Ovsené vločky - raňajky

25. apr 2021

Kolko polievkovych lyzic ovsenych vlociek jete na ranajky? Ja ich zalejem horucou vodou, pridam skoricu, obcas banan alebo ine drobne ovocie. Snazim sa schudnut a preto ma zaujima ake mnozstvo vlociek je ok? Ja si davam vacsinou 3 polievkove lyzice. Dakujem za vasu skusenost.

elizabet173
25. apr 2021

ja ich jedávam len občas, mám radšej slané raňajky, ako sladké, ale keď už si ich dva tri krát do mesiaca dám, tak tiež tri kopcovité polievkové lyžice. Tiež s banánom, pomarančom, malinami, nastrúhaným jablkom...škorica, prípadne oriešky

autor
25. apr 2021

@elizabet173 cize tie 3 lyzicu su ok? Ani malo ani vela? Nepocitam kaloricke tabulky, nemam na to trpezlivost vsetko zapisovat.

katkamatka7
25. apr 2021

Koľko Ti chutí, keď neprisládzaš, nepriberieš z nich. Nemám ich každé ráno, dám si ich aj na večeru sem tam, 15 lyžíc už nedojem. Optimum 8-10 lyžíc. Tri lyžice by mi bolo málo. Ale zase z hlavného jedla si naložím menšie dávky, viac krát za deň niečo malé ( jablko,hruška, banán, jogurt, )

elizabet173
25. apr 2021

sú úplne ok

livka283
25. apr 2021

Ja som napríklad na nizkosacharidovej strave (teraz po pôrode -20kg za 3mes.) a na vločky ani nepozriem, veľa sacharidov obsahujú, tu som našla fajn článok https://fitnapady.cz/ovsene-vlocky-preco-nie-su...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizabet173
25. apr 2021

@livka283 dvadsať kg dolu za tri mesiace je dosť, budeš mať čo robiť, aby si ich nemala o pol roka späť. Celý život sa nedá byť na nízkosacharidovej diéte, keď začneš prijímať bežnú stravu, bude ťažké si váhu udržať. Je to samozrejme tvoja vec, ako si sa rozhodla dať dolu nadbytočné kg, ale niekto ide radšej pomalšie, ale bez toho, aby počas chudnutia a po schudnutí nejako radikálne menil stravovacie návyky. Takže vločky, aj iné pomalé sacharidy úplne kľudne aj počas zhadzovania váhy

livka283
25. apr 2021

@elizabet173 pred tehu som schudla 30, počas tehu si telo jednoducho pýtalo chlieb a iné cukry, treba si uvedomiť, že to nie je diéta, ale životný štýl, absolútne mi nechýba pečivo chlieb, pečiem si vlastné, rovnako si vyrábam vlastne cestoviny atď, ešte desať pôjde dolu, ale to už bez cvičenia ťažko. Samozrejme vločky sú pre niekoho ok, pre mňa už majú zbytočne vysoký kaloricky index a neodporúčala mi ich ani endokrinologička

elizabet173
25. apr 2021

@livka283 je to na tebe, každá si volí cestu, aká jej vyhovuje, v troch lyžiciach vločiek nevidím najmenší problém, je to okolo 25g ,ak to nie je samozrejme tri krát denne. Kalórií majú približne tak isto, ako jeden krajec chleba, aj obsah živín podobný. Mne pečivo nechýba vôbec, ale bez chleba by som neprežila, tiež si často pečiem vlastný, ale je fakt úplne fuk, či zješ ráno napr. chlieb so syrom a šunkou a zeleninu, alebo tri lyžice vločiek s jogurtom a ovocím. Na váhe by sa to prejaviť nemalo, lebo aj obsah bielkovín, tukov, sacharidov a vlákniny je veľmi podobný.

lindous
25. apr 2021

Ok je toľko koľko tvoje telo potrebuje, aký máš výdaj, čo a koľko ješ po zvyšok dňa samozrejme 😊 ja ráno dokážem do seba dostať minimum stravy, ak si robím vločky, tak dávam jednu takú odmerku čo má iba cca 20g, ale varím ich s mliekom, medom, ovocím a potom si dám radšej neskôr väčšiu desiatu .. Proste takto sa porovnávať nemá zmysel, ak nechceš ísť cestou zapisovania a počítania kalórií, tak musíš dať na vlastnú intuíciu a rácio, dať si toľko aby si bola akurát najedená 😊

kuko55
25. apr 2021

30g ja to vážim na váhe plus cukinu a proteín+ovocie a čoko

livka283
25. apr 2021

@elizabet173 to ja musím mať strašný metabolizmus, mám pocit, že pozriem na chleba a ide váha hore, tiež by som radšej jedla klasiku, je to výrazne lacnejšie ako moja strava,ale presne ako píšeš, je to individuálne a každý musí počúvať a sledovať svoje telo a hlavne sa hýbať

elizabet173
25. apr 2021

@livka283 ty si ten metabolizmus kafreš aj tou nízkosacharidovou diétou

andreatytler
26. apr 2021

To myslis 3 lyzice vlociek pred uvarenim alebo po uvareni? A tie lyzice su zarovnane alebo kopcovite?
Ja som citala ze sa odporuca za hrst surovych vlociek na jednu porciu. Ja zjem pol pohara. Co je hadam tak 3-4 kopcovito nalozene lyzice. Ale k tomu davam tiez za hrst hrozienok, tekvicovych semiacok, suroveho ovocia alebo jeden jogurt. Cize ked je to vsetko zamiesane a uvarene je to obrovska porcia.

zaba21
26. apr 2021

Na porciu ovsenej kaše dávam cca 40 g vločiek, to je asi 5 kopcovitých lyžíc. Varím ich zvyčajne v mandľovom mlieku+pridám ovocie. Skús pozrieť stránku fitshaker, sú tam fajn recepty

juliet86
26. apr 2021

@livka283 prosim ta a to si aj dojcila.pri takom chudnuti?