Prečo mi splasol vrch chlebíka z pekárničky?

peaxsa
21. jan 2017

Ahojte babenky. Mate skusenosti s pecenim chlebika z pekarnicky? Dnes som piekla chutovo super aj vyska dobra ale vrch mi splaskol.Viete niekto poradit?

sykorkauhliarka
21. jan 2017

@peaxsa sak nemusi ak sa necitis unaveno atd vsetci sme iny...len som uz citala ze zaludocne stavy a ich obsah sa meni podla toho co clovek akurat papa

peaxsa
autor
21. jan 2017

@bosoriak skúšala som aj taký celozrnný ale hl moc tuhý tak preto miešam múky ale ocot som nikdy nedala.do celozrnných sa dáva viacej vody jako keď miešaš múky

peaxsa
autor
21. jan 2017

@sykorkauhliarka ano každý je iný. Mne chutí lepšie keď je to mix

peaxsa
autor
21. jan 2017

@sykorkauhliarka ono toho popisu ale radšej domáci ako kupovaný no nevieš z čoho to poriadne je ten chlieb

sykorkauhliarka
21. jan 2017

@peaxsa ano suhlasim chystam sa piect domaci...davam pozor co kupujem..uz mi kvasi kvasok

peaxsa
autor
21. jan 2017

@sykorkauhliarka 👍 no super.Nech sa podarí

bosoriak
22. jan 2017

@peaxsa Ono je este velky rozdiel medzi napr. psenicnou celozrnnou mukou a raznou celozrnnou. Treba vyskusat viacero vyrobcov, aby clovek nasiel. Ja kupujem z lidla, nejaku bio psenicnu celozrnnu a ta mi vykysne vzdy a chlieb nie je splasknuty. Treba skusat.
Nech sa dari!

peaxsa
autor
22. jan 2017

@bosoriak ja som teraz v bile kúpila jednu bilacku a dve nejake maďarské boli a sú dobré vyskúšam o pár dní

peaxsa
autor
22. jan 2017

No dnes pokus 2 . 200g spaldovej 150 g celozrnnej a 150 chlebovej. 250 ml vody.1cl drozdia suseneho,1cl soli a cukru.rasca+ tekvicove semienka. Zmena: mnej vody a drozdia. A robil sa dve hodky a dva krat som ho potrela vrch vodou.

peaxsa
autor
22. jan 2017

@bosoriak druhý pokus nesplasol 😉 ale není taký vysoký