Pohostenie na oslavu do 20 eur

6. nov 2022

Poradite mi prosim nejake pohostenie na oslavu tak cca do 20e😇..viac rozpocet nepusti🫣

queen_mary
6. nov 2022

A pre deti mozno banany v piskote ponorene v cokolade.

radacak
6. nov 2022

Urobila by som nejaký lacný koláč, nemusí byť s krémom...Potom chlebíčky/alebo jednohubky tie vídu lacnejšie...chipsy, tyčinky nejakú minerálku a niečo sladené... veľa s toho nenakúpis ,najme pre toľko ľudí...Ale tak poskromne sa dá

radacak
6. nov 2022

A ešte ma napadlo tyčinky z lístkového cesta... Kúpiš 2 ,to máš do 2€ a víde s toho ooozaj veľa

jarmillka
6. nov 2022

@janka1011 akoze uplne od veci komentar.. je to detska oslava… Nie krstiny ani svadba.. Nikto sa tam nejde naobedovat.. a detom uplne staci nieco slane a torta… U nas nikdy nemali “cas” jest… Za 20€ sa da v pohode urobit nieco z listkoveho cesta, nejaky kolac…

janka1011
6. nov 2022

@jarmillka ak som to správne pochopila, na tej oslave majú byť len 3 deti...20 eur je je žalostne málo, ale ak to autorka dokáže, klobúk dolu. Pohostenie + nápoje pre 12 ľudí niečo vyjde. Ja by som to nedala.

maca1984
6. nov 2022

@janka1011 ani ja.
9 dospelákov, 3 deti...hoci aj na 2 hodiny.
To by som sa bála, že bude všetkého málo.
Oslava = u mňa, že sa ľudia najedia, napijú ( a nemyslím zrovna alko), a mám stále čo ponúknuť.
Nie že ostane prázdno a ja budem v nervákoch, nech už radšej idú domov.

saxana000
6. nov 2022

muffiny s lekvarom cela davka na babovku je na 24 kosickov.len 2 hrnceky muky dve vajicka trochu oleja a cukru.a k tomu nejake chlebicky/jednohubky jedna klobasa alebo 2odekov sunky.kusla.uhorka vajicko sa doma najde.
Party mix slaneho kupis v lidli ani nie za 2e.alebo nejake soletky pracliky.Sirup a citrony na limonadu.alebo dzus.kavu snad mas doma bezne.pripadne listkove cesto urobit rolafu tvarohovu alebo pizovu. na 2 hodiny to bohato staci.a do 20e sa zmestis

jarmillka
6. nov 2022

@janka1011 je uplne jedno kolko deti tam bude..Je to oslava jej dietata..A povedat dietatu-sorry nemam peniaze, nikto tu nepride? Tak predpokladam ze ti ludia tam idu zagratulovat a urobit dietatu radost.. Z 2-3 platov listkoveho cesta mozes urobit veci skoro na cely stol ci uz na slano alebo sladko.. Napoje kava,caj, mineralka detom pripadne dzus.. Budu mat aj tortu..A bolo by mi v zadnej casti tela, kto si co mysli.. Hlavne ze bude mat moje dieta radost…

janka1011
6. nov 2022

@jarmillka ja som zas taká, že to nemám v zadnej časti tela. Proste keď niekoho k nám pozvem, cítila by som sa trápne, keby nemám čo dať na stôl. K nám tiež chodia deti a viem veľmi dobre, ako to býva. Vrhnú sa na všetko čo vidia. Dospelí tiež nechcú sedieť naprázdno. Proste ak na to nemám, tak to preložím na neskôr. Ale to som ja, nehovorím, že to má tak robiť každý. Už som bola na oslave, kde hostiteľka nalámala na tanier jednu tabličkovú čokoládu. Bolo to kus trápne pre nás všetkých.

jarmillka
6. nov 2022

@janka1011 prave preto si autorka pytala rady, kde na stol moze nieco dat aj za menej penazi..Miesto rady jej tu splechnut nech oslavu dietatu nerobi 🙈 Ale tak kazdy ma ine priority..Jeden to co si pomyslia ini, druhy ci urobi radost dietatu 🤷‍♀️ Ja ak niekam idem, tiez mi je uplne jedno ci na stole nieco je.. Rada si vypijem kavu a pokecam.. To mi uplne staci.. Nikdy ma nenapadlo nieco take riesit.. A takych ludi mam aj ja okolo seba.. Ak by som sa raz ocitla v situacii, kde na stol nemozem polozit kila sunky, rezne a neviem co, tak viem, ze sa nic nedeje.. A oslavu si uzijeme tak ci tak ✌️ Pekny vecer

janka1011
6. nov 2022

@jarmillka pozri, keby na to nemám, tak pozvem len deti na detskú párty. A nevolám dospelých. Alebo aspoň nie toľko. 12 ľudí je fakt dosť.
Mne osobne nevadí, keď mi niekde ponúknu kávu a keksy, ale keď oslavu robím ja, to by mi vadilo že nemám čo dať na stôl. Je rozdiel, keď niekto príde neohlásene a nič nemáš a je rozdiel, keď zavoláš 12 ľudí a nemáš ich čím pohostiť. A ešte záleží kto sú tí ľudia. Ak je to rodina, sestra brat, iste to pochopia. Ak len nejaký známi, kamaráti dieťaťa s rodičmi to by mi bolo dosť trápne.

66simonka66
6. nov 2022

Ak prídu na dve hodiny, tak potom obed variť nemusíš, urobila by som len občerstvenie. V našej rodine milujeme cesnačky a jeme ich na každej oslave, je to lacné, len kúpime rožky nakrájame na kolieska, do smotanovej nátierky pretlačíme cesnak a natriem na kolieska a posypem pažítkou a keď nemám tak sušenou petržlenovou vňaťou, milujú to deti aj dospelí, je to lacné a chutné. Potom môžeš nasypať nejaké chipsy, tyčinky, upiecť bublaninu, deti to majú radi a dospelých to neurazí. Kúpila by som aj klobásu, to nevyjde draho a nejaké korbáčiky v obchode, nakrájala na tanierik a kto bude chcieť si to môže na cesnakové očká pridať . Na pitie by som urobila nejakú citronadu, ak máš nejaký domáci bazový sirup zmiešala by som to s vodou, na kolieska v džbáne nakrájaný citrón a keď by sa to dopilo len doleješ sirup a vodu a citrón môže ostať ten istý, chuť to dá. Alkohol možno doma nejaký máš a ak nie, tak kúp aspoň víno, nemusí byť veľa druhov alkoholu, potom sa zbytočne špekuluje.

fiffinkaa
6. nov 2022

Chlebíčky a kolac

66simonka66
6. nov 2022

Dokonca často robíme očká s vajíčkovou nátierkou, kľudne môžeš urobiť pol vajíčkových a pol cesnakových očiek, deti to zjedia lebo je to jednoduché a je to chutné, my v rodine máme veľa ľudí čo neje mäso a tieto očká sa vždy hneď zjedia, ja robím aj dva, tri taniere 😁

autor
6. nov 2022

@66simonka66 prosim a ako urobis tie natierky?

buberova
6. nov 2022

Nečítala som komentáre ale možno cestovinový šalát?