zvieratko - je to pre mňa neprijateľne netaktné. Tak vidíš, ľudia mávajú rôznu výchovu a rôzne pohľady na to, čo je neslušné.